Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnátok, ha a diplomás...

Mit szólnátok, ha a diplomás külön élő fiatok hosszú távon takarító lenne?

Figyelt kérdés

Én vagyok a gyerek. Néhány hónapja munkahelyet váltottam. Mérnöki diplomám van, az előző munkahelyem a végzettségemhez illő volt. Jelenleg takarító vagyok. Igaz, a fizetés rosszabb, de ennek ellenére is maximálisan el tudom tartani magam, egy kis garzont bérlek.


A váltásnak egyesek számára talán megbotránkoztató oka van. Nem akartam reggel felkelni. Előző munkahelyemen pont ezért hosszú ideig 11-19 munkarendben dolgoztam. De aztán közölték, hogy a továbbiakban 9-17 lenne a munkaidő. Ezért elkezdtem másik munka után kutatni. Rátaláltam erre a takarítói állásra 18-02 munkaidővel, és váltottam.


Szüleimnél hónapok óta ezért áll a bál. :D Finoman szólva kiborultak, amikor közöltem velük a döntésemet. Most otthon vagyok látogatóban hétvégére, és még mindig ezen lovagolnak. Pedig én összességében boldog vagyok, nincs bajom az életemmel. Még jól is esik kiszakadni a szellemi munka világából.


Más szülőknek is hasonló lenne a reakciójuk?


26/F



2021. jún. 18. 22:09
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
70%

azt gondolom, azért szomorúak, mert ebből azt látják, hogy nem fejlődsz. és ezek alapján igényed sincs rá.

ha képes voltál elvégezni az egyetemet, akkor van eszed, amit szerintem használnod kéne. engem pl. egy fél éves kiszolgálói munka egy idő után untatott, mert nem volt benne semmi kihívás.

2021. jún. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
65%
Hasonló lenne részemről is a reakció. Természetes jó, ha olyat csinálsz amit szeretsz, de hogy nem akarsz reggel 8kor kelni az nevetséges oka a váltásnak. A takarító munkával összességében nincs problémám, de kevesebbet keresel vele, azaz kevesebbet tudsz félretenni, emellett ha tényleg ebben tervezel sok ideig lenni, akkor fölösleges volt az egyetem, ha nem is használod. Azaz igen, engem is felháborítana.
2021. jún. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
67%
9 óra neked korai?
2021. jún. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
38%

"ennek ellenére is maximálisan el tudom tartani magam, egy kis garzont bérlek."

Magadat.

"Pedig én összességében boldog vagyok, nincs bajom az életemmel."

Ezt annak hívod? Éjszakázni, csak mert lusta vagy felkelni? Nappal meg alszol majd? Így fasza lesz a házas élet...

2021. jún. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
80%
ja, és kereshetsz ezzel a végzettséggel szerintem olyan munkát, ami kötetlen
2021. jún. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
49%
Én gondolom örülnék, hogy a fiam boldog, de nem is vagyok boomer, szóval az ő korosztályuktól ne nagyon várd, hogy megértik mit jelent egy munkát szeretni, nem csak csinálni pénzért, droidként.
2021. jún. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
89%

Mérnökként dolgozom. A mi munkahelyünkön is illő megjelenni 9-kor, de ha később esik be az ember, nem teszik szóvá.


Igazából nekem az jön le a kérdésből, hogy a Kérdező valószínűleg korábban megszokta, hogy későn kel fel és ezen nem szeretne változtatni. El lehet takarítgatni egy ideig, de hosszú távon nem nyerő megoldás, plusz nem ezért tanul évekig az ember.


Milyen mérnök vagy Kérdező?

2021. jún. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
17%
#6 sajnos rá vagy utalva a "droid, pénzért dolgozni" mentalitásra, mivel másként nem nagyon tudsz előrejutni, persze nem áll mindenek felett az anyagi vonzat (nálam legalábbis...). #7 voltam.
2021. jún. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Pontosan ez a helyzet, megszoktam, hogy nem ébresztőre kelek. Utoljára gimiben fordult elő ilyen (egyszeri alkalmakat leszámítva), aminek már lassan 10 éve. Pont, hogy az egyetem miatt lettem ennyire lusta. Saját magamnak mindig olyan órarendet csináltam, hogy délnél (sokszor 2-nél) nem kezdődött hamarabb az első órám, és bent voltam este 8-9 óráig.


Gépészmérnök vagyok végzettségem szerint.

2021. jún. 18. 22:42
 10/29 anonim ***** válasza:
69%
Jézusom, de sok itt a visszamaradott primitív ember. :D Hadd döntse már el, hogy neki mi a boldogság, meg hogy mikor kellemes neki felkelni és elmenni dolgozni. :D Miért kell a ti szar életetek unalmas rutinjait ráerőltetni valakire? Felnőtt férfi, eltudja dönteni mi jó neki és hogy mit élvez. "Ezt annak hívod? Éjszakázni, csak mert lusta vagy felkelni? Nappal meg alszol majd? Így fasza lesz a házas élet..." - Honnan veszed, hogy neki egyáltalán kell e majd házas élet? Komolyan nem értem, mi ez a neandertáli hozzáállás. Ha nem reggel kezdődik a munka akkor nem munka? Ha délután dolgozik akkor nem lehet boldog családi élete? És mi van azokkal, akik állandóan délutánosban dolgoznak? Azokra nyilván nem mondják, hogy lusták, de aki önszántából a saját preferenciája alapján szeretne délután/este/éjjel dolgozni, az lusta? Igen, eltartja "magát", ahogy szépen ki lett emelve. Mert még kit kéne eltartania? Már kapcsolatot, esetleg gyereket és 6 szopós kocát nem akartok ráeröltetni? Ha el akar majd köteleződni, akkor megbeszéli a párjával, hogy neki ez megfelel e. :D Mielőtt más életét fikáznátok, először számoljatok el a saját robotoló és boldogságot nem ismerő szar rutin életetekkel. Mindenki csinálja azt, amitől boldog. Végül a kérdésre válaszolva, édesanyám engem mindig támogatott, bármit is szerettem volna csinálni. Középsulis hobbiktól egész a saját vállakozásom kezdetéig és azóta is. Mindig azt mondta "amíg boldog vagy, nem érdekel mivel keresed a pénzed". Persze itt nem bankrablásra kell gondolni :)
2021. jún. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!