Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha megtehetnéd, vennél lakást...

Ha megtehetnéd, vennél lakást a 26 éves, diplomás és tisztességesen dolgozó gyermekednek? A férjemmel ezen gondolkozunk, hogy vegyünk-e, nem baj-e, ha nem ő dolgozik meg érte?

Figyelt kérdés

A fiam 26 éves, házas ember. Mindketten tisztességesen dolgoznak a feleségével, jelenleg albérletben laknak. A mai világban nagyon nehéz összegyűjteni egy lakásra valót, hitelbe egyelőre nem mernek még belemenni, nemrég fejezték be a tanulást. Pár hónapja meghalt a nővérem, és én örököltem utána. Az örökség feléből tudnánk venni a fiaméknak egy kis panel lakást Budapesten, a másik felét félretennénk magunknak nyugdíjra. Ezen gondolkozunk a férjemmel, hogy megtegyük-e. Nekik még nem szóltunk róla. Szeretnénk nekik segíteni, tisztességesen dolgoznak, diplomásak pár év múlva elvileg jön a baba is, ha minden igaz. Nem "kényeztetnénk el" ezzel? Ők még nem tudnánk venni, mi viszont most tudnánk segíteni. Én annak idején nem kaptam lakást, de nekem nem is tudnak volna segíteni ebben, meg akkoriban nem is volt szerintem ennyire nehéz mint ma.


Ti mit tennétek a helyemben?



2017. dec. 20. 15:55
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
93%
Persze, hogy vegyél! Én is kaptam apukámtol, olyan jó érzés saját lakásban lakni! Nagyon hálás vagyok neki ezért, óriási segítség volt!
2017. dec. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
98%
Igen.
2017. dec. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
75%

Ha szerintetek "megérdemlik", akkor igen.

Abból tudnak majd továbbmenni, albi díjat félretenni és ha jön a baba akár nagyobba menni.

De legyen a te neveden, hogy váláskor ne tudja elvinni az asszony a felét, ha úgy adódik.

2017. dec. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
94%
Bár nem vettek, de a nagyszülőktől örökölt lakás az én nevemre került. Fel lett újítva, bérbe lett adva, a bérletiből fizetem a hitelt. A leírás alapján biztos vagyok benne, hogy a fiad és a párja jó gazdája lenne a lakásnak.
2017. dec. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
84%

Én mindenképpen vennék!

Megfontolandó,hogy ha tényleg csak pár év múlva tervezik a babát,és ha nem zavarja őket a társaság,akkor lehet,hogy nem egy pici lakást vennék,hanem akkorát,amiben ki is lehet adni az egyik szobát(mikor megszületik a baba,akkor meg gyerekszobává átalakítani). A bérleti díj akár kifuthatja a rezsijüket.

2017. dec. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
58%
Igen, de ahogy írta a 3-as...
2017. dec. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
90%

5-ös vagyok.

Azt elfelejtettem hozzátenni,hogy szerintem ma a lakás az egyik legjobb befektetés,és még pár évig az is lesz.

2017. dec. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
96%
Igen, vennék.
2017. dec. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
86%

Én a te helyedben megvenném, valami 1+1 vagy 1+2es lakást, hátha a gyerekek majd oda születnek. Ha válás miatti aggályaid lennének, vedd a ti nevetekre és ajándékozzátok a fiatoknak, az ajándék sosem lesz közös vagyon alapja. Vagy csak simán legyen a ti neveteken és éljenek ott mintha az övék lenne. Az is lehet, hogy nagyobb lakásba/ házba költöznek majd, ha legalább azt a pénzt félre tudják tenni, amit most albérletre költenek. Ha a ti neveteken marad a lakás és ők elköltöznek majd, kiadhatjátok, illetve az unokának/nektek is jól jöhet még.

Egyáltalán nem lesz ettől elkényeztetve a fiú, főleg hogy eddig is becsületesen dolgozott, ezután is fog ugyanúgy az biztos:)

2017. dec. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
95%
Persze, hogy vennék. Az albérleti díjat félrerakják, és abból felújítják, vagy ha erre nincs szükség, vehetnek később nagyobbat, ha szükségük van rá., Én is a szüleimtől kaptam az első lakást, aztán amikor jöttek a gyerekek eladtuk, és a kis lakás volt a beugró a nagyobba. A különbözetet természetesen már mi fizettük ki. Gyereknevelésre tudjuk fordítani a keresetünket, nem egy vad idegent gazdagítunk a bérleti díjjal.
2017. dec. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!