Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Mit csinálnátok ha a...

Szülők! Mit csinálnátok ha a 13 éves lányotoknak 18 éves barátja lenne? Vagy ha a 18 éves fiatoknak 13 éves barátnője lenne?

Figyelt kérdés
2021. jún. 27. 17:16
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
92%
Fiam van, de megkérdezném, hogy normális-e. Ha lányom lenne, akkor 13 évesen még sejtem, hogy miért gondolná ezt jó dolognak. Én meg a fiút kapnám el, hogy felejtős, mert a kamasz még azért is dacolna, aztán nem akarnám, hogy nagy önérzetességében csak azért is olyat tegyen, amit nagyon nem kéne. De az inast leültetném nagyon gyorsan, akkor is, ha az én fiam lenne, meg akkor is, ha a lányomat akarná.
2021. jún. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
88%
Valóban nem számít az az 5 év, vagyis majd 5 év múlva nem fog. Most meg még nagyon.
2021. jún. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
83%
Igen. 14 alatt számít, mert ekkor még bizony bűncselekmény. 14 felett már nem, az már más kérdés hogy akkor sem egészséges egy gyereknek egy már félig felnőttel.
2021. jún. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
22%

Nem, nem bűncselekmény, csak, ha közösülnek. Amúgy az sem lenne bűncselekmény, ha a pasi csak 17 lenne, vagy a lány 14.

Szerintem nincs ezzel gond, rengeteg ismerősöm volt hasonlóan, volt, aki még ennél is nagyobb korkülönbséggel, még fiatalabban. Amelyik 12 évesen jött össze egy 18 évessel, annak 6 évig tarott. Volt amelyik 14 évesen egy 23 évessel és már 2 éve tart. Ismerni kell mindkettőt, mert ez csak akkor okés, ha a lány tudja, hogy hol a határ, a fiú pedig megbízható és szintúgy tudja, hogy hol a határ.

Én először 13 évesen voltam ténylegesen szerelmes (egy olyan 16-17 éves srácba), nem lett belőle semmi, el sem mondtam, de tudom, hogy ennyi idősen lehet tényleg szerelmes valaki.

2021. jún. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
93%

Nyílvánvaló hogy mondjuk a 8.-os lányok megnézegetik a gimis fiúkat. Fordítva ritkább de ha a lány idősebbnek néz ki... ki tudja?

Viszont kétlem hogy érzelmileg vagy szellemileg azonos szinten legyenek és valamelyikük ne sérülne a kapcsolatban.

Szülőként mindkét részről ellenezném, de minimum hogy meg akarnám ismerni a másik gyereket és a szándékait.

2021. jún. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
67%
Hányni tudnék azoktól, akik ezt helyeslik.
2021. jún. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:
79%

14. A kérdésben 13 éves és 18 éves van. Ez ez bűncselekmény. Ha 14 lenne akkor nem lenne az.

Amirol te beszélsz az a 18 alatti, akkor 12 év lenne a határ.

[link]

2021. jún. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a lepontozásodat, feketén-fehéren ott van leírva.
2021. jún. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
81%
gondolom valami pedofil hajlamúnak nem tetszik a valóság.. A törvény még így is prédát csinál a gyerekekből. 14 éves az aki még túl buta ahhoz hogy ne lehessen megvezetni, de már elég nagyra van magával hogy benne legyen minden marhaságban...
2021. jún. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
9%

A beleegyezési korhatár az a szexuális együttlétre értendő, nem a párkapcsolatra.

Ha jól tudom, akkor például még a petting sem tartozik ide, bár ebben nem vagyok biztos.

A lényeg, hogy a kérdés a kapcsolatról szólt, nem szexről.

2021. jún. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!