Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Homofób az ,ha úy gondolom...

Homofób az ,ha úy gondolom ,hogy egy család 1 nővel és 1 férfival többet tud adni a gyermekének ,mint egy azonos nemű család?

Figyelt kérdés

2021. júl. 3. 20:15
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/122 anonim ***** válasza:
78%

"Azért ne csináljunk már úgy mintha annyi örökbe fogadni való gyerek lenne. Az állami gondozottak nagy része olyan hogy a szülők nem alkalmasak a nevelesukre, de nem hajlandóak lemondani róluk ezért nem adhatjak őket örökbe.


Az örökbefogadhatok között pedig sok kisebbségi illetve beteg gyerek van. Akiket nem sok ember választ. Nem véletlen hogy sok hetero pár is éveket vár egy gyerekre"


Egyik legjobb barátomról sem mondott le az anyja, de nevelőszülőknél volt, akiket nagyon szeret és anyának meg apának hívja őket. Tehát rájuk tekint a szüleiként, ezt ő maga mondta, a vérszerintieket évek óta nem látta. (Már nagykorú).


Pontosan azok a gyerekek kapnának nagyobb esélyt, akiket nem sok ember akar örökbefogadni! Nem lehet azt mondani, hogy minden meleg pár ilyen, mert biztos köztük is vannak olyanok, akik fehér és egészséges gyereket akarnak. De arányaiban jobban elfogadóak, és minden egyes ember számít.


Gondold már végig kis számokkal. Van 100 gyerek. Van 50 heteró pár és 40 meleg. Az 50 heteróból mondjuk 20 akar nem fehér vagy beteg gyereket is, a 40 melegből meg mondjuk 30. Itt 30 gyereket fosztanak meg a családtól. Ezek nem valós számok, lehet az arányok sem így vannak, de minden gyerek számít, minden család számítana, ha a melegek is örökbefogadhatnának (vagy lehetnének nevelőszülők).


A gender semlegesség lényege meg pont az lenne, hogy a nő helye nem a konyhában van, és az étel nem odavarázsolódik, hanem a férfi IS meg tudja csinálni. Gordon Ramsay is híres szakács és férfi.


Szerintem nincs egy olyan téma sem, amit egy intelligens, szerető szülő nem tudna megbeszélni a gyerekkel. Az örökbe fogadó szülőket pedig szűrik, közöttük nem lesznek alkoholista gyerekverők.

2021. júl. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/122 anonim ***** válasza:
81%
Ne keverjük a nevelő szülőt az örökbefogadó szülővel.
2021. júl. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/122 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyereknek még mindig jobb egy nevelő családban lakni, mint egy intézetben.
2021. júl. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/122 anonim ***** válasza:
100%

#60 pontosan azért vártak éveket a barátnődék,mert nekik csak fehér ,teljesen egészséges és gondolom csecsemő korú gyerek kellett. Amivel nincsen baj , csak nem értem a logikádat ..

Rengeteg olyan gyerek van,aki beragad ,mert senkinek nem kell ,kiajánlják pároknak,azok meg azt mondják kösz nem . Pontosan az ilyen gyerekeknek volt esélye mégis családhoz kerülni , a régi rendszerben .

Ha a barátnőd azt mondja,nem számít ha barna bőrű és/vagy 2 évnél idősebb a gyerek nem kellett volna éveket várnia .

2021. júl. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/122 anonim ***** válasza:
100%
Két közeli ismerősömnek sikerült az adoptálás viszonylag rövid idő alatt. Igaz, ők nem válogattak, bevállalták a roma gyerekeket, az egyik házaspár ráadásul egy lassan hároméves kisfiút.
2021. júl. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/122 anonim ***** válasza:
13%
Hát ez az hogy a fehér egészséges kisgyerekre éveket kell várni. És ne mondja nekem senki hogy a melegek többsége nem ilyen gyereket akarna.
2021. júl. 5. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/122 anonim ***** válasza:
84%

Hetero válasz = normális válasz? Én is hetero vagyok, csak tudom realista módon szemlélni a dolgokat. Nem azért vagy lepontozva, mert hetero vagy, egyet sem kell érteni de nézd már meg a stílusodat, szerinted ez hasznos? Csak szitkozódni tudsz meg bzizni. És mi az, hogy "megy a provokálás"? Ki provokált téged? Te egyáltalán tudod, mi az az intelligens vita? Senki nem állította itt, hogy minden hetero apa iszik, csak arról volt szó, hogy hetero pároknál senki nem nézi, alkalmas vagy-e szülőnek.

A normális meleg is szeretne házasságot, családot. Attól, hogy ő csendben tűr, még nem lesz neki. És mi az hogy vélt jogok? Tehát te is elismered, hogy szerinted neked több jogod van, mint neki?

2021. júl. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/122 anonim ***** válasza:
83%

Hetero vagyok, csap éppenséggel elfogadom a melegeket. Ugyanolyan emberek, ugyan úgy feltudnak nevelni egy gyereket.


Suliban lezbikus, meleg ismerősöm is volt. Gondolom ezért lettem ilyen toleráns. Semmivel nem különböztek senkitől. Csak a saját nemükhöz vonzódtak. Na és? Miért is ne nevelhetnének gyereket? Az ilyen begyöpösödött szemellenzős homofóbok nemtudom milyen körülmények közt nőhettek fel, de sajnálom őket.


Mellesleg igen, valószínűleg egy harmónikus kapcsolatban élő, sikeres anya-apa páros lenne a legmegfelelőbb. De nézzetek már körbe mennyi ilyet láttok? Milyen anya-apa képet láttok a környezetetekben? Ha amúgy van (mert egyáltalán nem ritka ha valamelyik lelép). Onnantól kezdve, hogy anya csinál mindent amíg apa fekszik, addig amikor valamelyik/mindkettő agresszív. Egyik se megfelelő anya-apa kép.

Szerintem ezek a minták egyáltalán nem jobbak mint az azonos nemű szülőknél. Lehetnek ott is gondok, de már csak azt figyelembe véve mennyire szűrik az örökbefogadókat sokkal kisebb esélyt látok hogy alkalmatlan emberek neveljék fel a gyereket.

2021. júl. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/122 anonim ***** válasza:
72%

"

Hát ez az hogy a fehér egészséges kisgyerekre éveket kell várni. És ne mondja nekem senki hogy a melegek többsége nem ilyen gyereket akarna"


Akarni lehet sok mindent, de te legalább olvass utána annak amihez egyáltalán nem értesz. Nem is kellett volna messzire menned, egy előző válaszban leírtam , de még ennyire sem voltál képes, hogy azt elolvasd, csak szajkózod mint egy papagáj a hülyeséget :D


Egyedülállók (ahogy a melegek is,mivel sosem házasodhattak) nagyjából 0 eséllyel kaphattak itt Magyarországon VALAHA is fehér,csecsemő korban lévő,egészséges gyereket . Csak olyat fogadhatott örökbe egyeüdülálló , akit már visszautasítottak a párok kiajánlás után. Egy egészséges fehér csecsemőt egy pár sem utasít vissza,mert a nagy többségnek csak olyan kell .

Próbálkoztok nagyon megmagyarázni miért is volt rossz,amikor egy meleg pár egyik tagja is fogadhatott örökbe (egyedülállóként) gyereket , de alap információkat nem ismertek . Olyan témában alkottok véleményt,amiről halvány lila fogalmatok sincsen . A törvénymódosítás egyetlen egy gyereknek sem tett jót, nem védte meg őket a csúnya gonosz melegektől,akik el akarják csaklizni a fehér csecsemőket a heteró házaspárok orra elől..:D

Egy dolog történt, abból a rengeteg esélytelen gyerekből mostmár egy sem tud szerető családban felnőni egyedülállónál, vagy meleg pároknál.

2021. júl. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/122 anonim ***** válasza:
14%

#70 te amúgy miért is vagy ilyen frusztrált? Vegyél már vissza az arcodbol. Én semmi sertot nem mondtam te meg neki állsz személyeskedni?


Akkor is azt gondolom hogy a melegeknek se kell a "lepattanó".

2021. júl. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!