Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Homofób az ,ha úy gondolom...

Homofób az ,ha úy gondolom ,hogy egy család 1 nővel és 1 férfival többet tud adni a gyermekének ,mint egy azonos nemű család?

Figyelt kérdés

2021. júl. 3. 20:15
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/122 A kérdező kommentje:
Fontos egy apa vagy egy anya példakép.
2021. júl. 4. 00:18
 22/122 anonim ***** válasza:
85%

Ennyi? Tampont neten is meg lehet nézni, egyéb rokonoktól, barátnőktől megkérdezni, sőt, lehet anya nem is használ tampont. Építőipar meg... nem minden apa barkácsol otthon, sőt. Szellemi munkát végzek, tehát nem nagyon találkozom "kétkezi munkásokkal", és egy csomó munkatársamnak van fia.


Pont ezért kérdezem, mert gondolkozom mindig, mikor ezt hallom, de nem tudom, mire gondolnak az emberek.

2021. júl. 4. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/122 anonim ***** válasza:
100%

De mi mellett, ellen akarsz érvelni, kérdező? Fontos egy apa + egy anya példakép, oké, előfordulhat. De ennyire erővel betiltanád a válásokat és az egyszülős háztartásokat is? Az élet nem csak az ideális, tökéletes állapot hajszolásával elképzelhető.


Magyarországon nagyságrendekkel több állami gondozott (kb 22 ezer gyerek) van, mint örökbefogadni akaró család (kb. 3 ezer), akik közül évente úgy ezernek sikerül is ez.


A meleg családok örökbefogadásának engedélyezésével konkrétan 0 db hetero család lenne megfosztva a lehetőségtől. Csak az állami gondozottakból lenne valamennyivel kevesebb. Valószínűleg maximum 1-2 tucattal.

2021. júl. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/122 anonim ***** válasza:
87%

"Fontos egy apa vagy egy anya példakép."


Pont ezt kérdezem, miért? Mit tud egy nő meg egy férfi adni, amit egyneműek nem?


Minden szülő meg tudja tanítani a gyerekét arra, hogy legyen segítőkész, szorgalmas, becsületes... ezek nem nemiszerves dolgok.

2021. júl. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/122 anonim ***** válasza:
25%

#21


Itt szerintem nem elsősorban az apa- vagy anyaképről van szó. Mert pl ha valaki egy tisztességes apa mellett nő fel, de a heverjai alkesz nőverő idióták és ilyen körökben szocializálódik, akkor hiába nő fel rendes apa mellett ha alapból csak olyan nők közelébe fog kerülni, akiknek bejönnek a nőket lekezelő rosszfiúk. Pl nekem is az apám teljesen tisztességes férfi, aki soha egyetlenegy rossz szót nem mondott anyámra hiába terrorizálta anyám őt napi szinten és soha nem emelt kezet egyáltalán rá és alkoholt is max havonta ivott egy pohárig. Ellenben mivel nagyrészt iskolázatlan emberekkel kerülök kapcsolatban az utcán vagy munkahelyemen, ezért olyan emberekkel találkozom nagyrészt ahol az a menő, ha a férfi lekezeli és veri a nőt. Így én hiába szocializálódtam normális mintában, ha a nők nem ezt szeretik. Mivel én hiába mennék ki egy nőhöz és bánnék vele normálisan, ha ő helyette inkább választana egy drogdíler stricit (ilyen amúgy tényleg megtörtént velem a Nyóckerben, ahol a nő egy börtöntöltelék stricihez vonzódott helyettem).


Tehát az anya-apa minták mellett sokkal nagyobb hatással van ránk, hogy milyenek a szociális mintáink. Mert pl ha egy nő azt látja a tévében meg a zeneklipekben, hogy az igazi férfi kokainozik, kabriója van és körözik a rendőrök, akkor ő a valóságban is ilyen férfiakat fog részesíteni előnyben szemben az olyanokkal mint én, akik tisztelik a nőket és nem kezelik le őket, mivel az ilyesfélék mint én nem lesznek menők.

2021. júl. 4. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/122 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem a fóbia egy véglet. Az homofób, aki hallani sem akar a nem heteró/cisznemű dolgokról.

Ha van egy egészséges véleményed, ami a melegekre nézve nem kedvező, az nem fóbia.

Szerintem akkor állná meg a helyét a vélemenyed, ha lennének még klasszikus férfi-női szerepek. Alpárian egyszerű példával élve, ha a nő főz a férfi kerítést javít, 2 pasi megtanítja a ház körüli "férfias" munkákat, de ki tanítja meg a háztartásbeli "nőies" dolgokat?

Viszont ez már nincs. Tegyük fel van 2 férfi. Mije hiányzik egy nőnek? Ma már nem nemi szerep, hanem alap életrevalóság minden házkörüli teendőt ellátni, dolgozni, stb. Érzelmesség? Egy férfi nem érzelmes? Elég baj ha nem, mert 0 érzelmi intelligenciával egy heteró házasság is halálra van ítélve. Egyszerűen nem tudok olyan dolgot, amit ne kaphatna meg egy gyermek egy szerető családban, csak mert nincs anyja vagy apja. De én érvelni, kultúráltan vitázni próbálok, szóval ha nincs igazam mondjátok.

2021. júl. 4. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/122 anonim ***** válasza:
72%
Mit tud tobbet adni? Tobb verést? Tobb mentalis problémát? Mert igy igaz az állítás. Hetero párok közül boldog-boldogtalan gyereket vállal, szar körülmények koze, akar csak azert is hogy rajta levezethessék amit máshol nem lehet. Meleg paroknal azert gondolom megvizsgálják milyen életkörülmények koze akarjak örökbefogadni a gyereket, nem kaphatja meg csak ugy bármelyik agyilag idiota páros.
2021. júl. 4. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/122 A kérdező kommentje:
A meleg család is tud bántalmazni gyereket. Ez nem nemiszerv , hanem gondolkodás kérdése. Amerikában eléggé komoly a helyzet , olyan "család" is kaphat gyereket ahol 3 család fő van vagy ahol nincsen neme a szülőknek, én csak azt mondom , hogy ezek rányomják a pecsétet a gyerekre. Szerintem normális , ha 1 nő és 1 férfi nevel ggyereket, hisz szerintem , ha ez nem így lenne helyes , akkor Isten úgy teremtett volna meg , hogy mindenki képes legyen gyermeket nemzeni. Persze nem akkarok ilyen Bush lenni , hogy nem házasodhatnak , szerintem egy normális család , felőlem meleg vagy nem lehessen családja, ha előtte leellenőrzik, de az ilyen szélsőséges példák , mint az USÁ-ban azt nem látnám szivesen . Mert az a család amit irtam , ahol 3-man vannak szülők , azt mondták hogy: "A gyereküknek nincs neme" , persze gyerek , de ők már tudták. Egy szó mint száz a gyerekek jövőjét kell szem előtt tartani.
2021. júl. 4. 01:48
 29/122 anonim ***** válasza:
100%
Homofób nem vagy feltétlenül, de tényleg kicsit túl van dimenzionálva ez az anya-apa dolog. Nagy valószínűséggel úgy is lesz egy nagymama, nagynéni a családban akitől lát a gyerek női mintát két férfi esetében, két nő esetében meg fordítva. Az emberek meg amúgy sem egyenférfiak meg egyennők, x nő lehet, hogy teljesen más női mintát mutat, mint y, és ugyanez férfiak esetében is. Az én anyám pl. zokszó nélkül megcsinál minden klasszikusan női, de férfimunkát is, bennem ez sosem keltett döbbenetet.
2021. júl. 4. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/122 A kérdező kommentje:
Én szerintem egy nő és egy férfi nem eggyenlő egy meleg párral , ezen vitáztam a barátommal , de rögtön jött hogy homofób vagyok. Azóta már csak munka társam. :(
2021. júl. 4. 01:54
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!