Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnál ehhez(ajándékozás)?

Mit szólnál ehhez(ajándékozás)?

Figyelt kérdés

Egy anya megtiltja az egyik gyerekének, hogy az születésnapi ajándékot vegyen neki, csak azért, mert a másik, jóval tehetősebb gyereke NEM AKAR neki ajándékot venni, mert sajnálja a pénzt rá, készíteni meg nem hajlandó semmit.


Az anya nekiugrik a normális mértékben(20 ezer max) ajándékozó testvérnek, hogy ne merjen semmit venni, ezzel kellemetlen helyzetbe hozza a testvérét, amiért ő nem ad semmit.


Tortát sem akar, meg semmit, mert költeni kellene rá.(és én biztosan nem fogom megsütni, sok meló és nyafogás)


Másik testvér azt mondja neki nincs pénze, mert 20 milliója lekötve/befektetve van, tehát az olyan, mintha nem lenne.


2021. júl. 6. 08:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akar ajándékot, akkor nem fog kapni, ilyen egyszerű!

Akár indoklás nélkül is kérheti ezt.

Reggel felkelsz és "Isten éltessen Anya!" aztán szevasz!

2021. júl. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Az nem zavarna, hogy nem akar semmit, de ő azért nem akar semmit, mert a fukar testvér bezsarolta érzelmileg! Amúgy az a normális és megszokott, ha az ember kap a születésnapján tortát, meg ajándékot.


Vagy hagyjam, hogy elteljen így egy szülinapja, hátha leesik neki, hogy a másik testvér teljesen mérgező?

2021. júl. 6. 08:33
 3/17 anonim ***** válasza:
92%

#2

Igen, szerintem hagyd!

Sőt, ha teheted, akkor menj el valami baráthoz/barátnőhöz, hogy érezze, mennyire egyedül van.

2021. júl. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%

Ha anyád NEM AKAR ajándékot, akkor NE ADJ NEKI!

Ilyen egyszerü. Ha akarata ellenére adsz valamit, akkor egész nap csak veszekedés lesz belöle.

Tartsd tiszteletben, amit anyád akar, és tartsd magad ahhoz, amit kért.

Nekem mindig nagyon kellemetlen, amikor bárki is ajándékot ad, teljesen fölösleges dolog.

2021. júl. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is az lenne a jó, ha szóban felköszöntöd és lépsz.

"Megyek Anya, sajnálom, hogy ilyen a születésnapod, de te kérted!"

Lenne alkalma elgondolkozni.

2021. júl. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonymousreview60 ***** válasza:
85%

1. Az anya nyilván meg van bántva - egy kicsit - a sz@rrágó tehetős testvér miatt, és ezt a "normális" testvéren vezeti le.

Ennek lehet az az oka, hogy 1. rosszul esik neki a dolog, és valakibe bele "kell" rúgni (öntudatlanul, ez a valószínűbb), 2. valóságosan kivételezik a másik testvérrel, hogy ne legyen már megbántva a saját fassága miatt.

2. A két testvér együtt is vehetett volna - akár a "normáls" testvér kölcsönéből - tortát, virágot, ajándékot.

3. A tehetős testvér nyilvánvalóan f@sz, mert akinek 20 M HUB van lekötve, annak olyan a folyószámla hitelkerete, hogy egy virágot, tortát, ajándékot és esetleg egy SPA hétvégét - ponotsabban annak felét - ki tudja fizetni.

4. A "normális" testvér gondolkozzon el, hogy a "tehetős" testvérnek való dolgok elnézése nem-e sokkal sokkal korábban kezdődött. Ez esetben én vennék virágot, felköszönteném anyánkat, és ha puffog, akkor ezt a kivételezést elmondanám neki, továbbá megkérdezném, hogy azért mert a tesóm f@sz, minek kekeckedik velem, aki örömet szeretne neki és jószándékkal közeledik.

2021. júl. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Ja az lesz, lelépek. Igen, a tesóm egy szemét, és már korábban kezdődött, és anyám csak azért nem akar semmit, mert kivertem a balhét, hogy anyáknapjára sem kapott tőle semmit, pedig én gondoltam, hogy felezhetnénk egy HASZNÁLT 30ezer forintos mosogatógép, mire a tesómtól elhangzott ez a mondat: "anyának?? Semmit!" és ezzel lerázott.


Anyámmal már 30 éve van kapcsolatom, a "rossz" ajándékokat utálja, de anyák napja előtt 100x elmondta, hogy menni akar wellnessezni, meg kellene mosogatógép, meg ruhák, a boltot is megmondta, honnan, tehát nem az van, hogy ez az elve, de nincs pénze. Mindig ezt csinálja, anyáknapjára én ruhákat vettem neki, amiket szintén ő erőszakolt ki, majd a végén benyögte, hogy kifizethetem helyette, ha szeretném anyák napjára:D(direkt ezért mentünk vásárolni amúgy).


Lelépek a szülinapján, ez jó ötlet, így nekem nem lesz kellemetlen és kimaradok a balhéból.


Tesóm sem azért ilyen, mert rühelli a szülinapokat, korábban ő is mindig megmondta, hogy mit akar, milyet, honnan, el is várta és számon is tartotta(A sajátját, másokét nem, csak a barátnőiét). Soha senkinek nem adott semmit, de magának elfogadta és volt, hogy megmondta, mi kell "ha már úgyis adunk valamit, olyat adjunk, aminek örül".


Mióta rászakadt a pénz, közölte hogy nem kell semmi(csak a pénzt fogadta el, meg a tortát), gondolom így nem érzi, hogy annyira ciki, ha nem ad semmit..


Igen, elegem van a kivételezésből, mert ő a kedvenc, pedig borzalmasan rossz ember, de egy szentnek tartja magát, agresszív, erőszakos, káromkodik meg minden, mindig rám jön, hogy anyámat ki kellene menteni, de mikor babusgatja önmagát feláldozva és anyám velem kiabál, hogy meg ne próbáljak semmit venni(mikor előtte célzott rá 100x, mit akar, durva erős célozásokkal), hogy a tesómat mentegesse úgy érzem megérdemli.. Másrészt korlátozva érzem magam, meg levisznek a szintjére és be vagyok stresszelve, hogy az lesz, hogy "tőled se kaptam semmit szülinapomra"..



Áh. És mindezt egy hónappal előre bejelenti. Na mindegy én lelépek, köszi az ötletet! Bár lehet berágna, mert azt mondta "ne vegyél semmit, torta se kell" nem azt, hogy ne koccintsunk vagy ne legyek ott.. Ha lelépek még azon verné ki a balhét..

2021. júl. 6. 09:18
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem kér ajándékot, ne kapjon ajándékot. Ez ilyen egyszerű. Beszéljétek át mégegyszer, nem indulatból, egymás fejéhez vágva mindenféle sértést, bántást, hanem józan, hideg fejjel.

Én egyébként a semmit nem kérek-et (ha nem arról van szó, hogy mondjuk valami nagy nyomorban éltek, vagy valamire rettenetesen spóroltok,és minden fillérnek megvan a helye) azért túlzásnak tartom.


Nyilván kell legyen átmenet a malibui luxusvilla és a semmi között. (két végletet mondtam, az egyik a toronyóra láncostul esete, a másik meg a nihil)

2021. júl. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
90%

"Ha lelépek még azon verné ki a balhét.."


Min veri ki a balhét? Se torta, se ajándék, akkor min is kellene ott lenned?


Ezt meg végképp nem tudom értelmezni:

"mire a tesómtól elhangzott ez a mondat: "anyának?? Semmit!" és ezzel lerázott."


Ilyet az ember akkor mond, ha valamiért érdemtelennek találja az illetőt és rossz a viszony.

2021. júl. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Persze, anyával nehéz kijönni, de a pénzét elfogadja, elvárja, hogy főzzön rá, számonkér rajta mindent és egyáltalán semmit sem segít neki, de pl hitelt vetetett fel magának vele, meg ilyenek. Kihasználja rendesen, akár erőszakkal.


Ha nem lennénk rokonok, mindkettőt messzire elkerülném, anyának köszönnék távolról, mert alapvetően jót akar(legtöbbször), a tesóm viszont teljesen erőszakos, önző ember.

2021. júl. 6. 10:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!