Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Évek után még mindig rosszul...

Évek után még mindig rosszul érzem magam az anyám abortusza miatt. Hogy kellene állnom ehhez a témához?

Figyelt kérdés
Depressziós vagyok és csak még értéktelenebbnek érzem magam emiatt. Olyan sok ember megszülethetett, de pont az én testvérem nem. Másrészt lehet hogy fura, de nekem már voltak érzéseim a gyerek iránt. Másrészt azt sem tudom, hogy az anyámról mit gondoljak ezzel kapcsolatban. Rosszul esik, hogy ilyet csinalt. Egyszerűen nem akarta. Nyilván joga van hozzá, ezt nem vitatom. Úgy vettem észre, hogy az abortusz nem érinti meg az emberket, szerintem elég durva dolog, mégiscsak emberi életekről döntünk. Senkivel nem beszélek erről, egyedül a pszichológusnak említettem meg, hogy ez bánt és hogy csak még szerencsétlenebbnek és értéktelennek érzem magam emiatt. Érzékenyen érint a téma, szóval lehet ki sem kellett volna írnom, ha támadni akartok inkább menjetek tovább.
2020. okt. 9. 15:38
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/148 anonim ***** válasza:
79%
Az van, hogy akarmennyire is faj, nem a te dolgod. Sajnalom, de igy van. Anyukadnak biztosan nyomos oka volt ra, ezert jo lenne, ha nem hibaztatnad, es nem lennel ra duhos. Szerintem beszelgess meg errol jo sokat a pszichologusoddal, mert ez igy nem normalis.
2020. okt. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/148 anonim ***** válasza:
76%
Sehogy nem kellene hozzá állnod, mert nem kellene érzelmi dolgot csinálnod egy olyan dologból, amihez az évgilágon semmi, de semmi közöd. Nem támadás akar lenni, de ezen egyszerűen nincs mit szépíteni. Engedd el és tanuld meg feldolgozni a tényt, hogy egyedül a saját tested felett van döntési jogod. Beszélgess erről tovább a pszichológusoddal, mert ennek hozzád semmi köze és nem kéne ilyen komoly érzelmi vihart okoznia nálad, itt valami mélyebb állhat a háttérben.
2020. okt. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/148 anonim ***** válasza:
84%
Látom nagyon érzékeny emberke vagy, nincs gond ezzel. Az anyukád döntött egy élet fölött. Ezt vele kell megbeszélned, hiszen ezer és egy oka lehetett amiért így határozott. Ettől Te nem leszel sem értéktelen, sem szerencsétlen. Remélem meg tudjátok beszélni.
2020. okt. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/148 anonim ***** válasza:
63%
" érzelmi vihart okoznia nálad, itt valami mélyebb állhat a háttérben" szerintem is - kérdezd meg anyukád, hogy a te fogantatásod hogyan fogadta, örült-e, vagy voltak ab. kisérletei, mert gyanús,hogy ez áll mögötte
2020. okt. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/148 A kérdező kommentje:
Depressziós vagyok régóta es egyéb gondok is vannak. Nyilván ezért is érint meg jobban, bár ha nem lennék az, akkor sem tudnék túllépni ezen. néha még lelkiismeret-furdalásom is van, amiért en itt lehetek, ő meg nem. Kell annál nagyobb szerencsétlenség, hogy már eleve meg sem születhetsz? Sőt, néha azért is rosszul érzem magam, amiért nem próbáltam megakadályozni. Sok minden kínoz, szorongasom is van, valamikor ez jön elő a leginkább...
2020. okt. 9. 15:51
 6/148 anonim ***** válasza:
70%

Én megértem, hogy rosszul érzed magad, hiszen csak a testvéredet vesztetted el.

De édesanyádnak is biztos meg volt az oka rá, hogy így döntött.

Ettől Te miért lennél értéktelenebb? Hiszen Te megszülettél, és ember lett belőled.

2020. okt. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/148 anonim ***** válasza:
87%

Nyilvánvalóan egyéb gondok is vannak, ha mentálisan rendben lennél akkor ez a téma nem érintene meg ennyire. Anyukád döntésének semmi köze hozzád, semmi okod arra, hogy lelkiismereti kérdést csinálj belőle. Egyetlen ember lelkiismeretét terhelheti a dolog, mégpedig anyukádért.

"Kell annál nagyobb szerencsétlenség, hogy már eleve meg sem születhetsz?" Igen, például depressziósan, szorongva élni sokkal rosszabb, mint nem megszületni. Ha ennyire érint, akkor a meg nem született testvéredért próbáld meg magad kirántani a gödörből, ha nem használ a terápia, akkor keress más terapeutát.

2020. okt. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/148 anonim ***** válasza:
76%

Senki felett kérdező ne ítélkezz, ha nem voltál még a helyében, nem ismered a pontos hátterét, nem te mentél át a dolgon. Te látod a saját szemszögedből, anyukád meg saját maga élte meg.

Nem tudhatjuk a hátteret. De számtalan példát látunk a világban, gyerekeket, akik csúnya ezt kimondani, de szerencsésebbek lettek volna, ha nem születnek meg, mert olyan környezetbe születnek, ahol nem biztosított az anyagi és érzelmi háttér. Márpedig ezen két utóbbi nélkül nincs stabil élete egy gyereknek.

2020. okt. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/148 A kérdező kommentje:

En sem voltam tervezett gyerek, de engem meg akart tartani. Bar az apám bosszúból mondogatta, hogy ez nem így volt, de annak semmit nem hiszek el. Tudom, hogy hazudik. Persze, nyilván volt ra oka, különben nem is csinálta volna meg, de nem volt kilátástalan a helyzete... sokkal rosszabb helyzetben is ragaszkodtak a nők a gyerekükhöz. Es nekem is segített volna, hogyha van egy társam az eletben. Lehet, hogy egy testvér meg tudta volna akadályozni a tervezett ongyilkossagomat...

sőt az anyám a saját maga mondta, hogyha tudta volna, hogy később mar nem sikerül teherbe esnie, akkor inkább megtartotta volna a testvérem... hat nem tudom hogy lehet ezzel a tudattal élni, úgy hogy nem okolod magad minden nap.

2020. okt. 9. 17:03
 10/148 A kérdező kommentje:
Egyszerűen úgy érzem, hogy az abortusz egy rutinműtétként van kezelve, pedig itt egy emberi életről van szó, aki mar létezik. En soha nem leszek terhes, de ha nagyon nehéz helyzetben is lennék, nem tudom, hogy idegösszeroppanás nélkül meg tudnám-e hozni ezt a döntést.
2020. okt. 9. 17:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!