Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan szól rám anyám ilyen...

Jogosan szól rám anyám ilyen miatt vagy pedig semmi köze ehhez?

Figyelt kérdés

A téma a csúnyabeszéd. Ritkán találkozunk anyámmal, úgy 2 havonta kb. Most ünnepek miatt volt egy kissebb összejövetel. Nem szoktam káromkodni, csak csúnyán beszélek és nem minden második szavam csúnya szó, de azért olykor előfordul.

Anyám ilyenkor rámkiabál, szó szerint kiabál, hogy ne beszéljek így. A helyzet az, hogy 29 éves vagyok, és szerintem semmi köze ahhoz, hogy beszélek.

Kisgyerek nincs a közelben, semmi ilyen. Egyszerűen csak nem szereti.


Tegnap már szóltam neki, hogy most már fejezze be az okítást, mert az nem az ő dolga, hogy hogyan beszélek. Mit gondoltok, jogosan szól ilyenkor?



2021. ápr. 6. 14:43
A kérdező szavazást indított:
Nem jogos, semmi köze hozzá, hogy egy másik felnőtt ember, hogyan beszél.
Jogos, illene tiszteletben tartanod a kérését.
163 szavazat
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/137 anonim ***** válasza:
42%
Ha nála vagy, jogos. Ha nem, akkor is szólhat, max. a kiabálást mellőzze.
2021. ápr. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/137 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem nem jogos, az meg rendesen kiverné nálam a biztosítékot, hogy rámkiabál. Mit képzel magáról? Felnőtt ember vagy külön élettel. Vagy más emberekre is rákiabál, ha nem úgy beszélnek, ahogy neki tetszik?

Nem tudom, az ilyen ember mit szólna, ha más felnőttek is kiabálnának vele, mert mondjuk nem olyan szavakat használ, ami neki tetszik, mondjuk egy tájszó vagy egy szinonima miatt. Neki hogy esne?

2021. ápr. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/137 anonim ***** válasza:
66%

Aztán ha nála van, miért volna jogos, első? Ha hozzátok megy valaki, kioktatod, hogyan beszélhet? Biztos az lenne az utolsó látogatásom.

És most nem arról beszélek, hogy ha meghívnak, bármit megengedhetek magamnak, de itt most nem arról van szó, hogy kárt tesz a berendezésben, sérteget valakit vagy leszól másokat.

2021. ápr. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/137 anonim ***** válasza:
30%
Trágárul beszélni olyan előtt, akit ez zavar, ahhoz hasonlít, mintha ürülékkel kennéd be.
2021. ápr. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/137 anonim ***** válasza:
78%

Az ordibálás súlyosabb verbális erőszak, mint a csúnya beszéd. Ha valami bánt és ezt nem tudod normálisan kommunikálni, elérni, hogy a másik befejezze, és üvöltözni kezdesz - akkor veled is baj van.


Az más kérdés, hogy egyértelműen tirpákság, hogy odamész anyádhoz és annak ellenére csúnyán beszélsz, hogy tudod, ez őt zavarja. De gondolom ez egy évek óta tartó játszma része, a kölcsönös tisztelet hiánya.

2021. ápr. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/137 anonim ***** válasza:
60%
Attól függ, hol volt az összejövetel. Ha nála, akkor igaza van. Az ő házában eldöntheti milyen viselkedést vár el. Egyébként ha 29 évesen nem tudsz figyelni rá hogy szépen beszélj az elég baj. Ez nem olyan mint egy akcentus amivel nehéz mit kezdeni, erre egy felnőtt ember tud figyelni. Ugyanígy böfögni sem szoktak az asztalnál, mert lehet (biztos) hogy másokat zavar.
2021. ápr. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/137 anonim ***** válasza:
44%
Egyrészről nincs joga hozzá. Másrészről ha nekem már valaki szóvá tenné (főleg az anyám), hogy elviselhetetlenül csúnyán beszélek, akkor elszégyellném magam, és megpróbálnék szebben, igényesebben beszélni.
2021. ápr. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/137 A kérdező kommentje:

5-ös, akkor nézzük így:


- anyám utálja, ha sminkelek. Mindegy hogyan, szerinte ne sminkeljek, mert ő sem szokott soha

- utálja, amilyen színűre festem a hajam

- szerinte mást kéne dolgoznom

- nem szereti, hogy sokszor járok fekete ruhában


Akkor ezek szerint a tisztelet megadása miatt, ne sminkeljek, fessem át a hajam, mondjak fel a munkahelyemen, úgy, hogy imádom és még jól is keresek, illetve vegyek magamnak új ruhákat nehogy megbántódjon anyám a tiszteletlenség miatt?

Mert ennyi erővel ez is tiszteletlenség, hisz odamegyek olyan ruhában, hajjal, sminkben, ami neki nem tetszik. Vagy ez csak a beszédre vonatkozik? Hol a határ?

Egyébként egy szóval nem írtam, hogy nála voltunk. Mindegy, hol vagyunk rámkiabál bárhol, bárki előtt.

2021. ápr. 6. 15:10
 9/137 anonim ***** válasza:
22%
Kérdező, az agresszív személyeskedő kioktatás az megy, de még mindig nem tudtuk meg, hogy nála voltatok vagy nem, pedig már többen kérdeztük.
2021. ápr. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/137 anonim ***** válasza:
35%

Felnőtt nő vagy, semmi köze hozzá, hogy sminkelsz, fested a hajad, mi a munkád, mit veszel fel. A te életed.

Viszont abba beleszólhat, hogyan beszélsz előtte és viselkedsz vele.


De ezek szerint rátapintottam arra, hogy valóban rendszeres játszmázás része a probléma. Ne értsd félre, világos, hogy anyukád nem tudja tiszteletben tartani a határaidat - viszont felnőttebb módon is lehet ezt kommunikálni.

2021. ápr. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!