Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek rossz apuka...

Szerintetek rossz apuka leszek emiatt?

Figyelt kérdés

Röviden annyit rólam, hogy pici korom óta elég szabadelvű vagyok, hiába próbáltak regulázni a szüleim, én csak mentem a saját fejem után, nem bírtam és nem bírom a kötöttségeket. Talán valami mentális defekt, nem tudom.


Feleségemmel gyermeket tervezünk, és ilyenkor a rokonságtól a barátokig mindenki tapogatózik, hogy milyen szellemben fogom nevelni őt. Őszintén fogalmam sincs az apaságról, nem olvastam könyveket, szeretném, ha ez ösztönszerűen jönne. Értelemszerűen egy egészséges és reális határt meghatározok a nevelésben, de ráerőltetni a gyerekemre a család- és a társadalom által elvárt normákat nem szeretném. Például nem fogom megkeresztelni csak azért, hogy ezzel ne sértsem meg a család vallásosabbik felét. Ha nagyobb lesz és érdeklődést mutat eziránt, megteszem.

Szeretnék olyan szülő lenni, aki hagyja érvényesülni a gyerekét és annak kíváncsiságát, meghagyni a felfedezés örömét. Olyan akarok lenni, aki nem a végletekre neveli a gyereket - "azt szabad, azt nem szabad". Értse a miérteket és a következményeket, hogy a döntéseinknek súlya van.


A családom többnyire korlátozott ezen a téren, és persze kapom is a kritikákat, hogy "majd úgyis megtudod, hogy ez nem így működik", meg szerintük valami lmbtq hópihe vagyok, pedig erről szó sincs. Nem sértődöm meg miattuk, csak nem értik.


Ti mit gondoltok, jó az irány? Vagy totál vakvágány?



2021. júl. 16. 10:27
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem teljesen normálisan gondolkodsz és jó apja leszel a gyerekednek. Engem a családod mentalitásától ver ki a víz.
2021. júl. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
96%

Jó az irány, bizonyos keretek között. Azt ne hagyd neki, hogy saját maga fedezze fel a konektorba dugott 65-ös szeg rejtélyét, mert a következményeit te fogod érteni, de pl ez a keresztelős dologgal teljesen egyet értek. Én is meg vagyok keresztelve, és saját magam módján hiszek is, de az egyházakkal nem tudok egyetérteni.

Szóval nem teljesen vakvágány, de azért bizonyos korlátok kellenek.

2021. júl. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
94%
Egy gyereknek szüksége van szabàlyokra. Ha túl szabadelvű leszel, akkor a fejedre fog nőni és egy neveletlen hülyegyerek lesz.
2021. júl. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
87%
Nekik nem is kell megérteni azt gondolom. Mondjuk el nem tudom képzelni azt a diskurzust ahol random családtaggal a meg nem született gyerekem nevelési kérdéseit vitatom meg.
2021. júl. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
92%
Az a baj ezzel hogy majd a párod szenved meg helyetted is a gyerekkel. Jópofák az ilyen apák, nagyon szokták szeretni őket a gyerekek.. de az anyáknak mocsok nehéz a "'szabadelvű" férjek mellett. Mert bizony a gyereknevelés jó része tiltás- és jó pár év mire meg lehet beszélni a gyerekkel a miérteket.
2021. júl. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
95%
Úgyhogy nem mint apa, hanem mint társ lehetsz problémás inkább.
2021. júl. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
3%

Megkeresztelni mindenképpen kellene és templomba is járhatnál vele a jó utat neked kell elindítani. Ne vegyél el tőle lehetőségeket. :) Családoddal értek egyet!

35

2021. júl. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
74%
Aztán 6 év múlva nagyon csalódott leszek, amikor lefolytatom a rokon által most elfogadott nevelési cselekményt és kiderül, hogy akkorra a rokon már más nézeteket vall.
2021. júl. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
98%
Igazából engem is vert a víz a "majd megtudod" szövegtől, de sajnos meg kellett tapasztalnom, hogy van benne valami. Tényleg teljesen más elképzelni a szülőséget éa benne lenni. De az alapelvekhez érdemes ragaszkodni. Én nem akarom megjátszani magam a gyerekem előtt, másmilyennek, jobbnak látszani, mert hosszú távon nem fenntartható, és az ilyen szülőket aztán sokkal jobban elutasítja a kamasz gyerekük, mikor rájönnek, hogy a szülő csak vetít.
2021. júl. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
95%
Én olvasnék szakirodalmat a helyedben, de nem amiatt, hogy milyen A/B terveid legyenek, ha sír a gyerek például, hanem hogy megismerd a mozgatórugóját a gyermekek viselkedésének. Elvégre a gyermekpszichológiát sosem hátrányos dolog ilyen esetben, míg csípőből gyereket nevelni sokkal inkább lehet vakvágány.
2021. júl. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!