Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kezdenétek ilyen szülőkkel?

Mit kezdenétek ilyen szülőkkel?

Figyelt kérdés

Sajnos egy csaladi vita miatt szétváltak az útjaink a szüleimmel.

Nem mennék bele a részletekbe,-mert több sebből vérzik a történet.

Végül is, -én úgy gondolom akkor egy nagyon jó döntést hoztam, és ez mellett kellett volna kiállnom is.


Aztán amikor a feleségem állapotos lett,-ő félretette a csatabárdot, és próbált velem beszélni hogy tegyük túl magunkat a sérelmeken, és adjak nekik egy újabb esélyt, már csak a születendő gyermekünk miatt is,-hogy legyen valakije rajtunk kivül.


Én tényleg egy szép dolognak tartottam ezt tőle,-annak ellenére amiket ráaggadtak,és minden döntésemért,cselekedetemért a szüleim őt okolták, őt szidták.


Időközben pedig cseperedik a pocaklakó,lassan megszületik.

Most állunk ház vásárlás előtt, 1 hét múlva megyünk adás-vételi szerződést kötni,addig pedig albérletben maradunk mint eddig.


Kedves szüleim,-akik kisemmiztek az örökségből,úton-útfélen a feleségem szidják hogy micsoda egy "viziló" állapotosként, mekkora hasa van 33.hetesen. (Első baba és jó ha felszedett 6 kg-t igaz az mind kb csak a pocakjára).


Látom rajta bántják az ilyenek, nekem jó így az én gyermekem van a szíve alatt. Még ha kövér is lenne sem mondhatnának ilyent. Ezek a legkisebv problémáim velük.


Azon felül a legfőbb az, hogy kimentek a ház tulajdonossal beszélni a hátunk mögött hogy lebeszéljék arról eladják nekünk az ingatlant,mert az ő terveik az hogy szépen majd visszaköltözünk egy 4×4-es szobába a babával és majd a többi két beigért kicsivel,-mert persze a nővéremnek is kell az otthon a férjével a 2 gyerekkel, és mi költsük szépen oda a felvett hitelt de a nevünkre nem kerül semmi.


A feleségem folyton szapulják,-nem tud főzni (szakácsként dolgozott) ,nem most nem takarít stb, holott ez mind a féltestvéremre igaz, aki otthon züllik a cigivel és az alkohollal aztán még a rezsiét is anyámék csengetik.


A másik nagy téma,hogy 'kitartott madmazel' a feleségem mert ennyi idős terhesen már nem dolgozik, és szegény én megszakadhatok érte, micsoda rossz hatással van rám. Sose volt egy rossz szava sem rájuk. Annak ellenére most is folytatják mint előtte, sem tilt tőlük. Nekem már sok hogy a meg nem született babát is a szájukra vették.


Megakarom védeni őket, nem szeretném a közelükben tudni őket.

Ilyen esetben jelezhetnek a bíróság felé ha mondjuk a picit nem visszük hozzájuk és én sem szeretném velük tartani a kapcsolatot?


2021. júl. 16. 14:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A feleséged ilyen mártír típus, mert vagy az, vagy valami baj van a tornyában, ha ezekkel az emberekkel bármilyen kapcsolatot is tartani akar. Beszélj vele, h igenis ki kell zárni őket az életetekből. A leírtak alapján totál nem komplettek.
2021. júl. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A nagyszülői láthatás havi 1 alkalom ami a gyermek 3 éves koráig 2 óra. 3 éves kor után lehet több, ez a szülőkön múlik. Ha a magyszülők bíróságra vinnék ezt az ügyet, akkor felhozhatsz minden lelki bántalmazást vádaskodát, azt is, higy meg akarták akadályozni a házvásárlást. Ha a bíróság úgy dönt, akkor nem élhetnek a láthatással.


Kérdés. A házat sikerült megvásárolni?

2021. júl. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonymousreview60 ***** válasza:
10%

Kérdező a történeted hibás vagy szinte jóvátehetetlenül mártír vagy.

Ha a szüleiddel elváltak útjaitok, akkor:

1. Honnan tud a feleséged fülébe jutni, amit most mondanak róla, mert ez esetben ugye a FB-on sincs kapcsolat.

2. Honnan tudták volna a szüleid, hogy hol vennétek ingatlant?

3. Ha az eladót le akarnák beszélni a szüleid (miközben jön az unoka), akkor akkora rosszindulattal viseltetnek irántatok, hogy akkor mi a fenének akarnál te kapcsolatot velük?

2 eset lehetséges:

1. Kamugép vagy.

2. Keress fel rohadt gyorsan egy pszichológust, aki segít neked a józan ész meglelésében.

2021. júl. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem,miért nem zártad ki őket az életetekből?

Írtad,hogy elváltak útjaitok a szüleiddel.


Meg van rá a lehetőséged,hogy szinte minden kapcsolatot megszakítsatok velük. Miért nem teszed meg?

2021. júl. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

En vilag eletemben megadtam a tiszteletet Anyosom es Aposom fele, regi falusi ciganyok voltak, sok dolgot benyeltem amit rengeteg mai lany nem nyelne be.

De ha a szuletendo gyerekemet a szajara vette volna barki a csaladbol, olyat kapott volna hogy estig nem nyeli le.

2021. júl. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben megkérdezném a feleségedet, hogy szerinte hasznos-e, hogy a gyermeketek ilyen toxikus mintát lát, tapasztal maga körül. Mit fog átélni, mit fog magával vinni belőle?
2021. júl. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Miből semmiztek ki? Milyen örökségből?

Amíg él a szülő azt csinál a vagyonával amit akar..

Arra íratja, ajándékozza oda akinek akarja.

Honnan tudják melyik házat veszitek meg, ki a tulaj? Tudod ki hiszi el, hogy elszaladtak lebeszélni a tulajt az eladásról..

Szép kis kamu.

2021. júl. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
38%

Egyeseknek nehezen megy a szövegértelmezés.

A feleség most, hogy terhes lett, akart adni egy esélyt a férj szüleinek, ezért nyitottak feléjük, és újra beszélnek velük.

Így tudták meg a szülök a terheséget, a házvásárlást meg minden egyebet és most megint tönkre akarják tenni a fiukat meg a családját.


Kérdezö: a helyedben újra megszakítanék minden kapcsolatot velük, a feleséged és a gyereked érdekében is.

2021. júl. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Ma valahogy érdekesen sok kérdés megy az örökségek körül.
2021. júl. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%
#9-es. Jön megint a covid.
2021. júl. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!