Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha megharagudott...

Mit tegyek, ha megharagudott apám, mert nem akarok se férjhez menni, se gyereket szülni?

Figyelt kérdés

Mikor ezeket megmondtam neki, közölte hogy meg se kellett volna születnem, meg nem érte meg taníttatni se, meg öregkoruka le se fogom tojni őket....


200 km-t utaztak, erre egy szó nélkül kisétált és otthagyott. Anyám szerencsétlen meg csak nézett.


Mit mondjak, nagyon rosszul esett. Eddig azt hittem, hogy szeret...



2021. júl. 24. 18:43
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
77%
Ilyen valakiért eszedbe se jusson pitizni pincsi módjára! Én megmondanám neki, hogy van eltartási szerződés és akkor pénzért felé néznek, mert, hogy én nem tenném ezek után, az ziher.
2021. júl. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
22%

#7 "Most mikor szóba került, mondta hogy nem fog rám hagyni semmit mert nincs értelme"


Egyébként én tök megértem apádat. Ők gyereket vállaltak, felneveltek, erőfeszítéseket tettek a következő generációért, azaz érted, fizették az iskoládat, nagyon jelentős anyagi és érzelmi áldozatot vállaltak a felneveléseddel.


Te nem teljesíted az elvárásukat, felmondtad a generációk közötti együttműködést, mert önző vagy, csak magadra gondolsz, nem akarsz gyereket, és az összes pénzedet, erőforrásodat csak magadra akarod költeni.


Innentől vajon miért is várod el, hogy ők ne magukkal törüdjenek innentől kezdve? Szerintem teljesen jogos, hogy feléli, magára külti az összes pénzét, te is ugyanezt csinálod.


Semmi jogod nincsen emiatt megsértődni apádra. Te nem akarsz gyereket, ő felnevelte a sajátját, többet nem akar erre áldozni, hanem inkább magára költi.


Nem értem, hogy ez iért elítélendő, csak éli a saját életét, ez a döntése, tiszteletben kell tartanod.

2021. júl. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
67%

22:


Attól még, hogy megcsinálta a spermadonorja a kérdezőt, még nincs joga turkálnia a méhében... Meg ha van faxa összeg hátrahagyni, lehet fektetni eltartási szerződésbe, hogy legyen, aki pénzért, de a szarból kivakarja, szó szerint...

2021. júl. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
35%

Azért írom le, kérdező, hogy apád mit érez, mert ha nem akarsz gyereket, akkor ezt te nem érted.


Aki gyereket vállal, az a jövőre gondol, és azért hoz iszonyatos áldozatokat anyagi és érzelmi szinten a neveléseddel, hogy önmagának egy kis darabkáját továbbvigye a jövőbe, így váljon valamilyen módon "halhatatlanná". Alapból természetesnek gondolja, hogy ezt a gyereke is követni akarja, mert így van értelme az áldozatának.


A legtöbb átlagember (mint pl te és én és az apád) általában semmilyen nagyon különleges dolgot nem hoz létre életében, ami miatt más emberek emlékeznének rá. Az átlagemberek után max egy sírkő marad, és a gyerekei, unokái, dédunokái emlékeiben, génjeiben marad fenn valamilyen szinten, mert nem volt híres hadvezér vagy politikus vagy tudós.


Te most éppen széttörted apád "életművét" ezzel a bejelentéssel, és számára (meg számodra is) véget ért a történelem. Senki nem fog már utánad (és a testvéreiden kívül, ha vannak) emlékezni rá.


Ne csodálkozz rajta, ha ez fáj neki.

2021. júl. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
78%

Én is azért szülök gyereket, mert családot szeretnék és nem akarok úgy járni mint sok idős ismerősöm, hogy magányosak és senkijük sincs(többnyire azért mert túlélt mindenkit),de persze ezért cserébe nem várom el, hogy szüljön unokát és megadok neki minden szeretetet. Ugyanis csak akkor fog szeretetet visszaadni, ha ő is szeretve lesz.

Apukád furán reagált,de szerintem eddig azzal áltatta magát, hogy majd kinövöd és most 300 km-es utazás után ez csapódott a képébe, valószínűleg lesokkolta a dolog ekkora utazás után, rosszul reagálta le, lehet később bocsánatot kér.

Nem szép amit tett,de meg lehet érteni. Adj neki időt és ha ezek után is így áll hozzá akkor közöld vele, hogy ha csak ezért kellettél neki akkor te sem akarod őt látni.

2021. júl. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező, megkérdezhetem, hogy hány éves vagy és a szüleid hány évesek?


Te támogatod őket vagy ők támogatnak téged jelenleg? Meg vagy elégedve azzal, ahogy felneveltek? Van valami, amiben hiányt szenvedtél? Őnzőek voltak veled a szüleid?


Vagy eddig minden rendben volt és csak most szálltak beléd, hogy ezt közölted?

2021. júl. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
88%

Szóval aki nem akar gyereket az egy önző senki, de aki azért vállal gyereket hogy az ő elvárásait teljesítse az nem önző? :D


#24 jól leírta. Átlag Jóskának tényleg ez a legnagyobb eredménye az életében, hogy valakit sikeresen felnevelt és láthatja hogy boldogul az életben, a te boldogságodból ő is részesül. Ez már az én magán véleményem, de nem igazán értem hogy miért érdekelne valakit hogy mit gondolnak róla halála után. A valóság az hogy bármi, ami a halála után van, számára már örökké ismeretlen lesz, mert hát ugye halott. Amíg él addig kellene olyat alkotnia amire büszke és szeretik érte, nem arra gondolni hogy halála után ki emlékszik majd rá, amikor már semmit se számít.

Az hogy történelem során voltak akik hősies módon áldozták életüket népük jövőjéért megint más kategória, Józsit mindenki leszarja miután meghalt, egy-két generáció és senkit se érdekel már, hisz nem is tett le semmi komolyat az asztalra, csak megtette azt amire a legtöbb ember szintén képes: egy utódot létrehozni.

2021. júl. 25. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
82%

Komolyan vannak még olyan emberek akik azért csinálnak gyereket, hogy legyen ki gondoskodjon róluk öregkorukra és ezt komolyan gondolják? Ez nem az önzés csimborasszója?

Egyébként meg a jövőbe fektetni? Túlnépesedés van, a kevesebb gyerek a kívánatos, nem a több. A jövőbe akkor fektet, ha arra fordít energiát, hogy a világot élhetőbbé tegye, azok számára akik még le vannak maradva agyilag.

Gyereket önön kívánalomból csinál mindenki, mert arra vágyik (Vagy a pénz miatt manapság), nem valamiféle társadalmi konszenzus, vagy éppen globális közjó érdekében.

2021. júl. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 A kérdező kommentje:

Én 20on éves vagyok, ők 50-es éveikben járnak. Még ők támogatnak, jövőre végzek az egyetemen. Összességében meg vagyok elégedve a nevelésükkel, de úgy érzem mindig a teljesítés ment, legjobb jegyek legjobb iskola, legjobb egyetem, végülis ők nevelték belém a karrier fontosságát, szóval most nem értem, miért pampognak. Önzőek nem voltak, anyagilag azért nem szenvedtem hiányt semmiben sem.


Én vagyok az önző ember. Igen? Tudod mit gondolok? Hogy én karrieremben látom a jövőmet nőként és nem 5 pulyával otthon, akkor mi van? Sose szerettem a gyerekeket, az ordításuktól a falnak megyek, már kiskoromban is fogtam és elmentem, amikor gyereket hoztak látogatóba. Igen, ebben része van a szüleimnek is. Gondolom pasi vagy, így könnyű ilyeneket írni, majd te odavágod a feleségednek a gyereket, oszt jónapot. Hát nekem ilyen nem lesz, nem érdekel, ki mit gondol. Ahova járok egyetemre, sok karrierista nő dolgozik, akiket ismerek, hát van amelyik boldogabb, mint akit le se toj férje, beteg a gyereke, elhízott szülés után, azt kell lesni mikor csalja meg. Van barátom egyébként jelenleg, de én ilyen szinten ezt nem akarom egész életemben.

2021. júl. 25. 07:56
 30/41 anonim ***** válasza:
90%

Aki gyereket vállal, az a jövőre gondol, és azért hoz iszonyatos áldozatokat anyagi és érzelmi szinten a neveléseddel, hogy önmagának egy kis darabkáját továbbvigye a jövőbe, így váljon valamilyen módon "halhatatlanná".


Na, ez az igazi önző, egoista hozzáállás. Akinek úgy áll hozzá, hogy iszonyatos áldozat a gyerek, és a gyerekének kötelessége ugyanúgy szívni, mint neki kellett, az maradt volna inkább gyermektelen. Tipikus, "ha nekem sz..r, legyen neked is" hozzáállást, és látszik, hogy elpazarolta az életét a kötelességekre ahelyett, hogy élvezte volna, mert az elváráosknak élt, és nem saját örömére. Bakker, milyen kellemes társaság lehet, aki mást nem tud felmutatni az életben eredményként, csak hogy egy gyereket felnevelt, és most kudarcként éli meg, hogy annak vannak önálló gondolatai :S

2021. júl. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!