Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit reagálnál, ha a gyereked...

Mit reagálnál, ha a gyereked így szakítaná meg veled a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Utolsó beszélgetéskor azt mondaná, hogy mindigis sokkal boldogabb volt olyankor, amikor nem kellett a közeletekben lennie, ez akár lehet egy szimpla koliban tartózkodás is. Meg soha nem viselte jól, hogy mindig mindenben a negatívat keresitek, és végig se hallgatjátok a mondanivalóját, mert mindig sokkal fontosabb a legjelentéktelenebb részleten háborogni, meg amúgy úgy érzi, hogy hülyének nézitek, és nem is szeretitek, ha önálló gondolatai vannak, nektek mindig fontosabb, hogy a külvilág mit gondol.... Nagyjából ilyenek.

Ja és nem akar semmiképpen sem javítani a kapcsolaton, ő évek során próbált, ti nem voltatok ebben partnerek, akkor most se legyetek azok, mert már késő.


Mit reagálnál, ha így szakítaná meg veled a kapcsolatot a gyereked?


2021. aug. 2. 10:37
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
94%

5-ös hiszti, hogyne... Én is hisztiből akartam öngyilkos lenni, nem azért, mert rettegtem hazajárni, hogy épp mivel állnak belém.


0-24, ha volt sapka, azért ment a beszólás-kiabálás, ha nem, akkor azért.


Örülj neki, hogy neked nem kellett olyan légkörben élned egy percet sem, ahol ha megszólaltál, jött a kssolj, olyan hlye vagy mint a sgg és társai.

2021. aug. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
16%
Itt ugrál megint a gonoszszülő-troll.
2021. aug. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
32%
Az itt a nagy kérdés, hogy mit éltél meg bántásnak. Azért kérdezem, mert a családban van olyan gyerek, aki már amiatt gonosznak címzi a saját anyját, ha az nem visz neki vizet mikor ő nem hajlandó felállni a tévé elől... A csap úgy egy méterre van az ágyól amire kiterülve filmezni szokott. Ugyanez a gyerek vágta oda az anyjának, hogy nem hagyja élni, mert olyan rémséget vártak el tőle hogy tartsa rendbe a saját szobáját.
2021. aug. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
88%
Tipikus mérgező szülői hozzá állás ez a "kamasz majd kinövi" dolog. Ezzel is magát fényezi az ilyen szülő és igyekszik lekicsinyíteni a gyerekét. Persze, vannak olyanok akiknek valóban a seggük ki volt nyalva és önző kis dögök, ha nem kapnak meg valamit vagy a szülők jogosan megszólják valamiért, akkor egyből köpköd rájuk, de ez nem a kérdező. Az én anyám is ilyen, meg a nálam 14 évvel idősebb bátyám. Még 30-hoz közel is én hülye vagyok, sz.rt sem tudok, te csak hallgas...Nálam is érik a befejeztem a kapcsolatosdit dolog. Az állandó lehúzás és önbizalom rombolás valamint depresszió miatt van az életem legalább 5 évet lemaradva. Szóval jól teszed kérdező. A mérgező emberekkel le kell építeni a kapcsolatot.
2021. aug. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
94%
Hat nézd, ha így gondolja, azon én nem tudok változtatni. Menjen. Az az ember még nem szuletett meg, akinek én könyörögnék. Hameg valóban ilyen a szülő, marhára nem fogja érdekelni, nem gondolod?
2021. aug. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
16%
Amúgy kérdező, elég dramatikus amit előadtál... Ezek egy sértett gyerek gondolatai. Hogy jogos-e a sértettséged nem tudom. De én biztos nem így csinálnám.
2021. aug. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
88%
Amúgy ennek a beszélgetésnek, vagy meginkabb monológnak mi ertelme lenne? Mert ha addig nem figyelték rad, egy ilyennél se fognak....
2021. aug. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
33%

Egy ismerősöm elmélete erről az, hogy a kamaszok így gyűjtenek motivációt a szüleikről való leváláshoz. Tehát, hogy könnyebb legyen eltávolodni, kritikusabbá/elviselhetetlenebbé válnak. Én mennyit aláztam szegény anyámat, minden bajomért őt tartottam felelősnek...

de lehet valami ismeretterjesztő könyvben írnak erről, de sok tinit látom, hogy nagyon kegyetlen a szüleivel. Biztos nem csináltál mindent jól vele, és ő is biztos el fog rontani néhány dolgot a saját gyerekével, nem vagyunk hibátlanok.

2021. aug. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
36%

18!


Ez nem az ismerősöd elmélete, ez pszichológiai tény, csak sokan nem ismerik.

2021. aug. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
94%
Gondolom te vagy a gyerek. A helyedben nem tartanék beszédet, csak kivonnám magukat az életükből. Majd gondolják át ők maguk.
2021. aug. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!