Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti engednétek azt,...

Szülők! Ti engednétek azt, hogy a felnőtt fiatok ingyen lakjon otthon? Ha igen, akkor meddig?

Figyelt kérdés

Pedig dolgozik, csak azt a pénzt elköltené másra. Venne telefont stb..


Baj lesz abból, ha ezt megszokja? Milyen problémák lehetnek ebből később?



2021. aug. 2. 12:53
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
85%
Hogy értve ingyen? Lakbért nyilván nem kérnék tőle, de a rezsihez hozza kellene járulnia a saját részével, ahogy az élelmiszerhez is
2021. aug. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim válasza:
64%
Nem kell Neki fizetni mert a Saját gyereked, akkor is ha felnőtt és dolgozik!
2021. aug. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
89%

Én nem vagyok szülő, de nem tudom magamban tartani a tapasztalatomat.

Anyám félredobta a házasságát egy olyan faszi miatt aki pontosan így él. Az anyja fizet mindent, hiába dolgozik. Ha venni kell pl. valami gyümölcsöt már húzza a száját, igazi terelőgép ha netán együtt mennek vásárolni (anyám, a faszi, és az anyja), les jobbra balra csak nehogy megkérjék hogy szálljon be valamibe fizetni. Amikor szóba került hogy össze költöznek anyámmal akkor elvárta volna hogy el legyen tartva. Ott mondta anyám hogy vele össze nem cuccol. Megtartotta dugópajtinak.

2021. aug. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
95%

Az attól függ...

Lakbért nem kérnék, az alap.

Ha lakásra gyűjt, vagy tanulásra, akkor kajára, rezsire sem, így támogatnám.

De ha csak céltalanul, mert így kényelmes neki, akkor a rezsi és a kaja ráeső részét egyaránt bevasalnám rajta, plusz a házimunkából is ki kellene vennie arányosan a részét.

Nem tartanám el csak azért, hogy kényelmi dolgokra neki több maradjon.

2021. aug. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
97%
Lakott itthon a lányom kb 27 éves koráig, nem kértem tőle semmilyen pénzt, mert megengedhettem magamnak. Szívesen adtam. Azóta önállósodott, az összegyűjtött pénzét lakásberendezésre költötte, és nem okozott nála gazdálkodási képességhiányt az, hogy ezt kicsit később kellett elkezdenie. Természetesen nem vitatom el senkitől azt a jogot, hogy hozzájárulást kérjen, ha arra szükség van a családi büdzsében.
2021. aug. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
94%

A szüleim engedtek a bátyámnak, hát nem kellett volna... Késik a fizetéssel, azt mondja majd oda adja... Mindig lesz másra költeni. A rezsi kötelező, hiszen dolgozik, ha nem otthon lakna amúgy is megvenné/kifizetné ezeket a dolgokat. Ő úgy gondolja, ha vesz magának 2-3 csomag felvágottat, akkor azzal "kiváltja" a rezsinek azt a részét ami ennivalóra menne el. Nem tud felelősen bánni a pénzével, minden sz@rra elkölti (legutóbb vett egy 30 ezer forintos GYEREK billiárd asztalt, amiért szerintem még a 15 ezer is sok...) Persze az ő dolga és pénze, de az, hogy nincs tisztában az árakkal az biztos. Édesanyámék 40 ezer forintot kérnek vízre, áramra, fűtésre, ennivalóra stb, és a múltkor azt mondta, hogy ha még egyszer negyvenet beletenne el is tudna költözni. Hát egy kicsit felkaptam a fejem, hogy hol találna lakást Budapesten 80 ezerből.

A rezsit szerintem mindenképp fizesse ki, mert úgy fogja érezni, hogy nektek úgyis mindegy, ami persze ezek az árak mellett finoman szólva sem igaz.

2021. aug. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
98%
Attól függ, hogy áll a dolgokhoz. Ha látnám, hogy félretenne bizonyos összeget, nem kérnék semmit. De ha elverné az összes pénzét, akkor inkább szálljon be a költségekbe, legfeljebb félreteszem neki később lakásra, bármire.
2021. aug. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
91%
Nem kérnék, ha úgy állnánk hogy megtehetjük. De más helyzetben se kimondottan kérném, hanem céloznák rá, és magától is rájönne, ha szűkösen élnénk meg, hogy adjon a rezsibe és élelmiszerre pénzt.
2021. aug. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
99%
Én nem kérnék semmit, de elvárnám, hogy cserébe jelentősen spóroljon, hogy minél előbb elindulhasson az életben. Akkor kérnék pénzt, ha látnám, hogy nem erőlködik, lusta vagy szórja a pénzét. Aztán, ha majd lakást akar venni, ebből a pénzből beszállnék vagy a bútorozásra odaadnám.
2021. aug. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
77%
Lakhatna, de nem lenne eltartva. Dolgozzon, vagy valami pénzbevételi forrása legyen.
2021. aug. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!