Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti engednétek azt,...

Szülők! Ti engednétek azt, hogy a felnőtt fiatok ingyen lakjon otthon? Ha igen, akkor meddig?

Figyelt kérdés

Pedig dolgozik, csak azt a pénzt elköltené másra. Venne telefont stb..


Baj lesz abból, ha ezt megszokja? Milyen problémák lehetnek ebből később?



2021. aug. 2. 12:53
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
89%
Nem kérnék érte pénz, hiszen a gyerekem, de ha dolgozó felnőttként itthon fog lakni és lesz rendes fizetése, akkor szeretném hogy a rezsi rá eső részét ő állja. Nem azért, mert rá vagyok szorulva, hanem így tanul meg bánni a pénzzel.
2021. aug. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
100%
41: Szerintem inkább akkor tanul meg bánni a pénzzel a gyerek, ha elköltözik, és mindent magának intéz/fizet, nem akkor, ha a rezsi x %-át ő fizeti.
2021. aug. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
93%

Az, hogy a gyerek hogy tanul meg bánni a pénzzel ezer módon eldőlhet és sokszor már a felnőtt kor előtt. Egyrészt titeket is néz a szüleit, hogy ti hogy bántok a pénzzel és élete első 20 évében ez is beleég az agyába. Másrészt vannak már erre technikák módszerek, hogy egy 5 évest, vagy 10 vagy 15 évest milyen módokon lehet tanítani a pénz értékére, használatára. Vannak már erről könyvek, cikkek, lehet fürdőzni bőven az információban és a gyereket is lehet tanítani akár közvetve, akár közvetlenül még valóban gyerekkorában.


Az a baj itt a válaszok 90%-ával, képviselje akármelyik oldalt, hogy ezt a "tanítást" azt hiszi most felnőttként, fiatal felnőttként kell elkezdeni, illetve a másik, hogy egyik se említi, hogy mondjuk a gyerekkel le kell ülni beszélni a pénzről 10-15 éves korától kezdve, mindig a maga szintjén, nem pedig csak hagyni, hogy a "természet" majd elrendezze a gyerek pénzről alkotott képét.

2021. aug. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:
100%

41es: Engem gyerekkoromban megtanítottak zsebpénzzel a pénzzel bánni (talán 10 éves korom körül kaptam ez elsőt, lehet csak 500 Ft/hó volt, majd fokozatosan emelkedett (2ezer volt a legtöbb talán 16 éves koromtól kezdve)). Igaz, ha kértem volna, lehet adtak volna, de sose kértem semmire pénzt (mai napig nem vinne rá a lélek, túl büszke lennék hozzá) - magamra vettem a feladatot és megtanultam gyűjteni, beosztani - jó "szórakozásnak" tűnt még akkor és jól esett, mikor sikerült megvennem azt, amire vágytam.

16 évesen pedig magamtól mentem diákmelózni. Míg otthon voltam, nem kértek semmire pénzt mégis megtanultam bánni vele (21évesen már elköltöztem).

2021. aug. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
31%
Nem lenne eltartva, felnőtt, éljen meg egyedül! Más küld pénzt a szüleinek, őt meg még el is kell tartani? Felnőttet ne a szülei tartsák el!
2021. aug. 31. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
93%

Igen engedném.

Meddig? Ameddig akar.

Miért? Mert az én gyerekem, és szeretem őt. Támogatom abban, ami neki jó.


Szerencsére nincs anyagi gondunk, nem probléma kifizetni a rezsit, vagy telerakni a hűtőt.

Ha meg el akar költözni, akkor abban fogok segíteni neki.


Engem is ugyanígy támogattak a szüleim, és én is ezt adom tovább a gyerekeimnek.

2021. dec. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim válasza:
94%
Szia, nálunk az volt a helyzet míg anyámmal éltem hogy kb az utolso fillert is legombolta volna rolam, melo mellett nem volt idom fozni, igy o fozott, a vege fele már uvoltozott hogy keves a kaja penz. Szerintem egy csajnak egy fore 20 ezer par evvel ezelott boven eleg, úgy hogy mellette havonta 15 20 ezerert vasaroltam be tisztitoszert oblitoket es kajat is. Kicsit ugy erezten odaadom a 20 ezret kajaba de mégis vasarolok mellette... hogy ez k.va.ra lehuzas. Azota albiba vagyok es nagyon jo nekem itt, marad felretett penzem, vele nem tudtam sporolni. Ha vettem magamnak valamit akkor kitalalta hogy kellene uj porszivo mikro, adjak bele. Stb... szerintem ha gyerekem lesz tuti nem igy leszek vele, vagyis probalok. A szulonek kell a gyereket segiteni, nem forditva szerintem :) de ez csak az en velemenyem es szemelyes tapasztalat.
2021. dec. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
88%

Teljesen természetes dolgozik tartsa el magát.Rezsi kaja!

Albérleti díjjat nem kér az ember De egy számla nyítására kötelezni ami kizárólag az ő számlája és az ő nevére szól bankkártya nélkül abba kerül minden hónapban a lakbérnek megfelelő összeg

Ami majd az önálló életkezdéshez kel.

Felnött ember meg kel tanuljon úgy élni is!

2021. dec. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
92%

Milyen problémák?

Életképtelen.

Az én családomban van egy férfi a szülei mindent amít el tudsz kêbzelni megadtak neki.Minden az ölêbe pottyant

Még mindig nem elég követeli hogy tartsák el!

Hát ha egy ilyen felnött embert szeretnél látni mindent tegyêl a popsia alá.

2021. dec. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekem mindenféle kérés nélkül letesz 50 ezret, mióta keres.

Én meg félreteszem neki, mert beállt már rég a csalàdi költségvetés, nem kell bele plusz, akkor se ha van.

2021. dec. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!