Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti engednétek azt,...

Szülők! Ti engednétek azt, hogy a felnőtt fiatok ingyen lakjon otthon? Ha igen, akkor meddig?

Figyelt kérdés

Pedig dolgozik, csak azt a pénzt elköltené másra. Venne telefont stb..


Baj lesz abból, ha ezt megszokja? Milyen problémák lehetnek ebből később?



2021. aug. 2. 12:53
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
83%

Attol fugg.

Ha hazra gyujt akkor lakhat ingyen. Viszont ha azt latnam hogy elszorja penzet akkor kernek tole lakbert es ezt felretennem. Mikor osszejott egy nagyobb osszeg akkor berangatnam a bankba hogy vegyen fel hitelt es fizesse a sajat hazat alberlet helyett. Amit kifizetett nekem az lenne neki az onero.

2021. aug. 12. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:
79%

Felnőtt ember, igen is fizessen bele a költségekbe.

Nehogy már nekem kelljen eltartanom a felnőtt gyerekemet.

2021. aug. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:
77%

28 éves felnőtt férfi vagyok, a saját példámat tudom nektek elmesélni.


23 éves korom óta saját lakásra gyűjtök, így a fizetésem kb 50-60%-át már hosszú évek óta ilyen célból félrerakom. A szüleim soha nem kérték, hogy szálljak be a rezsibe, vagy havi fix összeget utaljak nekik át, amiért otthon lakom. Nekem mindig magától értetődő volt, hogy ha jól keresek, akkor mikor úgy érzem, hogy olyan költség merül fel, aminek a megfizetésével segíteni tudom a családomat (pl. tankolni kell, anyámnak bérletet kell venni, élelmiszerbevásárlás, stb.), akkor én ezeket kifizetem. Arról nem is beszélve persze, hogy minden saját dolgot (kaja, higénia, stb) én magamnak fizetek.


Annyiban egyeztünk meg, hogy ha pár hónap múlva felépül a lakás, amire idáig gyűjtöttünk, akkor utána a mindenkori bérem 10%-át utaljam át nekik. Nagyon sokat segítettek életemben, szóval én úgy érzem, ennyi jár nekik.

2021. aug. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:
66%

"Annyiban egyeztünk meg, hogy ha pár hónap múlva felépül a lakás, amire idáig gyűjtöttünk, akkor utána a mindenkori bérem 10%-át utaljam át nekik."


Hogy mi van?

2021. aug. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:
87%
14 éves korom óta azon dolgozom keményen, hogy biztos, stabil, jól fizető munkahelyem legyen. Ezt most 28 éves koromra elértem. Egészen idáig mindig mellettem álltak anyagilag, és érzelmileg is. Természetes, hogy ezután én fogom őket segíteni.
2021. aug. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim ***** válasza:
81%

De miben? Kell nekik a pénz valamire, vagy most csak költőpénzt, zsebpénzt adsz nekik?


Én is segíteném az idős szüleimet öregek otthona, gyógyszerek, kezelés, stb fizetésével ha rászorulnának persze. De az megint más, mint ami nálatok készül történni. Mi történik majd azzal a pénzzel, amit adsz nekik?

2021. aug. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:
100%

Nincs apropója, kiskorom óta ők finanszírozták a magántanáraimat, egyetemet, stb, így ezután én segítem őket. Ez nálunk egy jelképes dolog, hogy érezzék, mindig számíthatnak rám (akkoris amikor már öregek lesznek). Én ezt nem sajnálom.


Sajnálom, hogy le lettem pontozva, úgy látszik csak nekem jó a kapcsolatom a szüleimmel.

2021. aug. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:
74%

37.

"Sajnálom, hogy le lettem pontozva, úgy látszik csak nekem jó a kapcsolatom a szüleimmel."


Miért írsz direkt idiótaságokat? Miért tetteted azt, hogy ez egy normális, általános dolog, ami nálatok történik? Miért írod azt, hogy az egyetlen módja a szülők felé való hálának, ha pénzeled őket felnőttként?


Ez, hogy a felnőtt, dolgozó gyerek csak úgy pénzt ad folyamatosan a felnőtt, dolgozó szüleinek igenis egy legtöbbeket (az emberek több mint 90%-át) meghökkentő dolog és kb az ilyen történetek jutnak eszünkbe:

[link]

[link]

Érted már?

2021. aug. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim ***** válasza:
92%

Valószínűleg az emberek 90%-a azért nem érti ezt, mert az ő szülei anyagilag és érzelmileg is letojták. Nálam mindkét területen maximálisan mellettem álltak, így én is mellettük dogok állni jóban-rosszban. Van saját életem, elszakadtunk egymástól, de soha nem fogom elfelejteni, hogy a nehéz időszakokban (amikor szinte mindenki hátat fordított nekem) mellettem voltak.


Egyébként meg hol írtam azt, hogy szerintem ez az egyedüli módja a hálának? Miért forgatod ki a szavaimat?


Inkább az a szomorú, hogy a mai világban a gyermekek 99%a úgy nő fel, hogy nem tapasztalja meg a szülői támogatást és szeretetet.

2021. aug. 14. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:
24%
ember igen engednem
2021. aug. 17. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!