Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti engednétek azt,...

Szülők! Ti engednétek azt, hogy a felnőtt fiatok ingyen lakjon otthon? Ha igen, akkor meddig?

Figyelt kérdés

Pedig dolgozik, csak azt a pénzt elköltené másra. Venne telefont stb..


Baj lesz abból, ha ezt megszokja? Milyen problémák lehetnek ebből később?



2021. aug. 2. 12:53
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
100%
Lakbért nem kérnék, de rezsit igen, ha csak elb.szni akarja a pénzt és nem rak félre semmit.
2021. aug. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
95%

Ha anyagilag belefér és ezzel tudnám támogatni, akkor megengedném természetesen.

persze a támogatást, segítséget úgy értem, hogy így segítenm abban, hogy gyűjthessen, félretegyen, takarékoskodjon a jövőjére, hogy majd önálló életet tudjon kezdeni tőlünk függetlenül.

Azért viszont biztosan nem finanszíroznám minden költségét, hogy a megmaradt pénzét telefonra meg bulira és egyebekre költse, mert akkor maximum abban támogatom, hogy még 40 évesen is otthon éljen, tiszetelettel megköszömve a lehetőséget, hogy balfék lehetek, inkább elutasítom.

Abban semiképp nem lennék partner, hogy egy here legyen a gyerekemből, de szívesen támogatom az önállósodásban és ha a mai árak melett úgy tud tartalékot képezni, hogy nem járul hozzá a rezsihez és főznöm kell továbbra is rá, és ugyanúgy vásárolni a háztartásban plusz egy főre, mint mikor még konkrétan eltartott volt, hát megtenném.

Azért ahhoz pofa kell, hogy valaki szinte kiskorúként eltartatná magát, hogy mindenféle marhaságokat vehessen, továbbá igen, nagyon rossz mintá közvetít felé, nem tanítja semmiféle felelősségre, a pénzügyi tudatosságról nem is beszélve, amit így az életben nem sajátít el, kizárólag azt a következtetést tudja levonni belőle, hogy élhet mint hal a vízben, a fizetése kizárólag az ő kényelmét szolgálja, mertb dolgozó felnőttként is eltartják a szülei. Biztosan nem erősíteném, aztán konzerválnám ezt az állapotot, ami egyenes út a teljes felelőtlenséghez, az élősködő életmódhoz és a követelőzéshez, ahol nincsenek kötelességek, csak jogok, de azok aztán nagyon és mind kizárólag az úr kényelmét szolgálja. Az ilyen szülő nem jófej, hanem balfas*, aki csak kinevel mégegy életképtelen generációt.

2021. aug. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
100%
Fiam 29 éves koráig velünk élt. Semmit nem kértem tőle, se rezsit, se lakbért, se kajapénzt. Semmit. Egy kikötés volt csak. Gyűjtse a pénzt, hogy legyen meg a házra az önrerő. Idén döntöttek úgy a barátnőjével, hogy vesznek egy lakást. Az önerőt összesporolta, így eltudtak indulni a nagy betűs életbe. Nem vagyok gazdag, sajnos nem tudok neki házat venni, így mi úgy gondoltuk ez is segítség ha ingyen él, hogy sporolhasson.
2021. aug. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom, attól függően, mit csinál és hogyan él. Ha azt látom, hogy az önállóságra, saját lakásra gyűjt, akkor természetesen eltartanám és nem kérnék pénzt semmiért, max. fizesse a bérletét meg a luxuskiadásokat és ennyi.


Nyilván belefér ebbe, hogy vegyen magának egy telefont vagy elmenjen nyaralni és 1 hónapban ne tegyen félre emiatt. De ha azt látnám, hogy minden pénzét elveri, akkor bizony be kellene adnia mindenbe a maga részét. Ezt a tudta nélkül félretenném neki.

2021. aug. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:
100%
Enyém péntek éjjeltől hétfő hajnalig lakik/él velem, a rezsi nem számottevő. A kaját hétvégén én állom, és úgy főzök, hogy tudjon is vinni. Lakásra gyűjt. Látom, hogy keményen dolgozik - egy mukk nélkül -, takarékoskodik, én pedig megtehetem, hogy ennyivel segítsem.
2021. aug. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 anonim ***** válasza:
96%
Nem feltétlenül pénzt de elvárásokat támasztanék vele szemben. Ha vannak célja és a megtakarításon kívül jut bulira egy telefonra az szerintem nem baj. Ha csak elszórja az nem a legjobb előjel.
2021. aug. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:
96%
Még pici a lányom, de ha felnőtt lesz, biztosan maradhat. Lakbért nem kérnék, de dolgoznia kell és beszállnia a költségekbe. Még nem tudom mit hoz a jövő, de van egy lakásunk pluszba, amit neki szánunk, jobban szeretném, ha inkább ott önállósodna majd.
2021. aug. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:
100%
Ez szülői kereset függő. Ha mondjuk a szülők viszonylag jól keresnek, de a pályakezdő gyerekem minimálbéres akkor nem. Ha viszont jól keres, akkor szerintem alap, hogy valamennyivel beszálljon. Én mikor elkezdtem dolgozni és még a szülőkkel laktam alapból adtam bele. Nem kellett kérni rá. Ez gyerek függő is.
2021. aug. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 A kérdező kommentje:
#1 Amit keres azt magára költi úgy.
2021. aug. 2. 14:19
 20/61 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is gyerektől függ. Ha látnám, hogy hónapokig semmit nem spórol, semmit nem gyűjt, csak kihasználja a helyzetet, akkor kérnék tőle (azt a pénzt pedig letenném egy számlára és ha megváltozik(látnám rajta, hogy megbánta, tényleg elkezd gyűjteni és megkomolyodik - nem hülyeségekre/felesleges dolgokra költ), akkor visszakapná költözés előtt). Ha epdig nem adna, akkor menjen magának amerre akar... Ha nem hálás azért, mert otthon lehet, akkor meg se érdemli.

Tőlem nem kértek, bár nem is kerestem annyit (csak diákmelóztam suli mellett) és 21 évesen el is költöztem. Párom 19 éves korától dolgozik, sose kértek tőle, míg otthon lakott, össze is gyűjtött pár millát úgy, hogy pl szüleit elvitte házassági évfordulójukon kirándulni, vett ajándékokat és kifejezte, hogy hálás. 21 évesen ő is költözött (velem).

2021. aug. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!