Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek hol van a határa...

Szerintetek hol van a határa annak,amit egy otthon élő vagy eltartott gyereknek nem szabad elviselnie a szülőtől?

Figyelt kérdés

Pl,ha valaki otthon él vagy nem dolgozik,akkor elfogadható-e az,hogy úgy kezelik,mint egy gyereket.


-Pl akkor kell megcsinálnia valamit,amikor a szülő mondja

-Ha elmegy valahová be kell jelentenie


Több ilyen embert láttam már a környezetemben,akik habár már bőven felnőttek,30 évesek is elmúltak,de úgy kezelik őket a szüleik,mint a gyerekeket.


Jellemző ezekre a szülőkre,hogy mindenhol panaszkodnak,hogy a gyerekük milyen életképtelen,de azt vettem észre,hogy pontosan ők nevelték ilyenné.

Ha a gyerek ellent mer mondani valamiben,akkor jön az érzelmi zsarolás,hogy költözzön el.

Ha pedig netalán tényleg összepakol,akkor meg jön a rinyálás,hogy hát,akkor mi lesz a szülővel egyedül.


Szerintetek meddig egészséges a szülővel lakni,kiszolgáltatottan?


2021. aug. 17. 18:51
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
88%
Addig amíg nem tudsz felelősséget vállalni önmagadért.
2021. aug. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
94%

"Ha elmegy valahová be kell jelentenie"


Bocs, az egy hátartásban élők 60 évesen is közlik hova mennek, ez a normális.

2021. aug. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem legkésőbb 18-19 évesen érdemes elcuccolni. Otthon mindig gyerek leszel. Ez van.
2021. aug. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
20%
Ha felnőtt van otthon a szülőnek tisztában kell lennie, hogy már felnőtt, de ha kérnek valamit a szülők azt érdemes megcsinálni, hiszen egyesek nem engedik, hogy a gyerek örökre a szülöknél lakjon. Az a felnőtt aki nem talál munkát és feleségét az tényleg életképtelen. Szerintem addig érdemes a szülőknél lakni amíg nincs az embernek nagy szerelme vagy megbízható munkálya. Amelyik hamarabb lesz.
2021. aug. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
81%
Pont annyit amennyitől már elköltözik ha nem bírja. Ha nem akarja hogy gyerekként tekintsenek rá, akkor viselkedjen felnőttként és tartsa el magát.
2021. aug. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem amíg nem múlt el 18 és nincs egy rendes végzettsége (önhibáján kívül, tehát a korából adódóan például és nem azért, mert nem hajlandó tovább tanulni vagy elszórakozza 5 évig a 3 éves alapszakot), addig egyszerűen nem korrekt visszaélni azzal, hogy a gyerek otthon él és már nem kicsi. Persze, nem arról van szó, hogy ne csináljon semmit, de meg lehet állapodni dolgokról, meg lehet beszélni dolgokat, hogy ne meneküljön a saját jövője rovására szerencsétlen. Úgy gondolom, hogy ez a szülőnek is érdeke.


Viszont ha valaki már felnőtt, normális munkavégzésre alkalmas, én nem értem, miért vannak még fenntartásai azzal a hellyel kapcsolatban, ahol már eleve nem kellene celláznia, hanem saját pénzből saját háztartást vezetnie és saját magánéletet kialakítania egy kicsi szoba helyett. Az ember szereti a gyerekét, de a végtelenségig nem akar vele együtt élni, az az igazság, főleg ha elkezd önállóskodni. Én megértem azokat a szülőket, akiket egyre jobban irritál a gyerekük otthon és nem tud már velük rugalmas lenni. Ha annyira szar, nehogymár egy keresőképes felnőtt ember ne tudjon a maga ura lenni és elmenni saját életet élni. Nem egészséges. Meg az sem egészséges, ha valaki egészséges ember létére 25 éves kora fölött kiszolgáltatott. Ha addig nem gyűlt össze saját lakásra, 35 éves koráig sem fog, szóval eggyel kevesebb kifogás...

2021. aug. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 A kérdező kommentje:

Szerintem nincs azzal gond,ha valamit kérnek,viszont KÉRNEK,nem PARANCSOLNAK.


Legalábbis szerintem ez lenne a normális.


Szerintem ha felnőtt gyerek elmegy valahová,akkor ha nem kér tőlük pénzt,nem kell megmondania,ha nem akarja,hogy hová megy,hiszen felnőtt.

2021. aug. 17. 19:04
 8/50 A kérdező kommentje:

#6


45 éves korára sem fog saját lakás összegyűlni ma egy egyedülállónak.


Ha dolgozik is,és albérletbe megy,akkor meg egész életében lakhat albérletben.


Igazából elég kiszolgáltatottak sokan.

Azért,nem azt az időt éljük,hogy ha dolgozol is biztosan megélsz,egyedül baromi nehéz.

2021. aug. 17. 19:07
 9/50 anonim ***** válasza:
20%
Nem kell otthon élni és dolgozni kell, máris meg van oldva a probléma. Amig nem vagy önálló, addig gyerek vagy, ergo utasítanak, te meg végre hajtod.
2021. aug. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
99%

Szerintem alap hogy egy háztartásban élők közlik hogy hová mennek és kb mikor jönnek. Nem azért mert a másik személy kontroll mániás, hanem mert mondjuk ha 2 napig nem kerülsz elő, akkor honnan tudják hogy elutaztál a Balcsira, vagy elütött egy autó?

Ha egy háztartásban élsz a szüleiddel akkor nyilván segítesz nekik ebben-abban. Ők kérnek, vagy kérés nélkül észreveszed magad. De nem parancsolgatnak egy felnőtt embernek, nem zsarolják vagy ilyesmi.

Az elköltözős téma: ha el akarsz költözni, menj. Így sosem fognak komolyan venni ha nem állsz ki a döntéseid mellett. Ráadásul ha nyomják a "jaj mi lesz szegény anyáddal ha itthagyod" szöveget, akkor gondolj arra: előbb-utóbb tenyleg olyan korba kerülhet anyád hogy ápolni kell, de addig nem ártana ha élnéd a saját életed. Külön.

2021. aug. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!