Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha nem bírom már...

Mit tegyek ha nem bírom már anyám dolgait?

Figyelt kérdés

Anyám nem egy buta ember, de sajnos bármilyen tanult is, könnyen megvezethető. Mindent elhisz amit a tévében lát. Pl hogy lehagytuk a hanyatló nyugatot, szárnyal a gazdaság, Karácsony, Gyurcsány és Soros tehet mindenről, az oltás 100%-ban véd és nincs mellékhatása stb.


Ha megunom hogy visszamondogatja szó szerint ezeket a propagandákat és elmegyek, jön utánam és mondja tovább.

Ha visszaszólok hogy pl hiába 3% a gazdaság növekedése ha 5% a forint romlása vagy hogy ha oltatlanként veszélyt jelentek egy oltottra akkor mire jó az az oltás, szimplán csak elviharzik vagy leordít hogy kussoljak.


Sajnos elköltözni még nem tudok, de már nem bírom tovább hallgatni hogy mennyire utál a nézeteim miatt és állandóan próbál megtéríteni.



2021. aug. 18. 06:35
1 2 3 4 5
 11/47 anonymousreview60 ***** válasza:
82%

Most, hogy beléd rúgtam, jöhet az érdemi rész.

1. Megvezethetőség:

Anyád nem egy intelligens ember (különben gondolkozna) és lusta is (mert akkor esetleg gondolkozna, de rossz következtetésre jutna). Beszopja a propagandát, tehát birka/követő üzemmódban van, tehát vagy tekintélytiszteletet neveltek bele a szülei vagy a férje stb.

2. Szófosás:

A mondja magáét - és téged nem hallgat meg - forrása két dolog lehet. 1 Nagyon magányos, nincs érdemi érzelmi kapcsolata, támasza és ezzel a pofázással zsarolja ki az emberekből a figyelmet (ő ezt hiszi, de ez csak a figyelem illúziója). 2. Nem intelligens, nem érti a világot, ezért van igénye az egyszerű magyarázatokra, és ha valakinek ezt elmondhatja, akkor okosnak érzi magát. Ha valaki ellenérvet hoz fel, akkor azért szajkózza a régi dumát bővítve, mert ha a másik nézőpontja bizonyulna igaznak, akkor ő egyrészt hülyének bizonyulna önmaga előtt, másrészt a világ ismeretébe, biztonságosságába vetett hite ingana meg.

3. Mit lehet tenni?

A birkaság ellen nagyon visszafogott stílusban lefolytatott kis vitákkal lehet talán felnyitni a szemét, hogy lassan és fokozatosan felülvizsgálja a világlépést.

A szófosás ellen úgy lehet fellépni, ha az érzelmi igényét kielégíti valaki. Én is ilyen voltam, mert anyám nem figyelt rám (nem ért rá, mert rossz házastársat választott = 8 óra munka + 90% háztartás).

Terápia nem ártana neki, de arra szerintem nem menne el.

2021. aug. 18. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 A kérdező kommentje:
Köszönöm tényleg a felvilágosítást, de van a baráti társaságomban jópár MSc-s biológus hallgató akikkel ezeknek már utánaszámoltunk nemzetközi adatok alapján, mikor még hittem benne hogy konkrét számokkal talán meggyőzhető anyám...
2021. aug. 18. 07:15
 13/47 anonymousreview60 ***** válasza:
22%

"Akik pedig azt mondják hogy egy oltott nem jelent veszélyt másra azokat csak sajnálni tudom." Tehát szerinted az oltott is jelenthet veszélyt. Ez oké. De te nem emellett érveltél, hanem ezt írtad: "ha oltatlanként veszélyt jelentek egy oltottra akkor mire jó az az oltás" Tehát alapvető nyelvtani bajok vannak nálad. Vannak kétségeim a jó diplomával kapcsolatban vagy en bloc veled.

Jelentem.

2021. aug. 18. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim válasza:
85%
Nem érdemel annyit a politika, hogy családi viszonyok romoljanak meg miatta. Hívd fel neki a figyelmét arra, hogy a fideszes média a család szentségéről is papol folyamatosan. Lehet észreveszi magát. . .
2021. aug. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 A kérdező kommentje:

Miért jelented?

Teljesen komoly kérdés és teljesen igazat is írtam!


Azzal a kérdésemmel hogy mire jó az oltás ha veszélyt jelentek oltatlanként egy oltottra, arra akartam célozni anyámnak hogy nincs logika abban amit gondol, vagyis mégse adhat 100%-os védettséget az a vakcina...

2021. aug. 18. 07:26
 16/47 A kérdező kommentje:

Mivel anyám azt hiszi hogy az oltott emberek 100%-áról csak úgy lepattan a vírus, írtam is.


Ehhez képest a gyártók is 90-95%-ot mondanak, ami lehet jóval kevesebb de több is.


Az pedig pláne nem jut el az agyáig hogy a maradék 5-10% nem csak megfertőződhet de a vakcina miatt gyorsan meg is gyógyul, hanem vannak olyanok is akik az oltás ellenére is belehalnak a vírusba!

2021. aug. 18. 07:30
 17/47 anonim ***** válasza:
89%

Örülj neki hogy csak mondja és mondja. Nálunk a polcon Orbán Viktor képe vigyorog vissza...

Apám megrögzött Fideszes és mindent elhisz amit mond. Hiába mondok bármit, azt csak hülyeségnek tartja.

2021. aug. 18. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 A kérdező kommentje:
A képet azért könnyebb lenne kerülgetni. Anyámat viszont kicselezni már nehezebb. Már direkt kerülöm sajnos. Más témája nincs is.
2021. aug. 18. 07:45
 19/47 anonim ***** válasza:
32%
"Ha visszaszólok hogy pl hiába 3% a gazdaság növekedése ha 5% a forint romlása " Hát ilyen hülyeséget kár visszaszólnod, ezzel csak azt árultad el, hogy semmit nem értesz a témához, a két %-nak semmi köze egymáshoz. Szerintem anyád okosabb nálad.
2021. aug. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
97%

"Sajnos elköltözni még nem tudok" ...sem anyád elzavarni a háztól.

Ebben az esetben meg kell tanulnod az olyat témát kerülnöd, ami vitát eredményez.

.

"mennyire utál a nézeteim miatt és állandóan próbál megtéríteni"

Pontosíts! - téged utál, vagy nézeteidet?

Utálatossá akkor teszed magad, ha te akarod őt megtéríteni, pláne, ha arra hivatkozol, te egyetemista létedre jobban tudod.

2021. aug. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!