Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni ha a szülők a...

Mit lehet tenni ha a szülők a rossz házasságból eredő feszültségeket a gyereken vezetik le illetve a gyereket okolják a rossz családi légkör miatt?

Figyelt kérdés
2021. aug. 21. 21:33
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy.

A szülők is csak emberek, és sokan akkor is ragaszkodnak az "együttmmaradáshoz", ha ez annyi erőt emészt fel, hogy már nem tudnak normálisan bánni sem egymással, sem a gyerekekkel. Az már minősített helyzet, amikor a gyerekeket okolják ezért, mert bár tény, hogy néha valamelyik gyerek a rossz hangulat forrása, a szülő a felnőtt, és neki kell erre megoldást találnia.

Ami te tenni tudsz: 1. Nem vagy felelős mások életéért, és nem egyedül rajtad múlik a család élete. 2. Keress szövetségest, érzelmi támaszt (rokonok, olyan barátok, akik egyben ügyes amatőrpszichológusok, iskolapszichológus, tanárok, stb.). 3. Ne hagyd, hogy a szüleid nagyon belevonszoljanak a konfliktusaikba, főleg azt ne engedd, hogy valamelyik mellett/ellen kelljen állást foglalnod. Próbálj érzelmileg kívülálló maradni 4. Éles helyzetben (ha téged támadnak) próbálj higgadt maradni és valami váratlannal kibillenteni őket a megszokott veszekedésmenetből (pl. "Te vagy a hibás" - "Én nem kértem, hogy szülj meg, de ha már itt vagyok, bírd ki, amíg el tudok költözni"/"Húztál volna gumit"/"Nem vigyáztál, úgyhogy most már viseld méltósággal a következményeket"). 5. A legfontosabb: Ne hagyd, hogy ez határozza meg a te jövődet. Tanuld meg, hogyan lehet jó kapcoslatot ápolni emberekkel, tanuld meg felismerni, mikor van az, hogy el kell válni, és majd olyasvalakivel vállalj gyereket (ha egyáltalán akarsz), akivel nemcsak a jövődet, hanem egy békés válást és házasság utáni békés társsszülőséget is el tudsz képzelni.

2021. aug. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!