Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a szüleid nem tudtak sosem...

Ha a szüleid nem tudtak sosem anyagilag tàmogatni, hogy küzdötted fel magad?

Figyelt kérdés
Történetek érdekelnek, röviden. Köszönöm :)
2021. aug. 24. 15:37
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
85%

Dolgoztam mint a hülye és mindnen sz@r munkát elvállaltam eleinte aztán minél több tapasztalatom lett annál jobb melók jöttek, több pénz és onnan már, hogy pénz volt, volt minden.

Röviden.

2021. aug. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
17%
#1. Szóval azzal hogy szart lapátoltál egy tanyán, vagy ilyesmi, lett elég tapasztalatod ahhoz, hogy főorvos legyél vagy folyamatmérnök, stb?
2021. aug. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
85%
2-es, valamitől frusztrált vagy, sajnállak.
2021. aug. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
84%
2-es te irigy vagy.
2021. aug. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
90%
#2 nem, de a fel küzdés nem azt jelenti, hogy orvos leszel vagy mérnök, hanem, hogy a 0ról olyan életet teremtesz magadnak amilyenre vágysz. Nem vagyok orvos, de sok munkával ma már olyan életem van amiről gyerek koromban álmodni sem mertem volna. Ház, autó, jó anyagi körülmények. Ugy látom neked ez mind nincs meg, különben nem itt élnéd ki a dühödet. 1es voltam.
2021. aug. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
25%

Nem vagyok irigy, csupán rávilágítottam hogy ez nem így működik, ahogyan első mondja…


Ha elmész targoncásnak, ha nem képzed magad tovább, akkor 40 év múlva ugyanúgy targoncás leszel, 40 év tapasztalattal.

A tapasztalatod miatt nem fogsz jobb pozikat megkapni…


A kérdésre a válasz röviden:

Ki kell lépni a mókuskerékből és a gazdagok pályáján kell elkezdeni játszani…

Az alapvető gondolkodásmódotokat kell megváltoztatnotok.

2021. aug. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim válasza:
89%
1-esnek szerintem nagyon igaza van annyiban, hogy sokszor a fiatalok frissen végzettként eleve a nagy fizetést akarják és/vagy a könnyű munkát, és nem hajlandóak végigmászni a szamárlétrát.
2021. aug. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
92%
2es,ez sokminfentől függ. Az 1es valószínűleg olyan szakmat valasztott, ahol lehet fejlődni. De egy targoncas is csinálhatja jól, biztos ott is lehet több lábon állni, és akkor 40év múlva nem csak egy targoncas lesz...
2021. aug. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
30%

De pont ez az, hogy az egyes azt állította, hogy mindenféle szar melót elvállalt, majd amikor lett tapasztalata, akkor jobb állása lett.

Ez hülyeség.

A szar melós tapasztalat értékesíthetetlen… Nem “számítják be” sehova.

Bizonyos munkák csupán arra jók, hogy amíg fejleszted és képzed magad, addig ne halj éhen…

Ha szerzett egy ács szakmát, s abban próbál előre lépni, az nem egyenlő azzal hogy “minden szart” elvállal, csak hogy legyen tapasztalata.

Egyébként targoncásként is biztos előre lehet lépni, ma már akár a cégek akik alkalmaznak is lehet, hogy fizetik a továbbképzésedet.

De alapvetően a targoncások nagyon nagy százaléka egész életében az is marad, én ismerek egy csomót aki már 40 éve nyomja…

Még csak annyit sem ér a tapasztalata, hogy feltétlenül Őt vegyék fel a jelentkezők közül.


Ha ki akarsz törni a mókuskerékből akkor bizony el kell felejtened ezt a szamárlétrás baromságot.

Ha értéket tudsz teremteni, vagy legalábbis olyat, amire van piaci igény, akkor el lehet felejteni a szamárlétrát…

És nem, ez nem olyan dolog amit pont hogy a szamárlétrát végigmászva tanulsz meg.

2021. aug. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
83%

Kevesen kezdik a csúcson.

Kuli munkával kezdtem én is, közben tanultam, aztán munkahelyet váltottam, tanultam, Munkahelyváltás, tanulás megint ez így megy 20 éve kb.


Igen a előfordul hogy kezdők eleve magas fizetést akarnak a semmiért. Se tapasztalat, se semmi, de azonnal az égig, és céges telefon, céges autó, céges minden, meg jó lenne ha dolgozni se kéne :)

2021. aug. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!