Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a szüleid nem tudtak sosem...

Ha a szüleid nem tudtak sosem anyagilag tàmogatni, hogy küzdötted fel magad?

Figyelt kérdés
Történetek érdekelnek, röviden. Köszönöm :)
2021. aug. 24. 15:37
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
87%

“Tanultam,dolgoztam.

Nem kergettem irracionális vágyakat.”


És mi neked az irracionális?


Csak mert sokak olyan elképzeléseket illetnek ezzel a szóval, melyek simán a realitás talaján állnak…

2021. aug. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
100%
Bocs 13, véletlen pontoztalak le, félrenyomtam :/
2021. aug. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
88%
Persze nyilván könnyű rá fogni, hogy "jaj hát igy nem lehet előre törni, nem kell megmászni a szamár létrát..." de meg kell mindnekinek. Pont ezért nem tudsz előre lépni. Hány olyan tanulóm volt (mostmár elárulom pincér vagyok, 1es válaszoló), 0 tapasztalat, 0 szaktudás, dolgozni nem igazán akartde azért a jó fizu kellett volna. Én napszámmal dinnye árulassal kezdtem, aztán poharat szedtem, hányás takarítottam sokszor, aztán mosogató, pultos, majd egy jobb étteremben megint mosogató és végül főpincéri állásból mentem szülni. Sokszor mentem és jöttem sírva munkából az elején, de ez van. Most legalább megengedhetem magamnak amit a szüleim soha.
2021. aug. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
83%
Egyetemet végeztem, dolgoztam mellette. Egyetem után haza költöztem, onnan dolgoztam egy évet, úgy hogy beleadtam a rezsibe, majd elköltöztem a párommal egy albérletbe. Ezután volt egy pár munkahelyem, még egy diplomát szereztem mellette, ott is dolgoztam közben. Végül jó helyen, jó fizetésért helyezkedtem el. Pénzzel nem tudtak támogatni otthonról, de szerintem azért nem volt ez olyan vészes út...
2021. aug. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
96%

Nem kell megmászni.

És nem kell nyavalyogni sem…

Lehet az ember sikeres anélkül, hogy megmászná a szamárlétrát, ezt kéne elfogadni…

Aki pedig sikertelen, nem biztos hogy azért mert alternatív megoldást keresett…

2021. aug. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
84%

Egyébként ja, nézzétek meg a Partizán legtóbbi részét…


Meg aki ezt a szamárlétrás f@szságot nyomatja, az olvassa el a gazdag papa, szegény papa C könyvet.

2021. aug. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
92%
#11 Nem megy mindenkinek a saját vállalkozás. Megpróbáltam, aztán sorra vertek át a cégek akikkel megállapodtunk. Úgy hogy bedőlt a dolog. Rengeteget dolgoztam vele, napi 3-4 órányi alvással. Hónapokon át, minden frankó is volt, csak egy kanyi vasat se láttam soha. Magyar vállalkozók.
2021. aug. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim válasza:
75%

Kitartás, tanulás, kapcsolatok, szerencse.


Az egyetem elkezdésével egyidejűleg, az akkori barátnőm szülei lehetőséget, munkát adtak. Elvégeztem egy gyorstalpalót; kötetlen munkaidőm volt, házaló ügynök voltam. Gusztustalan egy meló volt, de még mindig jobb és jövedelmezőbb, mint egy betanított, szalagos munka. Ha esett, ha fújt, mentem, hajtottam, piszkáltam az embereket, a semmivel kereskedtem - de azt nagyon jól csináltam. Rengeteget tanultam az üzletről, emberekről. Így kerestem meg az első pár milliómat. Közben az egyetemi éveim alatt elkezdtem keményen ráfeküdni a kapcsolatépítésre, és végül ezekből profitáltam diploma után. Tökével a zsebben, jó partnerekkel, először saját vállalkozás, később cég - passzívban vh.-s ingatlanok, szintén egy végrehajtó havernak köszönhetően.


Nem vagyok egy Zuckerberg, nem is ez a célom. Feleségem, két gyerekem van. Ha velem most bármi történne, mindegyikük egzisztenciális gondok nélkül folytathatná/újrakezdhetné az életét. Jelenleg, 40 alatt, ami a melós részét illeti, egy nyugdíjas életét élem. Ezért is érek rá itt lébecolni. Nincs stressz, koncentrálhatok a családomra, hobbikra. Nekem ez volt a célom. Ezt csak azért írom, mert kell, hogy valami motiváljon a legsz*rabb napokon is.


Kívánom, hogy találd meg, nekem mi az, és hajrá!

2021. aug. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim válasza:
100%
#28 *neked :D
2021. aug. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
21%
#28 Fordítsuk le. Emberek kisemmizésből. Erkölcsi magasságok...
2021. aug. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!