Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Megengednétek a...

Szülők! Megengednétek a majdnem nagykorú lányotoknak, hogy a barátjához költözzön?

Figyelt kérdés
Nem tudom mi tévő legyek. Nem akarom elvadalni a lányom
2021. aug. 24. 16:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Nem. Majdnem nagykorú még tanul. Nem fogok asszisztálni ahhoz, hogy felnőttet játsszon, amíg nem végez.
2021. aug. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%
Hány éves? 18 évesen igen(, bár fájó szívvel). Az előtt a tiéd a felelősség, ha hülye és ha nem vagy a közelében akkor nem is látod, nem tudod lebeszelni róla.
2021. aug. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
98%
Sok mindentől függ. Kb 70% , hogy nem.
2021. aug. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%

A majdnem nagykorú még nem nagykorú. Én nem engedném. Majd ha betölti a 18-at, oda megy ahova akar. Azonban ha még suliba jár, ha elköltözik már 18 évesen, akkor nem tartanám el. Megmondanám, hogy úgy oldja meg ahogy akarja, tartassa el magát a barátjával, ha anyuciéktól elköltözni a hapsijához már nagy lány.

Én megértem, hogy a fiatalok korán önállósodni akarnak, én is fiatal vagyok, 30 alatt, de összeköltözni azelőtt, hogy önfenntartók lesznek, vagy csak részben önfenntartók, elég szomorú kapcsolatra vall a szülőkkel. Nyilván a kollégiumot nem értem ide, én is voltam kolis, de nem azért, mert ne akartam volna otthon lenni.

Párom már egy éve dolgozott mikor összeköltöztünk, addig a szüleivel lakott, én pedig akkor kezdtem el dolgozni. Így éltünk együtt a saját keresetünkből. Nehogy még én lejmoljam a szüleim pénzét lakbérre, rezsire, kajára, mint egy hül*e kis óvodás, úgy hogy velük sem lakom.

2021. aug. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem nem. Érettségi után már szerintem engedném. De még nincs gyerekem, szóval nem tudom teljesen megítélni.
2021. aug. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%

Biztosan le leszek pontozva, de azért leírom. Nem szülő szemszögéből fogok válaszolni.

Amikor 17 éves voltam, akkor már egy ideje együtt voltam a párommal, és az ő magánéleti/családi helyzete nem volt a legjobb, elkellett költöznie onnan, így a szüleim megengedték, hogy odaköltözzön hozzánk. Kétesélyes volt a dolog, ugyanis nyivlán gimnáziumba jártam még, a párom pedig dolgozott, de nem keresett annyit, hogy fenn tudja tartani magát és egy esetleges albérletet. Tudni kell, hogy mindketten normálisan álltunk a szüleim kéréseihez, nem kanászodtunk el csak amiatt mert nagyobb teret kapott a kapcsolatunk. Emellé pedig nem tipikus tinédzser voltam, a szüleim ismertek és amennyire lehetett bíztak a döntésemben. Így megengedték, azóta már házasok vagyunk, tíz éve együtt. Ha kellőképpen rálátásod van a kapcsolatukra úgy is, hogy a lányod elköltözik, illetve tiszteli a dötésed és az azzal járó kötelezettségeket, akkor én megengedném.

Ha a gyerekem ebben a helyzetben lesz, akkor én ugyan úgy csinálnám ahogyan a szüleim tették. Tudták, hogy nem tilthatnak dolgoktól, és ismerték a belátóképességem, például, hogy tudtam tanulni muszáj és mennyire elronthattam volna a kezdödő felnőttkorom. Más a helyzet mint a kérdés eredeti kontextusa, de azért gondoltam leírom.

2021. aug. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
95%
Nem hiszem, majd érettségi után, amint elvégezte a sulit, engedném.
2021. aug. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
65%
Attól függ van e saját keresete vagy el kell tartani még.
2021. aug. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
99%
Amíg nem nagykorú addig minden hülyeségéért én leszek előállítva, én felelek érte, szóval nem. Ha meg már nagykorú akkor nincs olyan hogy engedem vagy sem, ha ő úgy dönt hogy elköltözik akkor elköltözik. Max fél év múlva visszaköltözésnél lesz kellemetlen neki.
2021. aug. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
76%

Most kiírod szülő szemszögéből?


Így sem fogják támogatni a válaszolók...

2021. aug. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!