Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan bizonyíthatom be...

Hogyan bizonyíthatom be anyámnak, hogy nem loptam el a pénzét?

Figyelt kérdés
Hárman vagyunk testvérek. Ennek ellenére engem a legidősebbet vesz elő ha valami gond van vagy eltünt valami. Most meggyanusított azzal, hogy elloptam egy 20 ezresét. Ami nem igaz. Dolgozom és van saját pénzem. Bankszámla kivonatot is mutattam neki, hogy nincs szükségem a pénzére. Meg se nézte. Csak azzal jön, hogy adjam vissza neki. Mit tegyek, hogy higyjen nekem?
2021. aug. 26. 00:02
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
94%

Az a vicc, hogy valaminek a meg nem történtét sokkal nehezebb bizonyítani, mint a megtörténtét.

SZerintem mondd meg anyádnak, hogy nem loptál el semmit tőle, amit ő művel, azt rágalmazásnak hívják.

Utána ne törődj vele, akármit mond. És soha ne add meg neki csak a békesség kedvéért, mert azt fogja gondolni és mondani, hogy lám-lám mégiscsak te loptad el, csak nem ismerted el.


Egyébként én is arra tippelek, hogy csak téged akar pumpolni, nem tűnt el neki semmije.

Én is azt mondom, amint tudsz, menekülj el ebből a családi idillből, ahol rágalmaz a tulajdon anyád.

2021. aug. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Neki kell bizonyítania! Az alap, hogy ártatlan vagy. A rendőrségen, bíróságon, mindenhol azt kell bizonyítani, ha valaki bűnös és nem azt, ha ártatlan.

Ha nem érti meg, a helyedben én meg őt vádolnám meg, hogy ellopta a cipőm/táskám/akármim, csak hogy érzékelje, milyen bután gondolkodik.

2021. aug. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

#10-es vagyok


Azt még hozzátenném, hogy ha engedsz neki, akkor mindig engedned kell majd. Ez kb. olyan, mint a gyerekeknél, ha egyszer engeded neki a "rosszat", akkor utána (legtöbbször) nagyon nehéz "visszaszoktatni" a jóra. Ha egyszer beadod a derekad, akkor mindenért nagyon rád fog szállni, és nem tudod soha semmiben bebizonyítani az igazadat.


Ez akkor a legrosszabb, ha anyád is jól tudja, hogy nem te loptad el a pénzt - már ha volt egyáltalán az a pénz -, mert akkor te vagy a feszkólevezető bokszzsákja, és csak arra használ, hogy a frusztrációit kiélje rajtad.


Így vagy úgy, de sztem dobbantsd minél hamarabb. Ha pedig a tesóid miatt aggódsz, és nem akarod anyáddal ott hagyni őket: sajnos ez egy ilyen helyzet, de még mindig jobb ha külön vagy és úgy segíted a tesóidat, mintha mindhárman belerokkantok anyád hülyeségeibe és senki nem tud segíteni a másiknak.

(Nálunk hasonló volt a helyzet, anyám kicsit kattos, 5 évvel idősebb nővérem dobbantott először, Amerikából segít(ett) minket anyagilag is, és lelkiekben is sokat támogatott minket, tartotta bennünk a lelket, aztán 2 évvel idősebb bátyám, majd végül én... szépen mind kirepültünk a családi fészekből és békesség van így, hogy nincs napi konfliktus. Sőt, békesség és szeretet van köztünk!)

2021. aug. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:
Nem fogom hagyni magam. Én nem adok pénzt neki. Hálás vagyok a fel neveléséjért, de a keresetem nem az ő dolga. Nem fogok adni neki semmit se.
2021. aug. 26. 14:32
 25/33 anonim ***** válasza:
100%
Mindenesetre ha véltelenül kiderülne, hogy mi történt írd majd le, ha lehet.
2021. aug. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
86%
Költözz el sürgősen.
2021. aug. 27. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
72%

Ha ott laksz, a rezsibe be kell szállnod.

Viszont ha tényleg hiányzik anyádnak 20 ezer forintja, vedd elő a húgaidat.

Pénzedre, kártyádra vigyázz, nehogy míg alszol, vásároljanak vele.

Vagy anyád szenilis, vagy az egyik húgod lop.


Volt valami előzménye, hogy téged rágalmaz, hogy a lányokat nem, de téged igen?

2021. aug. 27. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
Én is lány vagyok. A középső fiú, a legkisebb lány. Igazából a gond alapból az h rossz a viszonyom anyámmal. 2 totál különböző személyiség vagyunk. És ő nagyon a külsőségek híve. Engem szégyel, mert nem lett szép kreol böröm mint neki, nem vagyok túl sovány se és nem szeretem a divatot. Szall mindig rám haragszik a leginkább. A többieket isteníti. Ha ők is loptak nem veszi elő őket. Egy apától vagyunk aki velünk is él. Tehát nem adtam nagy okot az utàlatára. A költözés se egy könnyű dolog nekem tekintve h egyetemista vagyok pesten és csak diákmunkát csinálok. Rezsibe nem kell be állnom, mert nem állunk rossz anyagi helyzetben. A saját magam dolgait kell nekem állnom jelenleg. Tehát 1-2 év mire el tudok költözni egyedül. Másokkal nem szeretnék, mert szociális fóbiám van sokszor.
2021. aug. 27. 02:29
 29/33 anonim ***** válasza:
0%
Kifogások. Ha el akarsz költözni, akkor képes vagy rá! Vállalsz több órában diákmunkát vagy elhelyezkedsz főállásban. Igen egyetem/fősuli mellett. Nekem is simán ment pedig akkoriban nagyon nehéz munkám volt, meg több ezer embernek is ment. A másik meg ott a kollégium. Ott is vannak szoc.fóbiások, el lehet különülni. Nekem inkább anyámtól lenne már szoc.fóbiám a helyedben! Szobát is bérelhetsz ha arra már most tellik, ott meg még jobban introvertálódhatsz ha erre vágysz.
2021. aug. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
85%

27: Csitulj már... Szinte minden ilyesmi kérdés alatt ott a "be kell szállni a rezsibe", ráadásul az esetek 99.9%-ában ALAPTALANUL! Olvassátok már el rendesen a kérdést, mert rohadt unalmas ez a papolás...


Kérdező: Ne hagyd hogy anyád bűnbakká tegyen. Egy fontos kérdés: csak akkor "lopsz", ha épp mindenki otthon van, vagy egészen véletlenszerű időpontokban tűnnek el dolgok és vesz elő téged mint elsőszámú és egyetlen bűnöst? Akárhogy is, undorító hogy mennyire kivételezik.

2021. aug. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!