Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők,ti adtok zsebpénzt a...

Szülők,ti adtok zsebpénzt a gyerekeiteknek?

Figyelt kérdés
Az enyém 14 éves de nem kap pedig nagyon szeretne,havi 240000 Ft a keresetünk a férjemnek és nekem,nem fizetünk lakbért,50000 Ft a számlák.

2021. aug. 27. 18:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
67%
Annyit érdemes, ami a napi étkezésre kell. Ezen felül ha megkap mindent, például ruhák, cipő, tanszerek, nem neki kell megvennie, akkor fölösleges. Ha neki kell megvenni (lassan itt az ideje), akkor annyit kell adni, ami ezekre elég.
2021. aug. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

14évesen nekem már volt valamennyi igényem mozira vagy beülni sütizni barátokkal. Igazából erre is lehet adni neki külön, ha kér, persze, de én (tiniként) jobban élvezem, ha zsebpénzt kapok és én osztom be. Mert ezáltal megvehetek plusz egy könyvet, cserébe nem megyek moziba, vagy épp fordítva. Saját magam osztom be hogy mi a fontosabb számomra éppen, a szüleim meg megállapították, hogy mennyit hajlandóak adni lényegében szórakozásra. Tudják, hogy nem alkoholra, cigire vagy egyéb káros hülyeségekre költöm, így ez mindenkinek rendben van. Emellett vesznek nekem ruhát (bár sajátból néha én is), tanszert évkezdéskor rendesen, stb. Zsebpénzből meg veszek néha tollat, vagy édességet, ha éppen azt szeretnék. De mint mondtam, ugyanígy ebből költök könyvre, Netflix előfizetésre, mozira, színházra.


Szerintem egy jó mód ez így arra, hogy a gyereked megtanuljon bánni a pénzzel. Kezdetben esetleg adj neki heti szinten, úgy nem lesz az, hogy elköltölti az egész havit egyszerre, aztán meg nyafog, ha nem tud épp beülni valahová a barátaival két hét múlva (bár ez egy jó lecke lehet).

2021. aug. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
27%
Mi mindig úgy csináltuk, hogy a férjemmel összedobtuk a szórakozásra elkölthető pénzünket. Mivel fix bevételeink voltak, ezért nem kellett minden hónapban számolgatni. És ezt az összeget elosztottuk 3 felé, hogy a fiunk is pont ugyan annyit kapjon, mint mi. Nálunk könnyítette a helyzetet, hogy 0 Forintnak a harmada is 0, szóval nem kellett vele foglalkoznunk sokat. Szóval nem adtunk neki zsebpénzt, mert nekünk sem maradt miből adni.
2021. aug. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
54%
:)
2021. aug. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
79%

240ezer az összes bevételetek? Ez alig több mint 2 minimálbér, ennél 1000% hogy legalább egyikőtök találna jobb munkát.

De egyébként mivel a kötelezők után marad 190ezretek, abból havi 5ezret nyugodtan adhattok a gyereknek. Elég szar, amikor egy üdítőt vagy egy csokit nem tud néha venni magának, csak nézi nyálcsorgatva a többieket.

2021. aug. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
74%

Kapott, amíg nem dolgozott. Jelenleg dolgozik külföldön élünk, a szakképzése feltétele a héti 24 órás munkaszerződés- így most nem kap. A telefonelofizeteset, utazási költségeit, az alap ruházkodását, és nyilván az étkezését (iskolában és munkában is)

Anno én nem kaptam zsebpénzt, ha szerettem volna valamire pénzt, akkor kaptam.

2021. aug. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
50%
Csak akkor kapott, ha szüksége volt valamire. De akkor is csak akkor, ha értelmes dolgot akart venni, amire valóban szüksége van, nem csak a többieket akarja majmolni. Amikor végzett valamilyen iskolájával általában akkor kapott valami jelentősebbet, pl. az egyetem után fél milliót az első autójába.
2021. aug. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
91%

A gond az, hogy a legtöbb ember - ahogy az itt válaszolók többsége is - nem fogja fel azsebpénz lényegét!

Az nem arra való, hogy a gyerek meg tudja venni, amit a szülö jónak talál vagy legyen ennivalója, hanem az a célja, hogy a gyerek megtanulja a pénzt beosztani.

Ha van havi fix zsebpénze, akkor elöször meg kell egyezni, mit kell abból állnia: pl. uzsonna, apróbb iskolai kiadások, füzetek vagy hasonló, meg amit a szülö úgy gondol, az erre átlagosan szükséges összeghez még kb 10-20%-ot rászámolni, ez lesz a zsebpénz összege

Abból azt vesz, amit akar, ha hülyeséget, akkor azt, de ha nem jut arra, amire kellene, akkor nem kap rá újra, vagy ha netán tényleg fontos, akkor a következö hónapban annyival kevesebbet kap meg.

Ennek az az elönye, hogy igen hamar megtanulja, hogy mennyit tud költeni, és ha elszórta hülyeségekre, akkor nincs több.

Lényegében a felnöttek is így vannak a jövedelmükkel, és igen sokan jobban be tudnák osztani, ha gyerekként lett volna lehetöségük megtanulni.


AZ, hogy ha kell valamire, akkor kér, feltéve, hogy a szülö szerint is jogos, ez éppen ellenkezöleg hat, soha semmiért nem kell anyagilag felelöséget vállalnia, szerintem nem véletlen, hogy a felnöttek jó része is állandóan túlköltekezik, meg mástól kér kölcsön.

2021. aug. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Adtok pár ezrest egy htre, egy hónapban lenne 8-10 körül, annyi böségesen elég.
2021. aug. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
55%
#8: Mi sosem adtunk neki, mégis volt 14 éves korára 300 ezer körüli pénze neki. Elrakosgatta a szülinapi meg hasonló pénzeket. Nem kell zsebpénz ahhoz, hogy megtanuljon bánni a pénzzel. Én se kaptam régen, akkor nem is volt divatja neki, mégis be tudtam osztani mindig.
2021. aug. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!