Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ebben az esetben ti hogy...

Ebben az esetben ti hogy döntenétek? (16/L)

Figyelt kérdés

A szüleim még egyetemisták voltak mikor én megszülettem, de kb egy éves voltam mikor anya lelépett és apa nevelt egészen 15 éves koromig. Aztán anya visszaköltözött a városba és felvette velünk a kapcsolatot. Én nagyon nem akartam tőle semmit de aztán elkezdte mondani hogy akkor bíróságra viszi az ügyet és kéri hogy nála is lehessek. Ekkor én belementem hogy néha ott leszek nála és csinálunk közös programokat de csak azért mert nem akartam apát ezzel a bírósági üggyel is terhelni(apának azt hazudtam hogy nem gond, tényleg meg akarom ismerni "anyát" pedig nem is) Aztán eltelt egy év és már szó szerint utálok vele időt tölteni és van mikor már majdnem hányingerem van ha tudom hogy vele kell lennem. Egy év után is olyan mint egy ismeretlen, mindig azt csináljuk amit ő akar, sosem mentünk olyan programra amit én választottam volna/szerettem volna. Mindig múzeumokba meg kiállításokra megyünk, amivel nem lenne gond néhány alkalommal de már ez nagyon sok. Beleszól mindenbe, hogy hova járok háziorvoshoz, hogy ne barátkozzak olyan emberekkel akikkel 10 éve barátkozok mert szerinte ők nem elég értelmesek hozzám. Nemrég elkezdtem randizni egy fiúval és még nála voltam addig napközben sem találkozhattam vele mert szerinte a fiú "nem valami sokat ér" (ő mondta így) mivel sportoló. Ehelyett valami ismerőse gyereket ajánlgatja aki kémiából meg bioszból OKTV versenyeket nyer és hogy ez milyen dicsőség meg milyen "normális gyerek a másikhoz képest". Elkezdtem egy nyelvtanfolyamot a nyáron ő pedig kiverte a cirkuszt, hogy miért nem egy másik nyelvsuliba mentem mivel az sokkal nívósabb így el is kezdett magától átíratni abba a másik nyelviskolába. (amit természetesen mondtam hogy nem és le is mondott róla nagy veszekedések árán)

Lényeg a lényeg, meg akarom mondani apának hogy nem akarok többé anyához járni de félek hogy anya tényleg bíróságra viszi az ügyet. Van aki azt mondja, hogy ne foglalkozzak vele mert úgysem zajlik le a per 18 éves koromig de én mégis félek.

Szerintetek szakítsam meg vele a kapcsolatot vagy próbálkozzak még egy ideig?


2021. aug. 28. 11:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
43%
Gratulálok... Már az elején nem kellett volna találkoznod vele, 15 éven át leszart titeket, lóf*szt nem fog elérni a bírósággal.
2021. aug. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Vicces hogy ő mondja meg hogy kivel randizhatsz amikor pont apád a pozitív férfi példa és ő a trash.


No para a bírósági dolog miatt. Ott is azért van józan eszük a bíráknak. Látják hogy az apád beszámítható és az anyád elvtelen. Nem mozdítanának át anyádhoz csak azért mert nő.

2021. aug. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Beszólhatsz neki, hogy lett volna 15 éve téged nevelni, most már ne akarjon. A bíróságtól ne félj, azt kell eldöntened, hogy akarsz-e anyáddal kapcsolatot vagy sem, ha igen, akkor mennyit és milyen formában.
2021. aug. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
ne aggodj,a birosag valoszinuleg nem fog arra kotelezni, hogy tartsd vele a kapcsolatot, hiszen 15 evig feled se nezett... szakitsd meg vele a kapcsolatot nyugodtan
2021. aug. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
nincs az a bíróság, ami anyádnak helyezne el, ha már 15 éve apádnál élsz, és nincs egyéb erős indok
2021. aug. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, a bíróság nem fog anyádnak adni, különben is, már rég elég idős vagy hogy egyszerűen megkérdezzenek a bíróságon hogy te mit akarsz. Ami a szomorú a sztoriban: éppen azzal adtál minimális esélyt a bíróságon, hogy belementél a találkozókba. Ha nem mész bele, és bíróságra viszik az ügyet, egyszerűen közölhette volna apád hogy tizenöt évig szart rád az anyád. Most már van alapja anyádnak azzal jönni, hogy egy ideje tartja veled a kapcsolatot. HA bíróságra viszi anyád az ügyet-de nem fogja, ezt borítékolhatod- akkor feltétlenül említsd meg hogy anyád fenyegetett a bírósággal, csak ezért mentél bele az időnkénti programokba.
2021. aug. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom anyukád többet adott neked azzal, amíg nem hallottál róla, ezeket olvasva, hogy bele akar szólni a magánéletedbe, becsmérli, hasonlítgatja a barátaidat. Az, hogy bírósággal fenyeget, azzal sem "érted" szeretne tenni semmit, ezzel a saját nárcisztikus egóját szeretné ápolgatni. Én a helyedben azonnal megszakítanék vele mindenfajta kapcsolatot, ha meg bűntudatot próbálna benned generálni azzal, hogy felemlegetné pl. azt, hogy ő adott neked életet, azzal végképp ne foglalkozz. Egész egyszerűen magadnak, a még fiatal személyiségednek ártasz vele, ha ilyen emberekkel vagy napi kapcsolatban. Ebből is lehet építkezni, hogy aztán belőled önzetlen, szeretni akaró és tudó anya válhasson. De ehhez a te édesanyáddal való "kapcsolat" inkább gátoló tényező azt gondolom.
2021. aug. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

6-os: még így is 0% az esélye hogy az anya kérhet gyámhatóságit.

Sőt ez talán meg az apát helyezi jobb hel,zetbe mert nem tiltotta meg a lányát hogy a biológiai anyjával találkozhasson.

A kérdező meg az édesapja őszintén megpróbálták de nem jött össze a kapcsolatépítés az anyával.

2021. aug. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ebben igazad lehet.
2021. aug. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Csupán akartam világítani miben sunyiskodik az "anyuka"
2021. aug. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!