Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hogyan döntenétek abban az...

Ti hogyan döntenétek abban az esetben ha a szüleitek azt mondanák nektek, hogy vagy tartozol ehhez a valláshoz vagy nem vagy többé a gyerekem?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy bármilyen döntést hoz az ember az rossz. Ha a szülői szeretet elnyerése érdekében azt mondja, hogy igen miközben ateista akkor magát csapja be. Ha viszont nemet mond akkor egy életre elveszítheti a szüleit. Tudom akinek már sajnos nem élnek a hozzátartozói azok mindent megtennének ez egyértelmű. Ezért nincs jó döntés.
2015. jan. 2. 21:36
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
88%
Az ilyen szülő maga sem vallásos. Csak vasárnapi misés. Semmiképpen ne engedj a zsarolásnak. A saját értékrended szerint élj.
2015. jan. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
94%

Attól függ.

Sohasem hittem a templomnak de eljárok 1-2szer ha kell a családi béke érdekében,ez kibírható.De ha komolyan kellene gyakoroljak egy vallást abba nem mennék bele.

2015. jan. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
81%
Megmutatnám milyen szép a középső ujjam.
2015. jan. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
11%
Először is le kellene tisztáznia saját a kérdezőnek saját magával,hogy tulajdonképpen miért is ellenkezik a szülei által eddig nevelt vallással szembe, ill. maga a vallás sal szembe. utána tedd fel a kérdést és igyekszem válaszolni.
2015. jan. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
78%
nem nagy kár az ilyen szülőkért...
2015. jan. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
14%
Attól ,hogy csatlakozol egy valláshoz még nem kell ,hogy higgy is benne. Abba hiszel amibe te szeretnél csak lássák ,hogy csatlakozol meghozod értük ezt az áldozatot de aztán ,hogy te mit hiszel el vagy mit nem az már a te dolgod és a te gondolatod.A szüleid meg nem látnak bele a gondolataidba.Így mindenki boldog.
2015. jan. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Szerintem úgy nincs értelme valamit végigülni, hogy teljesen más az értékrended, hazug színekben tündökölni. Nem mellesleg soha nem kaptam vallásos nevelést. A Jehova Tanúi amit csinálnak az valahogy tőlem távoli. Elnézést.
2015. jan. 2. 22:05
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ melyik ez a vallás és miért akarják hogy a gyerekük is oda tartozzon.

Valószínűleg az ilyen szülő sem valóban vallásos, hiszen semelyik hit nem követel erőszakos térítést és nem akarja családok szétszakadását. Csak elvakult és emiatt hajthatatlan is sajnos.

2015. jan. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
37%

Mi ezt ugy oldottuk meg hogy megkerjuk a kamasz gyerekeinket nagyobb unnep rendezveny jojjenek segitsenek cipekedni fozni takaritani az gyulekezetben.

Az ev tobbi vasarnapjan aludhatnak

AZ hituk maganugy de kereszety szemleletben neveltuk neveljuk loket vasarnap nem kotelezo ha igenyuk van tanacsra stb tudjak kit kelk keresniuk az gyulekezetben.

2015. jan. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
14%

"Nem mellesleg soha nem kaptam vallásos nevelést"

Tehát ezt a kérdést csak úgy kitaláltad? egyébként szerintem ilyen helyzet nincs.

2015. jan. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!