Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ilyen esetben ti hogy döntenétek?

Ilyen esetben ti hogy döntenétek?

Figyelt kérdés
Csak a lényeget írom le.Anyámnak volt egy része egy házban,a másik tulajdonost úgy tudta kifizetni hogy csak az övé legyen,hogy hitelt vettem fel neki az én nevemre,amit anyám rendesen fizet,5 év múlva vége is lesz.Anyámnak van egy párja pár éve,akinek semmi vagyona nincs,se ingósága.Azt mondta nekem,ha véletlenül valami történne vele,meghal,ugye én öröklöm a házat,de az én döntésemre bízza hogy ebben az esetben megengedem-e az élettársának,hogy ott maradjon-e,és ne kerüljön utcára.Persze értem én,hogy együtt vannak már 8 éve,a hitelt úgy tudja anyám fizetni hogy ketten vannak,de ha véletlenül történik anyámmal valami,mennyire kell ezt nekem etikusan nézni ? Kb. 15 éve albérletben élek,tehát nincs saját házam,se pénzem.Ha véletlenül történik valami,azt kell néznem hogy az élettársa ne kerüljön utcára,vagy azt hogy velem mi van ? Nem nagy a ház,tehát együtt élni nem megoldható.Tegyük fel a pasi 90 évig él,magasan túlszárnyalva anyámat,kötelességem az ő életéről gondoskodni ? Az élettársa és köztem semmilyen viszony nincs,már rég elmentem otthonról mikor megismerkedtek,konkrétan nincs közünk egymáshoz .Ti mit tennétek ?
2017. nov. 18. 17:28
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

Ha csak nem nagy beteg az édesanyád, ez nem valós döntési helyzet, felesleges rajta gondolkodnod.

Egyrészt élhet még jó sok évet, és túl is élheti a fickót (általában a nők élik túl a párjukat), és akkor gond egy szál se.

A helyedben inkább máshogy gondoskodnék a jövőbeli lakhatásról, és nem az örökségre spekulálnék. Jó esetben m@r a leendő gyereked is felnő mire örökölsz

2017. nov. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Minden egyébtöl eltekintve - mert igen valószínütlen a dolog -, szerintem az lenne a reális és tisztességes megoldás, hogy vagy egy ideig (pár hónap) még lakhat ott, amíg talán más helyet, vagy ott marad és lakbért fizet.


Azt, hogy egy számodra idegen a te lakásodban éljen élete végéig minden fizetség nélkül, nem elvárható.

2017. nov. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Lassan 40 leszek,nem spekulálok semmire,de bármi előfordulhat,és történhet,persze hogy gondolkozok ezen..
2017. nov. 18. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!