Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha édesanyád, vagy édesapád a...

Ha édesanyád, vagy édesapád a közelmúltban elhunyt, szeretnél megőrizni egy ékszerben, vagy tárgyban valamit, ami korábban a teste része volt: haj, bőr, köröm? Manapság nagy "divat" lett. Ki hogy viszonyul ehhez? Testvérem szeretne készíttetni.

Figyelt kérdés
Komolyan érdekel a kérdés, hordanátok a nyakatokban például édesanyátok hajszálát, vagy hamvait egy ékszereben?

2021. aug. 30. 11:31
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
képtelen volnék rá
egyéb okok miatt nem
60 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez misztikus nagyon. Én nyakláncba ilyenekbe elhunyt szülőm arcát graviroztatnám bele vagy halála dátumát. maga döntse el ezeket,divat hobortokat.Szülők hajszál ilyeneket elhunyt kisbabának hajszálát őriznék,elképzelhető.testrész meg hamvait, én undorom ilyenektől 26/F
2021. aug. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Apukám aláírását tetováltattam magamra. Más szóba se jöhetett volna.
2021. aug. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

A hamvait igen, vagy hogy gyémántot csináltassak belőle az is ok.

Hajat, egy darab bőrt, körmöt nem őrizgetnék.

2021. aug. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Őszinte leszek: én is viszolygok tőle, de azzal érvel, hogy manapság már olyan művészi körülmények között készítik, hogy észre sem venni. Neki a tudat a fontos. Én máshogy látom. Ezért érdekel, hogy nektek mi erről a véleményetek.
2021. aug. 30. 11:54
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

Mindenkinek a maga döntése hogy hogyan dolgozza fel a gyászt. Igenis lehet hogy valaki másképp gondolkozik és ez a dolog segít neki hogy könnyebben át menjen a nehéz időkön. Ugyanakkor nekem kicsit durva. Nekem inkább a lelkemben élne tovább és mivel hiszek abban hogy a világ sokkal több mint amit a 2 szemünkkel tapasztalunk, ezért reménykednék abban hogy egyszer majd ha lejárt az időm akkor találkozhatok vele újra.

25/N

2021. aug. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
18%
A hamvait beletölteném egy homokórába amivel a lágytojás főzési idejét mérném a konyhában. Így minden tojásfőzésnél eszembe jutna.
2021. aug. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
5-ös válaszoló: ugyanezt érzem én is. Köszönöm.
2021. aug. 30. 12:16
 8/13 A kérdező kommentje:
6.! Ez nekem most nagyon nem vicces.
2021. aug. 30. 12:18
 9/13 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ízlésesebb valami, a szülőt szimbolizáló tárgy vagy ékszer. Lehet pl. egy kis szobor vagy medál valami olyasmiről, amit szeretett csinálni vagy ami fontos volt neki (ha mittudomén, valaki apukája nagy horgász volt egész életében, akkor mondjuk egy kis halas medál. Ha anyuka imádott kertészkedni, akkor egy virágos, kedven növényét ábrázoló ékszer). Vagy pl. volt olyan ismerősöm, akinek volt egy jellegzetes szobor a lakásában, valami ahhoz hasonló engem mindig rá emlékeztetne, ha látnám. Ha nincs ilyen rá jellemző tárgy, akkor a neve kezdőbetűje vagy monogramja is jó lehet, vagy ahogy már írták, akár az arcképét is viselhetitek.
2021. aug. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmit az égvilágon.
2021. aug. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!