Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet kezelni a veszeke...

Hogyan lehet kezelni a veszekedő, de lelkiismeret furdalást okozó anyát az ünnepekkor?

Figyelt kérdés

Sosem volt igazán jó anya-lánya kapcsolatunk anyámmal, nagyon sok lelki sérülést és személyiségzavart köszönhetek neki, de az utóbbi pár hónapban elég csúnyán elharapódzott a viszony.

Itt van erről egy korábbi kérdésem:

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..


Röviden annyi a történet, hogy pár éve van együtt egy férfivel, akivel elég viharos a kapcsolatuk. Pár hónappal ezelőtt összevesztek, mert anyám fent volt valami randioldalon és ismerkedett, ezért rám írt a párja Messengeren, hogy elpanaszolja a sérelmeit, de kisregényeket írt konkrétan és ugyanazokat a problémákat hajtotta. Én erre nem nagyon tudtam mit reagálni, mégis én lettem a hibás anyám szemében, hogy én miért szólok bele az ő életébe, nem vagyok a gyereke többé. Másnap meg mintha mi sem történt volna, később sajnáltatta magát, hogy nem akarta, bocsássak meg, a gyereke vagyok. Utána ez megint lejátszódott egyszer, a szidás, utána pedig a bocsánatkérés.

Mondtam, hogy menjen el egy pszichiáterhez, de nem hajlandó, szerinte nincs semmi baja, szerinte én vagyok a nem normális, sőt, pár hete rám írt, hogy szerinte autista vagyok, azért szedek gyógyszert (pánikbetegségre szedek antidepit, ami nagy vonalakban neki köszönhető), de ha én nem is, akkor majd ha lesz gyerekem, az mindenképp autista lesz.


A problémám ezzel leginkább jelen helyzetben az, hogy én semmilyen kontaktot nem szeretnék már vele ezek után, nem is keressük egymást a hétköznapokban, nagyon jó ez így. Viszont nem sokára itt a szülinapom, itt van öcsém szülinapja, de ha más nem, akkor karácsonykor valószínű találkozni fogunk a családi, rokoni összejövetel miatt. Előre látom, hogy kezdődik majd megint a manipuláció, addig, amíg meg nem sajnálom. Ezért nem is akarom vele ezt az egészet megbeszélni, elmondani neki, hogy nem kívánom, hogy az életem része legyen, mert menne az átkozódás, utána meg a sírás, és ez így váltakozva. De érzem, hogy az sem megoldás, hogy nincs letisztázva és csak lebeg ez az egész, mégis nekem sokkal egyszerűbb kerülni vele mindenféle kommunikációt.


Az ajándékozás az meg megint egy másik kérdéskör... Én nem szívesen vennék neki semmit, viszont ha ő vesz, kicsit bunkóság nem elfogadni, ha már költött rá, (a pénzt természetesen elutasítanám), de nem akarom azt sem, hogy azt higgye, hogy minden rendben köztünk. Az egyenes kommunikáció viszont azt eredményezi, hogy ordít, őrjöng, utána meg manipulál, és kezdi elölről, ez pedig nekem nem hiányzik, még én érzem magam hibásnak utána, hogy nem akarok róla hallani.

Ti mit tennétek? Tartsam ezt a taktikát, hogy kerülöm, és próbáljam az ünnepeket is úgy alakítani, hogy akkor legyek ott, ha ő nem, vagy alkalomadtán mondjam meg neki, hogy ennyi volt? Annyi ultimátumot adnék maximum, hogy ha kezelteti magát, akkor lehet szó "újrakezdésről".

23/L


2021. szept. 3. 11:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
minek mész el?
2021. szept. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

nem fogja kezeltetni magát. ő ilyen.

Te vagy kikerülöd és 0 kontakt, vagy ha találkoztok, ne magyarázz neki semmit, ne jópofizz vele, legyél távolságtartó, ..igen,nem válaszokkal, ne kezdj beszélgetést vele. Tarts egy vásárlási utalványt a táskádban , borítékban. Ha kapsz ajándékot, előveszed, odaadod. Ha nem kapsz, megtartod, felhasználod majd te.

2021. szept. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem hozzájuk megyek, hanem nagymamámékhoz. Oda jár ő is.
2021. szept. 3. 11:37
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos meg kell szakítani a kapcsolatot, különben megőrülsz !
2021. szept. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A 4-es mondja jól.
2021. szept. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Ne légy hülye, ne kínozd magadat!

1. Ha kell, járj terápiára!

2. Ha kell, szedj gyógyszert!

3. Nem kell anyáddal tartani a kapcsolatot! Ha kell, erről győzd meg magadat terápián! Ha a pasija téged lényegében nem nevelt, akkor mondd meg neki, hogy nem a te dolgod a szerelmi életük menedzselése.

2021. szept. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem kell vele tartanom, mert egyszerűen kicsinálja az embert, korán reggel is képes telefonálgatni a hülyeségeivel. Ebben teljesen biztos vagyok, nincsenek bennem kételyek.

Csak azt nem tudom, hogy ezt mondjam is meg neki, vagy csak szimplán kerüljem és kész? Mert szerintem ő most abban a hitben van, hogy minden rendben van közöttünk, igaz lehordott mindennek, de az már a múlt, neki mindent el kell nézni, mert neki kos a horoszkópja. Ezzel szeret a legjobban takarózni.

2021. szept. 3. 13:18
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Adjatok neki 10 alkalmas pszichológus kezelést, azzal a szöveggel, hogy szerintetek erre van a legnagyobb szüksége. Ha összefogtok és kitartotok, akkor nem tud mit csinálni.


Amúgy tudom, hogy ez milyen nehéz, nagyim is borderlines volt valszeg(akkor még nem diagnosztizálták így). Szerintem egy dolgot tehetsz, úgy kezeled magadban, mint egy gyereket.


A dackorszakban levő gyerek pont így viselkedik, azt kell tudatosítani magadban, hogy, ahogy egy kisgyereknél sem, úgy itt sem számít, hogy mit mond. Ha egy gyerek hisztizik, akkor nem veszed magadra, mert tudod, hogy nem veled van baja. Hasonló felismerésig kell eljutni és akkor jobban fogod tudni kezelni az egész helyzetet.


Amikor hisztizik és azt mondja, hogy becsaptad vagy nem szereted, az pont annyit jelent, mikor a három éves gyerek azt mondja az anyjának, hogy utálja. És pont annyira igaz. Sok mindent nem kell tőle várni, neked nem kell őt szeretned, csak kezelned.

2021. szept. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha folytatod, akkor sosem fogsz ebböl szabadulni.
2021. szept. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

200 km távolság tökéletes. De ha véletlenül 2000 lesz, az se baj 😉


Nem kell mondani neki semmit. Beszélned csak mamáddal kell, hogy úgy tudj odameni, hogy ő noncs ott.

2021. szept. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!