Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mindennap szorongok a suliba,...

Mindennap szorongok a suliba, nem találom a helyemet, anya pedig nem érti ezt meg. Fogalmam sincs mit kéne tennem. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Most kezdtem a kilencediket értelemszerűen új suliban. Már az elején nagyon idegen volt az egész, persze első egy-két nap ez természetes, de már ez a második hét, és ilyenkor már jobban kéne éreznem magam, de történetesen nem így van :(

Van 2 lány akikkel elvagyok, de valahogy ők sem olyan nagyon jó barátnők és annyira magányosnak érzem magam, mindig szorongok, mert a többiek jól elvannak, én meg csak ülök napi 8 órát csendben. Nemrég értem haza, ma is egyedül voltam, és megint a sírás kerülget. Alapvetően visszahúzódó típus vagyok, de ez még rá tesz egy lapáttal, hogy senkivel se tudok beszélgetni. Hiába vagyunk 34-en, egyikük sem az én világom. Tegnap is sírtam, rossz kedvem van mindig, hiába próbálok nyitni a többiek felé, egyszerűen nem megy. Anyának már csomószor mondtam ezt, de nem akarja megérteni. Azt mondja, hogy nehogy kitaláljam, hogy másik iskolába szeretnék menni. Pedig szívem szerint abba a suliba mennék, amibe a legjobb barátnőm is ment. Mindketten szakmát tanulunk, én ugyanazt mint ő, csak én duálisan (azon a szakmán kívűl mégegyet)

A legjobb barátnőm azt mondta, hogy ha meg lesz a 9.-es bizonyítványom majd ugye júniusban, akkor elvileg választhatok majd a másik suliba hogy újrakezdem az egészet, szóval a 9. Osztályt, vagy megyek tovább velük 10.-be. Persze tudom, mostmár nagy tortúra lenne, átiratkozás meg stb, de ha tehetném, visszapörgetném az időt, én annó mikor a sulikat kellett beírni, akkor is azt a sulit akartam beírni elsőnek ahova a legjobb barátnőm is jár. Persze anyának megígértem hogy mindent rendbe hozok, (barátokat szerzek, beilleszkedem) dehát fogalmam sincs hogy mit csináljak. Ebben a suliban nem vagyok boldog, rendesen fáj felkelni és bemenni mert gyomorideggel megyek be. Újrakezdeni a 9.-et másik suliba semmiképp nem szeretném, ha már ezt ugye elvégzem, mert annak semmi értelme,de így sem jó. 10-.be szeretnék tovább menni a barátnőmmel abba a suliba ahol ő van. Nem tudom ez mennyire lehetséges. Mit tegyek? Bocsi a regény miatt..

Köszönöm, hogy időt szántál rám, és elolvastad, nagyon jól jönne pár hasznos tanács, megoldás.



2021. szept. 7. 15:24
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
35%

#11 vagyok


Ha suli váltáson gondolkodsz, akkor szerintem most tedd meg. Addigra a barátnőd beilleszkedik a mostani helyére, és nem akar/fog tudni veled foglalkozni, mert neki az lesz a megszokott, hogy neki az a kis közössége,veled meg sulin kívül foglalkozik.

2021. szept. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
87%

Bocsi, de tényleg olyan, mintha hisztiznél. Az, hogy Lujza és Zsuzsika most tök szuper elvannak egymással egy hét után, nem jelenti, hogy a következő egy vagy két hét múlva is öribarik lesznek. Szinte semennyi idő nem telt el iskolakezdés óta. Értem, hogy fáj, hogy nem megy úgy, mint a többieknek. Te nem a többiek vagy, neked nehézkesebb, de nem lehetetlen. Egyszerűen semmit nem lehet mondani egy hét után. Bántani nem bántanak, azt nem írtad. Tehát tök jó, nincs veszve semmi.


Ezt az évet bírd ki, aztán ha annyira nem tetszik, menj másikba.

2021. szept. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
22%
Ne hisztizz... . Suli után? Új munkahelyen? Esetleg ha idegen helyre költözöl? Stb stb....
2021. szept. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
92%
Nem mellesleg, írtad, hogy szakmát tanulsz. Vagyis lesz gyakorlat, Na ott aztán akarva-akaratlanul is jobban megismeritek majd egymást.
2021. szept. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 A kérdező kommentje:

13. Dehogy, majdnem 5 éve legjobb barátnők vagyunk, tudom hogy nem ilyen, azt mondta jövőre is átmehetek, ha átengednek abba a suliba úgy hogy már 10.-be megyek és nem kezdem előről a 9. Osztályt. Majd holnap megkérdezi az igazgatótól. Ezeket a hosszú-hosszú hónapokat még kibírom valahogy itt, de ha lehet akkor év végén átmegyek.

14. És 15. Vegyétek nyugodtan hisztinek, elég, ha én tudom hogy nem az.

2021. szept. 7. 16:30
 16/47 anonim ***** válasza:
95%
Ha ennyire szorongsz az iskolában, hogy délutánonként sírsz miatta, akkor érdemes lenne felkeresni az iskolapszichológust emiatt, mert ez nem normális. A későbbiekben is fogsz új környezetbe kerülni: új oktatási intézménybe, (új) munkahelyre, stb. És ott is kénytelen leszel vad idegen emberekkel sok-sok órát együtt tölteni, akkor is, ha egyáltalán nem tudsz beilleszkedni közéjük. Szóval szerintem nem a megfutamodás a megoldás, hanem kezelni kellene ezt a problémát, mivel a jövőben is újra és újra elő fog jönni. Nem követheted a barátnődet mindenhova, ahova ő megy.
2021. szept. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
95%
10 éve is lehettek legjobb barátnők, nem jelenti teljes biztosítéknak, hogy az új környezet nem tereli más irányba. Általános iskolában sokan voltak egymással legjobb barátnők, nekem is megvoltak a sajátjaim, de talán egy páros kivételével, mindenkinek lett saját baráti köre, nem mellesleg emberként is sokat változtak. Változott az ízlés, más-más tapasztalatokat szereztünk. Ha át is mész, és neki vannak barátai, nem fog mindennap minden percében veled lenni, te viszont ki tudja, mennyire éreznéd jó magad közöttük, meg egyáltalán ők mennyire kíváncsiak rád.
2021. szept. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
80%
Nehogy azon múljon már a pályaválasztás hogy hol van a barinő.. Istenem. Kezeltesd a szorongásod, de annak hogy olyanokon lógsz akiket résről ismersz, semmi értelme.
2021. szept. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim válasza:
94%

Amikor 9.-es voltam én is ugyanígy éreztem magam. 1-2 ember volt akivel beszéltem. Általában az első év első felében klikkesedés van, ez mindenhol így működik. Aztán szépen ahogy megismeritek egymást sikerül majd összerázódni és valószínű hogy lesz egy pár barátod.

Nem vagy egyedül hidd el.

Suliváltáskor nagyobb hátrányban vagy mivel már legalább 1 éve ismerik egymást és nem voltál része ennek a természetes összerázódási folyamatnak.

Nyilván ha 1 év után is ugyanez a helyzet és ugyanígy érzed magad akkor megfontolandó.


Az első hetek-hónapok nehezek mert még mindig az általanos iskolás barátaiddal szeretnél lenni, de majd normalizálódik a helyzet.

2021. szept. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
91%

Hiába irod, hogy 5 éve barátnők vagytok és majd nem illeszkedik ő sem be, mert te tudod. Azz várod, hogy ő is szótlanul, egyedül üljön 8 hónapig? Jófej vagy 😃

Igenis be fog illeszkedni, másokkal is jóban lesz. Aztán odakerülsz és ez miatt mégrosszabb lesz a helyzet.

4 nap után nem csoda, ha anyukád is furcsálja ezt. Bocsi, de ez tényleg hiszti. 4 nap után kijelenteni, hogy utálsz mindenkit 😃

2021. szept. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!