Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy értessem meg anyámmal,...

Hogy értessem meg anyámmal, hogy nem normális az, hogy hallgatózik utánam? 19

Figyelt kérdés

Online oktatás alatt is ezt csinálta. Ha valami miatt hamarabb hazaért vagy otthon volt és órám volt konkrétan hallgatózott, hogy miről van szó.

Mostanában versenyre készülök, ha esti órákban online konzultálok a tanárral erről pénteken, amikor már otthon vagyok, nem pedig a kollégiumban, azt is kihallgatja.

Ha online játékban a csapattársakkal beszélgetek azt is igyekszik kihallgatni.

Annyira idegesít, hogy hallgatózik, hogy rendesen rosszul vagyok tőle, ha itthonról kell beszélnem valakivel. Ha telefonálok mindig kimegyek az udvarra, amin megsértődik. Igaz nem jön utánam, de utána faggat, hogy miről volt szó, stb. És nem csak beképzelem ezt a problémát. Még el is meséli rendszeresen, hogy hogyan hallgatózott, pl kinyitotta az ajtót, lehalkította a TVt és jobban fülelt, hogy mindent jól halljon.

Egyébként meg beszélgetni sosem tudunk, mert ha neki mondok valamit nem érdekli többnyire, félbeszakít, nem reagál, közli, hogy nem érdekli. Csak az érdekli, amit nem neki mondok, de az nagyon, szerintem ha értene hozzá valami lehallgató készüléket is rakna rám, hogy ne csak itthon tudjon hallgatózni.

És ő azt hiszi, hogy normális, amit művel, pedig nem. Ez már beteges. Komolyan, hogy értessem meg vele, hogy nem normális, amit csinál?


2021. szept. 11. 11:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%
Jó lenne, ha csak olyan próbálna segíteni, ahol a családban volt közeli rokon paranoiás, mert nagyon rossz "tanácsok" is olvashatók itt, ismerethiányból eredően...
2021. szept. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
96%
Nem, 10-es, szó sincs arról, hogy az anyja azt hinné, hogy ellene szervezkedik, egyszerűen tapintatlanul kíváncsi. És a lelkére beszélés nem használ, azt nem veszi komolyan, csak a radikális határhúzás. A családi élet pedig már így is mérges, csak épp egyoldalúan a gyerek szenved. Feloldás akkor lesz, ha az anya is szenvedni fog ebben a szituációban, mert ez vezet nála viselkedésváltozáshoz.
2021. szept. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
97%
Ez nem paranoia, simán iparilag bele akar folyni a dolgokba.
2021. szept. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Mikor telefonon vagy gépen beszélsz valamelyik barátoddal kezdj el beszélni vele erről hogy anyám hallgatózik állandóan és nagyon zavar. De úgy h anyud is hallja.
2021. szept. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Én pl ilyen voltam gyerekként féltem,hogy lemaradok valamiről

És csak én nem fogom tudni.

Plusz kíváncsi természetű voltam,mindig mindenről tudni akartam.

De szerencsére már nem ilyen vagyok és remélem ha egyszer lesz gyerekem nem esek vissza ebbe a hiába

2021. szept. 12. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!