Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám miért nem normális?

Anyám miért nem normális?

Figyelt kérdés
Kb 1,5-2 éve anyám bevállalt egy nehezebb melót ( fizikai munka,gyárban, 3 napig 12 óra éjszakába majd 3 nap szünet majd megint 3 nap munka csak az nappalosba majd megint 3 nap szünet és így tovább...) a vicc, hogy régebben se volt egy nagy rendmániás, sőtt akkor is magasról tett a főzés, mosogatás, mosásra, na de most.... most romokban áll a konyha minden 4. nap de nem csak úgy, hogy itt-ott van egy-egy koszos tányér vagy ilyesmi, NEM! Romlott büdös kaják az asztalon, a púlton bezsírosodott tányérok és ez egymás hegyén hátán kupacokban és az a kifogása, hogy ő mennyit dolgozik. Heti 1x mosogat. Nem is mos, most sincs egy tiszta bugyi sem, a saját szobájába sincs rend, ezen kívül megszült apámnak aki alkoholista és jelenleg is korházban fekszik mert részegen, bedrogozva leugrott a 3. emeletről, és persze engem készít ki lelkileg. Egy bazi nagy hitelt vett fel a lakásra csak mert az egyik testvére szépen kérte, csak ezért, hogy pénzhez jusson, anyám felvette a hitelt a SAJÁT LAKÁSÁRA (amiért havonta 150 ezret perkál) mivel a testvére nem fizeti a saját részét, sőtt még el is hagyott mind 2 testvére és ezért egyben az unokatestvéreim is miutám anyám apja meghallt azóta léptek le a testvérei. És természetesen nekem kell hiányt szenvedjek ebben-abban csak mert ő naív volt... elegem van ebből a nőből... és a vicc, hogy vele kell együtt érezni és megérteni és elnézni neki mindent. És itt vagyok én aki csak belecseppennt ebbe az egészbe de én legyek az elnéző vele.... elegem van belőle... nektek erről mi a véleményetek?
2021. júl. 14. 00:33
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/97 anonim ***** válasza:
85%

Mucika, 3-an éltek abban kib.szott házban, miért anyádnak egyedül kéne ganézni utánatok?


"És természetesen nekem kell hiányt szenvedjek ebben-abban "

SZóval neked ebből az egészből ennyi jön csak le?

2021. júl. 14. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/97 anonim ***** válasza:
93%
Öööö.. Elárulnád, kérdező, miért is nem mosogatsz mikor anyád tizenkét órában húzza az igát? Leesik az aranygyűrű az ujjadról? Amíg beklimpíroztad ezt a szöveget, amivel le akarod járatni, nem csak elmosogathattál volna, de még egy söprögetésre is lett volna idő. Tudod, a muter nem a cseléded ám...
2021. júl. 14. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/97 anonim ***** válasza:
92%
Ja, és a bugyidat is kimoshatod magadra . Nem ördöngősség.
2021. júl. 14. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/97 anonim válasza:
89%
Gondolom tini vagy, én is. Nálam kicsit más a helyzet. Alvállt szülők. Anyukám külföldön dolgozik, szóval amikor nála vagyok a legtöbbször csak a nagymamám van otthon. Aki lássuk be nem rendmániás, meg nyilván már nem bírja úgy. Én nagyon szeretek takarítani, viszont jelenleg még inkább csak magam után. Van olyan, amikor bepörgök és kitakarítom egyben a fél házat lényegében vagy valami olyat megcsinálok, ami már rég halogatva van. Nem kell mindent neked csinálnod ennyi idősen, de jöjj rá, hogy miket szeretsz jobban csinálni. Én pl mosni és fürdőt takarítani szeretek a legjobban. Ha csak abban a pár dologban besegítesz már sokkal jobb lesz, remélhetőleg anyukádnak is nagyon jól fog esni. Persze telhesen megértem, hogy ilyen háttérrel miért nincs kedved, de te is itt élsz neked is jobb lesz a kedved.
2021. júl. 14. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/97 anonim válasza:
91%

Inkább őt sajnálnám mint téged - 12 órát dolgozik, és utána te vagy felháborodva hogy nem mosogat meg takarít? Azért ilyenkor illene besegíteni, még akkor is ha elvégezi a házimunkát..


Na meg azért már csak a saját érdekedben sem ártana tudni, hogy hogyan kell mosogatni, mosni, főzni, takarítani, mert ahogy előttem is írták: nem nagy ördöngösség, és előbb-utóbb meg fog szűnni ez az "anyuci csinál mindent helyettem" állapot, és akkor majd rajtad fog állni, hogy el lesz végezve a házimunka vagy sem.

2021. júl. 14. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/97 anonim ***** válasza:
91%
Ha ennyit dolgozik érted, meg apád helyzete meg a testvérei húzásai és az adósság is meg az apja halála is feltehetőleg aggasztják, akkor esetleg segíthetnél neki legalább a házimunkában. Gondolj arra, hogy te is kerülhetsz hasonló helyzetbe, és akkor jól esne, ha a saját gyermeked kissé besegítene.
2021. júl. 14. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/97 anonim ***** válasza:
89%
A kérdés lehetett volna inkább: Nem vagyok normális?
2021. júl. 14. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/97 A kérdező kommentje:

EMBEREK!!! Csak hogy tisztázzunk ezt-azt (nem mintha sokat változtatna)

1. Ezzel nem lejáratni akarom őt, csak SZERINTEM nem ez a jó anyai viselkedés, de ahogy látom, ez sokak számára normális

2. Eléggé érdekesnek tartom hogy 3 napot itthon van, ebből 2 napot végig döglik, majd az utso nap elmegy körmöshöz meg kozmetikushoz (az is érdekes, hogy erre van idő)

3. Miután elbaszta az egész életem, konkrétan lelkibeteg vagyok, nehezen megy a barátkozás, apakomplexusom van, akarom hogy jormális családom legyen, vagy legalább normális anyagi háttér (és ezt mind neki köszönhetem elvárnám, hogy legalább alap dolgokkal kárpótoljon

2021. júl. 14. 01:46
 9/97 anonim ***** válasza:
88%
Anyád így is éppen eleget dolgozik. Te mit csinálsz amúgy?
2021. júl. 14. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/97 anonim ***** válasza:
94%
Anyádnak nem könnyű. Van egy alkoholista drogos férje, anyagilag csődtömeg testvére, és egy megértést és segítőkészséget csak nyomokban (?) felmutató gyereke meg egy borzalmas munkarendje. Nyilván rohadtul belefáradt már az életbe, lehet, depressziós is. Megnézném, TE milyen teljesítményt nyújtanál a helyében.
2021. júl. 14. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!