Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy nevezznétek az ilyen szülőt?

Hogy nevezznétek az ilyen szülőt?

Figyelt kérdés

Nem Budapesten élünk,

hanem vidéken ahol a lakás árak 10-15m Ft vannak eddig.


Anyukám és apukám kitalálták,hogy ha végzek az egyetemmel sikeresen,akkor adnak fejenként 5-5 mft-ot önerőnek és vegyek fel hitelt és induljak el a nagybetűs világba,vegyek magamnak saját lakást,de cserébe addig itthon kell lakjak és tanulnom kell.

Ezzel nincs is probléma,ennyit én is megtudok tenni és örülök,hogy ennyivel tudnak segíteni,teljesen rendben van.


21 évesen sikerült bejutni az egyetemre,most vagyok

25 éves,már 3 éve együtt vagyok a párommal,akinek a szülei saját lakást vettek, párom azt szeretné ha hozzá költöznék és én is ...

Oké oké tudom felnőtt nő vagyok, azt csinálok amit akarok...


Na,de itt jön a csavar,

anyám kijelentette,hogy jól gondoljam meg ezt az egész összeköltözés dolgot,mert ha egyszer úgy történik,hogy

szétmennénk, akkor mihez kezdek magammal,hova megyek,mert ide vissza nem jöhetek a szüleim nyakára,és akkor az egyességnek is lőttek és nem kapom meg azt a pénzt amit ígértek,mert az volt a feltéte,hogy otthon maradok és tanulók amíg el nem végzem,de ha úgy döntök,hogy oké én megyek a páromhoz,akkor én ide vissza nem jöhetek többet,mert felnőtt Nagylány vagyok,innentől fogva ahogy kiléptem az ajtón magamra vagyok utalva,természetesen mind vendég meglátogathatom őket,de vissza költözni soha.


Szerintetek ez normális dolog,hogy egy szülő nem engedi vissza a gyerekét,ha bajban lenne és kell a segítség?


Apa is építészmérnök, tudd segíteni mindenben,ennek ellenére tavaly 2 tantárgy buko lett,apa szerint nem azért,mert nem tanulok,hanem így van kitalálva a rendszer,hogy minél tovább maradj, mindennél többet fizess,mint pl a jogsinál...


Az egyetem 10 féléves tanulok,maradjak itthon 26-28 vagy 30 évesen,mert kitudja mikor sikerül megcsinálni,


Ti melyiket választanátok?


Őszintén szerintem mindegyik bukó,mert ha nem sikerül az egyetem,akkor sem kapok meg a pénzt.


ha a párom választom, akkor biztos nem kapom meg a pénzt


Ha viszont nem a párom választom,és szét megyünk és nem is sikerül az egyetem akkor buktam mindent, szerelmemet is és a pénzt is


Ha viszont a pénzt választom,akkor van pénzem,lesz lakásom,eltudok indulni az életben,de a pasimmal mi lesz és a közös életünkkel ?


Párom azt mondja,hogy ő türelmes megvárja amíg elvégzem a sulit,az még kitudja mennyi idő, párom Pesten lakik, én vidéken

3 óra az út.



2021. szept. 18. 04:33
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
42%

Abban kellene gondolkoznod, hogy minél hamarabb befejezd az egyetemet, konkrétan jövőre. Nehogy már 5 évre tervezz, amikor az utolsó féléveknél jársz! Megkapod az 5 milliót, és azt csinálsz vele, amit akarsz.

A szüleidre meg nem nyitnám rá többet az ajtót, ha ilyesmivel fenyegetnek, hogy soha vissza nem mehetsz!

2021. szept. 18. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
33%

Amennyiben még tényleg csak 2 féléved van, akkor lehúznám úgy, hogy közben a páromnál gyakran alszok. Biztos, hogy semmiképp se hagynám ott így a végén, és nagyon belehúznék.


Viszont amint megvan a pénz én jól otthagynám ezeket a szülőket, nemhogy még ők kelljen kidobjanak és soha vissza ne fogadjanak. Én ezt nem tartom egészséges hozzáállásnak a részükről, mivel nem arról van szó, hogy egy tanulatlan, még gyári munkásnak se jó gyerek vagy aki anyja nyakán élősködik, csak szimplán kicsit letértél a jól megszokott ösvényről, ami a mai világban abszolút nem ritka.


Amennyiben viszont normális szüleid lennének, én a páromhoz mennék lakni. Persze egyénje válogatja, de nekem a párom egy támasz, akinek már csak a jelenléte is sokat tesz a lelki egészségemért, amit a szüleim (bármennyire is jó a kapcsolatunk) nem tudnának megadni. Én jól tudom, hogy ha a te helyedbe lennék, akkor nem tudnék végig csinálni ép lélekkel és egészséges testtel egy szakot magányosan. De szerencsére a szüleim ezt pontosan jól tudták és soha nem tartottak ilyen választás elé.


Viszont ha már ilyen nagyon választós a kérdés: amennyiben a pasit választod beszéljétek meg, hogy ha netán szakítotok, akkor addig ne tegyen ki, amíg nem találsz máshol lakhatást. Ez szerintem mondjuk egy egészséges párkapcsolatban, még szakítás után is, de egyértelmű.

2021. szept. 18. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem kicsit negatívan látod ezt az egyetem dolgot, odajársz négy éve, hacsak nem görgetsz folyamatosan, akkor max két év alatt végezned illene.

Megkapod a pénzt, utána mehetsz, amerre látsz.

Még ha a párod is az öröm szerelem, akkor is sokat jelent egy plusz lakás, kiadhatod és passzív bevétel, és mindig lesz hova menned, történjen bármi. Azért ez nem olyan rossz dolog.


Plusz előtted a negatív példa, a nővéred.

2021. szept. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
37%
Igyekeznék az egyetemmel, felmarkolnám a pénzt, aztán sose lássam őket többet.....
2021. szept. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 qkker1 ***** válasza:
69%

"Szerintetek ez normális dolog,hogy egy szülő nem engedi vissza a gyerekét,ha bajban lenne és kell a segítség?"


Szépen elfogadod anyádéktól az önerőt, megveszed a lakást/házat, kiadod és abból fizeted a részletet, ha szétmentek a pasiddal, van hová menned.

2021. szept. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
31%
Minek nevezném? Szülőnek. Téged meg kisgyereknél. Bakker 25 éves vagy. Legyél már önálló, ne a szülők nyakán akarj élni. Igen, ha kiköltözöl az éppen aktuálishoz, akkor nem mész visssza.
2021. szept. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
40%
Milyen egyetemre jársz ilyen helyesírással és fogalmazási készséggel?
2021. szept. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
76%
miért mentél egyetemre, ha nem megy a tanulás?
2021. szept. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
55%
Nem igazán értem mi a kérdés. Ha valaki összeköltözik a párjával, az önálló felnőtt ember. Egy önálló felnőtt embert nem a szülei tartanak el. Innentől mi a kérdés?
2021. szept. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim válasza:
52%

Hú, csak nekem furcsa a szülők zsaroló magatartása? Ez érzelmi zsarolás a javából, szeretetnek álcázott manipuláció.

Figyelj én 18 évesen kerültem fel vidékre Budapestre, azóta önálló vagyok, persze a szüleim ahogy tudtak segítettek, de nem milliókkal, csak mondjuk kis költőpénzzel, ilyesmi.

Egyetem mellett tanultam, albérletet fizettem, volt, hogy volt párom, volt hogy nem, de sem pasitól, sem a szülőktől nem függtem.Szerényen, de megéltem, cserébe szabad voltam.


Ha maradsz akkor újabb és újabb zsarolásnak leszel kitéve, a végén 30 felett a szüleid által manipulálva lelki nyomorék leszel. Tessék saját lábadra állni. De nem a pasid miatt, hanem magad miatt. Menj, légy szabad, éld az életedet!

3 gyermekem van, de eszembe nem jutna így zsarolni őket és sakkban tartani. Sőt! Én fogom őket támogatni az önálló életre, azzal a biztonsági hálóval, hogy haza bármikor jöhetnek.


Ne szúrd el az életedet. Mindenkinek csak a pénz lebeg a szeme előtt, de attól nem leszel boldog én már csak tudom. Éltem nagy jólétben is, szegénységben is, nem voltam boldogabb egyáltalán amikor nem számított a pénz. Sőt....

2021. szept. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!