Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy nevezznétek az ilyen szülőt?

Hogy nevezznétek az ilyen szülőt?

Figyelt kérdés

Nem Budapesten élünk,

hanem vidéken ahol a lakás árak 10-15m Ft vannak eddig.


Anyukám és apukám kitalálták,hogy ha végzek az egyetemmel sikeresen,akkor adnak fejenként 5-5 mft-ot önerőnek és vegyek fel hitelt és induljak el a nagybetűs világba,vegyek magamnak saját lakást,de cserébe addig itthon kell lakjak és tanulnom kell.

Ezzel nincs is probléma,ennyit én is megtudok tenni és örülök,hogy ennyivel tudnak segíteni,teljesen rendben van.


21 évesen sikerült bejutni az egyetemre,most vagyok

25 éves,már 3 éve együtt vagyok a párommal,akinek a szülei saját lakást vettek, párom azt szeretné ha hozzá költöznék és én is ...

Oké oké tudom felnőtt nő vagyok, azt csinálok amit akarok...


Na,de itt jön a csavar,

anyám kijelentette,hogy jól gondoljam meg ezt az egész összeköltözés dolgot,mert ha egyszer úgy történik,hogy

szétmennénk, akkor mihez kezdek magammal,hova megyek,mert ide vissza nem jöhetek a szüleim nyakára,és akkor az egyességnek is lőttek és nem kapom meg azt a pénzt amit ígértek,mert az volt a feltéte,hogy otthon maradok és tanulók amíg el nem végzem,de ha úgy döntök,hogy oké én megyek a páromhoz,akkor én ide vissza nem jöhetek többet,mert felnőtt Nagylány vagyok,innentől fogva ahogy kiléptem az ajtón magamra vagyok utalva,természetesen mind vendég meglátogathatom őket,de vissza költözni soha.


Szerintetek ez normális dolog,hogy egy szülő nem engedi vissza a gyerekét,ha bajban lenne és kell a segítség?


Apa is építészmérnök, tudd segíteni mindenben,ennek ellenére tavaly 2 tantárgy buko lett,apa szerint nem azért,mert nem tanulok,hanem így van kitalálva a rendszer,hogy minél tovább maradj, mindennél többet fizess,mint pl a jogsinál...


Az egyetem 10 féléves tanulok,maradjak itthon 26-28 vagy 30 évesen,mert kitudja mikor sikerül megcsinálni,


Ti melyiket választanátok?


Őszintén szerintem mindegyik bukó,mert ha nem sikerül az egyetem,akkor sem kapok meg a pénzt.


ha a párom választom, akkor biztos nem kapom meg a pénzt


Ha viszont nem a párom választom,és szét megyünk és nem is sikerül az egyetem akkor buktam mindent, szerelmemet is és a pénzt is


Ha viszont a pénzt választom,akkor van pénzem,lesz lakásom,eltudok indulni az életben,de a pasimmal mi lesz és a közös életünkkel ?


Párom azt mondja,hogy ő türelmes megvárja amíg elvégzem a sulit,az még kitudja mennyi idő, párom Pesten lakik, én vidéken

3 óra az út.



2021. szept. 18. 04:33
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
32%
A szüleid nem igazságosak, DE mindenképpen a pénzt válaszd, mert a nővéred sorsára jutsz, vagy még annál is rosszabbra! Ha a párod szeret, megért, a szüleiden meg nem tudsz változtatni.
2021. szept. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!