Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy nevezznétek az ilyen szülőt?

Hogy nevezznétek az ilyen szülőt?

Figyelt kérdés

Nem Budapesten élünk,

hanem vidéken ahol a lakás árak 10-15m Ft vannak eddig.


Anyukám és apukám kitalálták,hogy ha végzek az egyetemmel sikeresen,akkor adnak fejenként 5-5 mft-ot önerőnek és vegyek fel hitelt és induljak el a nagybetűs világba,vegyek magamnak saját lakást,de cserébe addig itthon kell lakjak és tanulnom kell.

Ezzel nincs is probléma,ennyit én is megtudok tenni és örülök,hogy ennyivel tudnak segíteni,teljesen rendben van.


21 évesen sikerült bejutni az egyetemre,most vagyok

25 éves,már 3 éve együtt vagyok a párommal,akinek a szülei saját lakást vettek, párom azt szeretné ha hozzá költöznék és én is ...

Oké oké tudom felnőtt nő vagyok, azt csinálok amit akarok...


Na,de itt jön a csavar,

anyám kijelentette,hogy jól gondoljam meg ezt az egész összeköltözés dolgot,mert ha egyszer úgy történik,hogy

szétmennénk, akkor mihez kezdek magammal,hova megyek,mert ide vissza nem jöhetek a szüleim nyakára,és akkor az egyességnek is lőttek és nem kapom meg azt a pénzt amit ígértek,mert az volt a feltéte,hogy otthon maradok és tanulók amíg el nem végzem,de ha úgy döntök,hogy oké én megyek a páromhoz,akkor én ide vissza nem jöhetek többet,mert felnőtt Nagylány vagyok,innentől fogva ahogy kiléptem az ajtón magamra vagyok utalva,természetesen mind vendég meglátogathatom őket,de vissza költözni soha.


Szerintetek ez normális dolog,hogy egy szülő nem engedi vissza a gyerekét,ha bajban lenne és kell a segítség?


Apa is építészmérnök, tudd segíteni mindenben,ennek ellenére tavaly 2 tantárgy buko lett,apa szerint nem azért,mert nem tanulok,hanem így van kitalálva a rendszer,hogy minél tovább maradj, mindennél többet fizess,mint pl a jogsinál...


Az egyetem 10 féléves tanulok,maradjak itthon 26-28 vagy 30 évesen,mert kitudja mikor sikerül megcsinálni,


Ti melyiket választanátok?


Őszintén szerintem mindegyik bukó,mert ha nem sikerül az egyetem,akkor sem kapok meg a pénzt.


ha a párom választom, akkor biztos nem kapom meg a pénzt


Ha viszont nem a párom választom,és szét megyünk és nem is sikerül az egyetem akkor buktam mindent, szerelmemet is és a pénzt is


Ha viszont a pénzt választom,akkor van pénzem,lesz lakásom,eltudok indulni az életben,de a pasimmal mi lesz és a közös életünkkel ?


Párom azt mondja,hogy ő türelmes megvárja amíg elvégzem a sulit,az még kitudja mennyi idő, párom Pesten lakik, én vidéken

3 óra az út.



2021. szept. 18. 04:33
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
84%

19-es:

Miért is? Sokan albérletbe kell menjenek, mert pl. messze tanul a szülői háztól. Sokan pedig a párukkal bérelnek egy szobát vagy lakást, mert 1. olcsóbb 2. mindketten abba a városba tanulnak. Akkor már miért is kéne ők magukat eltartsák? Ugyanúgy diákok, akiknek nem feltétlenül van idejük diákmunkázni. Vagy azt mondod, hogy ilyenkor is utazzon napi 3 órát oda és vissza a szülei házától?

2021. szept. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
26%
A szülők egyértelmű feltételeket szabtak. A kérdező meg felnőtt ember: döntse el melyiket akarja. És nem, nem tartanám el a lányomat ha összeköltözik a hapsijával: onnantól kezdve már nem gyerek, hanem egy felnőtt saját életközösségben. Ha van pasija, egészségére, jól teszi de addig ne játsszon felnőttet az összeköltözősíivel amíg én állom a kis játékát. Ha külön akar élni, éljen, ha a pasijával, akkor azzal, de ne az én kontómra. Döntse el hogy mit akar, de nem vagyok köteles még egy háztartást fenntartani, vagy rossz esetben eltartani a hapsiját is.
2021. szept. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
80%
Éld az életed. Tuti nem élnék otthon 30 éves koromig. Főleg, ha párom van. Ilyen feltételekkel nem kéne a pénzük. Azt te is meg tudod szerezni, ha majd dolgozol.
2021. szept. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
65%
Felelősségteljes, bátor, megbízható, szerető ember
2021. szept. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem ezt a dolgot azért mondták most neked, mert oda akarsz költözni eltartatni magad a pasidhoz, és nem értenek egyet vele. Mert hát igen, a felnőtt emberek ismérve többek között az önállóság, most a szüleid tartanak el, aztán majd a pasid, meg akkor majd a pénz is kéne - te hány évesen akarsz elkezdeni tenni valamit magadért, megdolgozni valamiért?
2021. szept. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
84%

Azon felesleges agyalni, hogy anyádék jól csinálják e ezt a dolgot, így van és kész.

Egyértelmű, hogy a pénzt választanám. A többiek már leírták, hogy miért.

2021. szept. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
29%

Ja felnőtt ember ha összeköltözik a pasijaval... Mondja ezt egy olyan generáció, aki jellemzően a szülei házába vállalta meg az első gyereket. Egy generáció alatt különben sem jellemző nagy ugrás: akinek sok van annak sokat adtak már az elején is.

Nagyon nagyon kevés szeretet van ezekben a családokban, és ezt adják tovább, és aztán nem értjük hogy miért nincs semmiben szolidaritás...

Egyébként az én családom is hasonló volt...:(

2021. szept. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
63%
Igazuk van. Még ha most nem is így gondolod ez a tuti recept elcseszni az életed. Tapasztalatból írom. Ahogy a tesód példája is ezt igazolja.
2021. szept. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
77%

21 évesen kezdted az egyetemet, 25 éves vagy, tehát hacsak nem orvosira jársz vagy nem vagy sík hülye, már végezned kéne lassan. Azt az egy évet otthon élném, utána vennék egy lakást.


Tudod te hány embernek nem tudnak ekkorát segíteni a szülei? Te csak vinnyogsz azért mert nem mehetsz a dákeszhez lakni még pár hónapig. Én alapból sem költöznék össze senkivel míg nincs saját, önálló keresetem, és bárkinek is el kéne tartania.

2021. szept. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
65%
Pénzzel sakkban tartani is kicsit kegyetlen huzás azért.
2021. szept. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!