Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők nektek miért nincsenek...

Szülők nektek miért nincsenek ismerősök, barátaitok?

Figyelt kérdés

Most az a kérdés annak szól akinek nincsen.

Szóval akinek van és kommentel az legyen szíves újra olvassa el és értelmezze a kérdést

Tisztelet a kivétel...

Én 18 éves vagyok.

A szüleim már 15 évesen elengedtek mindenféle,de annyi volt a kérés,hogy mindig írjak ha ott vagyok és irjak ha elindultam,szóval igazából

15 éves korom óta mondhatni önálló vagyok, úgymond nem kell 0-24 felügyeletet vállalni értem mint pl baba és óvodás,kis iskolás koromban.


Napokban vettem észre,amikor egyik haver lemondta a találkát és itthon maradtam,hogy anya és apa egész délután ráérnek,

sok a szabadidejük,és semmi mást nem csinálnak, beszélhetnek,este nézik a híradót,aztán jó éjszakát, mintha nyugdíjasok lennének és nekem ez tök furi..


Anyától megkérdeztem,hogy nem unalmas az élete,hogy csak apa van neki,nem járnak el semerre,azt a választ kaptam és mutattak pár fotót videót, Facebook is van kint egy két dolog,hogy anya egy olyan nő volt aki nem bírt nyugton lenni,állandóan rángadta apát mindenfelé,minden hétvégére kitaláltak valami programot,rengeteg helyre utaztak,Győr,Pest,Tatabánya, Debrecen, Hajdúszoboszlón, Horváto,Anglia,Bécs..

volt olyan,hogy munka után még lekocsikáztak a Balatonpartra egyet sétálni és lángoshozni

Most is járnak,de már csak havi 1x

Amikor gyerek voltam kb 10 éves koromig rendszeresen mentünk erre arra,én is nagyobb lettem, szüleim is idősebbek és már egyre ritkábbak lettek ezek a dolgok.


Kérdeztem,hogy nem unalmas ez nekik,annyit mondott,majd ha gyerekem lesz és már lassan 50 éves leszek megtudom. Ők már kiélték magukat, elégedett anya az életével,rengeteg helyen jártak,de közben anya folyton nyavajog,hogy unatkozik.


Én nem értem.


Kérdeztem,hogy oké,de miért nincs egy szomszéd,egy barát egy ismerős,aki havi párszor eljön csajos est,kvzás,beülni ide oda,miért nincsen nekik társasági életük.


Apa az anyján kívül senkivel nem beszélget,pár kolléga a meló helyen akikkel eldumál,de ennyi,anyának egy barátnője van még a középiskolából a mai napig tartják a kapcsolatot,33 éve.


Én nem értem,ott van az én legjobb barátnőm azt mondja,hogy az anyja nagy menő volt a gimibe,tele volt barátokkal ismerősökkel,most meg otthon köt,varr,hîmezz mint valami mami,és a barátnőm is azt látja,hogy tele vannak idővel a szülők,ráérnek és unatkoznak


Ez miért múlik el, a szülőknek felnőtt korában miért nincsenek vele egy idős barátai akikkel mondjuk grill partyt rendezznek, elmennek ide oda.


El ne mondja nekem sok szülő,hogy a 16-18 éves gyerekére vigyázz kell és csak a takarításnak él, én ezt nem hiszem el.


Tényleg ez vár rám amikor gyerekem lesz és már nem leszek fiatal?


Szülők miért van ez?


És kérem csak az válaszoljon aki ebben él,ilyen az élete


Akinek vannak és jár társaságba arra ez a kérdés nem vonatkozik.


Köszönöm



2021. szept. 19. 05:24
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Én nem akarok 48-50 évesen erre a sorsra jutni


Mit lehet tenni ellene

Ne szüljek gyereket?

2021. szept. 19. 05:25
 2/11 molnarmarcell21 ***** válasza:
99%

Ez része a személyiségfejlődésnek, valaki lenyugszik, valaki aktívabbá válik idővel. Anyukád megmondta, hogy ők már kiélték magukat, nem hiányzik nekik a jövés-menés.


Neked most még mehetnéked van, lehet hogy így is marad életed végéig, de a többség ahogy idősödik, könnyebben fárad és amúgy is jól érzik magukat otthon.

2021. szept. 19. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
99%

Nekem azért, mert már nincs rá akkora igényem. Van pár barátom, talán a szüleidnek is van, néha szervezünk programokat, de nagyon szeretem a nyugis délutánokat, amikor nem kell csinálni semmit.

Ez egyébként annyira típusfüggő. Anyukám elmúlt 60, de a mai napig olyan, mint te, ha véletlen péntek vagy szombat estére nincs programja, kikészül. 18 évesen még én is ilyen voltam, de én szép lassan visszavettem, mert nekem így jó. Egyik sem jobb vagy rosszabb, mint a másik.

2021. szept. 19. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
98%
Akartam írni, hogy nem mindenki ilyen, mint a szüleid, de aztán végigolvastam, és rájöttem, hogy súlyosan el vagy tévedve. A szüleidnek vannak barátaik, külső kapcsolataik, és programjaik is, csak nem zsizsegnek annyit, mint 18 évesen. Ez teljesen normális, az ember lenyugszik, kevesebb pörgésre vágyik, az otthoni tévézés munka után pont jó pihenés. Havonta 1 kirándulás vagy barátnős kávézgatás meg pont jó élményszerzésnek.
2021. szept. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Te még nagyon fiatal lehetsz, ebből pedig az következik, hogy nagyon naiv is. Tökmindegy hogy szülsz-e gyereket, rád is ugyanaz a sors vár mint mindenki másra.

Kiskorban még sok a barát, könnyebben barátkozik az ember, mert könnyebben megnyílik, még nem kérgesedett meg a lelke, még bízik az emberekben. Meg megelégszik a haverokkal és a látszatbarátokkal is. Ezek elkopnak, mert az emberek szétnőnek, másfelé megy az életük mire felnőnek. Statisztikák szerint nagyon ritka az a barátság ami évtizedeken át tart, bele a felnőtt korba.

Ha meg már 30-as, 40-es, 50-es, stb az ember, egyrészt nincs is nagyon hol barátkozni, másrészt igénye sincs rá annyira mint tinikorban mert ott a család, a háztartás, a munkája, a sok felelősség ami a vállát nyomja, és már nem is olyan naivak az emberek ilyen korban, nem tudnak csak úgy megnyílni valakinek. Gondolom az azért feltűnt hogy a szüleid korosztályának teljesen más a kommunikációja mint a te korosztályodnak. A te korosztályodnak elég a felszínes haverság, a szüleid korosztályának viszont nem mindegy a dolgok minősége.

Ettől még nem hiszem hogy unatkoznak, csak szerinted, mert te látod unalmasnak az életüket. Életemben nem láttam olyan felnőttet aki unatkozik, ez a fogalom gyerekkorban kikopik.

Bárcsak ráérnék unatkozni.

2021. szept. 19. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
45%

Ennek semmi köze ahhoz, hogy van-e gyereke valakinek vagy sem, hanem a saját személyisége az, ami a döntö.

Meg a barátságok nem feltétlen közös buliba járásról, nyaralásokról szólnak, hanem föleg beszélgetésekröl, egymás felé meglévö bizalomról. Ez meg lehet akár évekig telefonkapcsolat is, söt akár "csak" internet.

Sajnos igazán jó barátság kevés van, föleg MO-on, ahol az emberek többsége megkeseredett, kiégett valaki (lásd a 6-os válaszolót), akik mindenkiben ellenséget látnak, aki ki akarja öket használni.


A te életed olyan lesz, amilyenre te alakítod, lehet akár 5-6 gyereket és közben aktív, meg lehetsz teljesen egyedül, és mégis begubózott valaki.

2021. szept. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

Nem vagyok szülő, de így 35 évesen már nekem sincs egy barátom sem. Az egyetem elvégzése után szétszéledt a csapat: szinte mindenki más városba vagy más országba költözött. Akik maradtak itt, azok megházasodtak, gyereket vállaltak, és nem érnek már rá a baráti kapcsolataikat ápolni.

Harminc felett pedig már szinte lehetetlen új barátokat találni, mert az ember leginkább csak a munkahelyére jár, utána pedig haza. A munkahelyén pedig ha nem akad senki, akivel össze tudna barátkozni, akkor esélye sincs új kapcsolatokat kialakítani. Na meg ilyen idős korra a legtöbb embernek már gyereke van, és meló után rögtön megy haza a családjához. Még ha lenne is rá igénye, hogy barátkozzon, nincs rá ideje, hogy egy új, idegen emberrel töltse a szabadidejét barátkozás céljából, hiszen első a család, a gyerekek ellátása.

2021. szept. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
5%
Szerintem nagyon káros ami velük történik. Az is lejön, hogy semmi újat nem tanulnak már. Így telik az életük fele. Hogy nézik a tévét, dolgoznak, fogyasztanak. Szerintem sacc ez teszi tönkre a világot. Valahogy a szabadidejükben léterehozhatnának jó dolgokat és boldogabbaknis lennének és a világ is az lenne. És ennek részei a más emberekkel való viszony is. De fizikailag is. Szörnyű hogy 30-40 évig emberek lényegében teljesen passzívak és semmi nagyszerűt nem alkotnak.
2021. szept. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A fö kérdés az, hogy számukra jó úgy vagy sem...
2021. szept. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Hogy miért nincs barátnője, azaz ő dolga. Ha nem szimpi senki neki vagy fárasztják az idegenek, akkor ne matekolj. Ő élete, had hozzon benne döntéseket, te meg éld a magadét.
2021. szept. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!