Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám a lányommal...

Hogyan tudnám a lányommal megértetni, hogy ez még korai?

Figyelt kérdés

A lányom 22 éves,( velünk él még) a tavasszal megismert egy fiút. Ő az első igazi pasija, így nem is mondtunk eddig semmit, mert már nagyon maga alatt volt a lányom hogy se barátnőkje, se szerelme nincs az életében.

A srác már a második naptól kezdve nálunk aludt. Egyre többször evett, ivott itt, kölcsönkért ezt vagy azt. Amit megkívánt a lányom ugrott csinálta neki, sütött főzött. Eleinte kedvesnek tűnt, de mostanában már kezd más lenni a véleményünk. A férjem nagyon nem örül neki hogy kvázi nálunk lakik a 7/4 napot. A lányunkat nem viszi sehova, ha igen akkor is a lányom által használt autót viszik. Vagy velünk jönnek, olyankor a férjem fizet. Nem az hogy ez nekünk olyan fontos de az egészet nézve már fura.

A fiúnak van valamennyi kertje ha hívja a lányom megy kapálni stb.

A minap hallottam, hogy arról beszélnek hogy most kell a pénz a házra, a közös otthonukra és ezért nem viszi el moziba. Meg hogy nemsokára együtt laknak.

A fiú örökölt egy régi házat amit most felújít, de az is fordult a fejemben hogy lehet a lányom is ad bele, mivel sokszor elkísérte mikor kellett venni ezt vagy azt, illetve nekünk az összeköltözésről nem szólt eddig. Csak nem akarom hogy csalódjon. A fiú nagyon szereti az igényes ételeket, dolgokat, és mivel szereti, mi megvettük itthonra, de ott nem szeretném ha a lányom etetné a saját pénzéből. Meg fizetnék a számlák felét aztán egyszer csak elhajtaná ha meg unja. Attol tartok hogy kihasználja mert a lányom nagyon bele van esve. A minap össze is vesztünk mert kértem hogy segítsen valamit ő meg flegma mód közölte velem hogy" jó de haladjunk mert dolgom lenne "

Én mikor rákérdeztem hogy tán megint megy e fiúhoz megsértődött. Nem kommunikál velünk, attól félek ellenünk fordítja. A munkahelye egy jó nyugdíjas állás is lehetne de most ott akarja hagyni mert a fiú szerint messze van és nem jó.

A lányom mellett van két fiam is, a középső él itthon, neki anno, de a másik fiamnak is sokkal szigorúbb szabályok voltak. Szerinte is amit a húga művel az fura és nagyon gyerekes, hogy ő ugrál a srácnak, mikor pont fordítva kellene. Hiába mondjuk neki finoman nem igazán hallgatja meg a jó szót. Mit tehetnénk? Az apja nem tudja még ezt a költözés dolgot, nem is mertem neki előhozakodni ezzel, hiszen alig ismerik egymást, és ez számomra is de számára is korai még. Tekintve, hogy a fiúról kiderült hogy csalta már meg a barátnőit, meg volt egy két negatív visszhang róla, már annyira nem örülünk ennek az egésznek.

Nem azért nem akarjuk mert nem akarom engedni hogy felnőjön, hanem picit egyoldalúnak érzem ezt a kapcsolatot, amit a lányom nem lát tisztán.

Hogyan bírhatnám a lányom jobb belátásra?


2021. szept. 23. 00:04
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/99 anonim ***** válasza:
96%
Ha a lány ad bele a felújításba, és a srác is komolyan gondolja az összeköltözést, akkor MINDENKÉPP beszéljétek meg, hogy a felújításnak megfelelő részt adja oda a házból. Ha például 10 milla a ház, ő meg ad bele 1 millát, akkor legalább az 1/10-ét írassa a nevére. Ezzel együtt az is biztosítva van, hogy nem tudja csak úgy kitenni a lányodat, hogyha ráun. Ha ebbe nem megy bele, akkor már látható, hogy tényleg csak a lehúzásra megy a történet.
2021. szept. 23. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/99 A kérdező kommentje:

Nem nagy dolgokra gondolok de pl ad a csempékbe, vagy bútorokat vesz oda. De nem tudom mert mondom mostanában nem nagyon beszél velem, mert több helyről megkapta hogy túl sok amit tesz a srác ért. Sajnos azt látom a lányom nem mondaná meg ha adott neki pénzt.

Majd csak ha utólag vége lenne akkor mondana rá rosszat.

Nekem az a sejtésem vagy Karacsony v tavaszig beköltöznek. Egyedül egy nagy házat a srác nem fog fenntartani, hogy főzzön mosson takarítson. Ezért kell neki a lányom. Én már abszolút ezt látom. Nem iratna át semmit se a lányomra...

2021. szept. 23. 00:42
 3/99 anonim ***** válasza:
34%

Gondolkozz el, jó esetben rájössz, hogy ezzel a magatartással, hogy így kezeled, magad ellen fordítod, elhidegíted te, saját magad... Nem kell külső rá hatás.


Engedtessék már meg, egy felnőtt nőnek, főleg, ha úgy érzed, hogy nem elmaradott, nem az utca nevelte fel, hogy önálló gondolatokkal és cselekedetekkel rendelkezzen.


Biztos valamiféle nehézséget okoz ez neked, de ez van. Ha most békén hagyod, nem csinálod ezt, akkor ha meg is szívja, mert nyilván megfogja, mint minden ember, akkor hozzád megy. Ellenben ha ezt csinálod, nem fog...

2021. szept. 23. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/99 anonim ***** válasza:
89%
Ez csak kontraproduktív lesz így nagyon. Ha magától nem gondolja máshogy akkor nems zabad ellene menni.
2021. szept. 23. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/99 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem nem lehet meg értetni vele. Inkább ne szólj bele, mert lehet csak megutál. Ha majd rosszul jár, akkor legalább tanul belőle.
2021. szept. 23. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/99 anonim ***** válasza:
79%
22 éves. Már felnőt nő a fiuval kell elbeszélgetni hogy ő hogy gondolja eszt a kapcsolatot. De amit leírtál abbol én azt veszemki hogy egyáltalán nem szereti a lányodat. Ha egy férfi szeretne egy nőt akkor egy mozi ára nem tartaná vissza. Meg pl egy éttermi vacsora a saját tesóimat meghívom az étteremben csak azért mert szeretem öket.itt volt a nyár legalább fagyizni elvitte úgy magátol? Kohasználja a lányodat demég benneteketis. Igyenélő ha férfi lennék holengedném meg azt hogy ingyen napokig élös ködgyek a lehedő anyosomékon minimum 1héten 1szer megfogtam volna a lányod kezét és elvittemvolna bevásárolni a hütöbe. Ezlett volna a minimum
2021. szept. 23. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/99 anonim ***** válasza:
92%
Én is azt mondom, ne szólj semmit, felesleges, csak rontanál a kapcsolatotokon.
2021. szept. 23. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/99 anonim ***** válasza:
98%

Én is egy ilyen kapcsolatban voltam benne. Aztán mikor már nem volt szüksége rám az exemnek, akkor kidobott. 4 év volt az életemből. (míg eltartottam az egyetem alatt) Nem hallgattam én se senkire.

Jó tanuló pénz és idő volt. Igazából csak az időt sajnáltam. Azt nem hogy megtörtént. Rengeteget tanultam belőle. Türelmet és minden jót kívánok!

2021. szept. 23. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/99 anonim válasza:
6%

Tipikus szülői hiba.


Normális szülő a lányát érett, anyagilag stabil, FÉRFI partner felé orientálja.

2021. szept. 23. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/99 anonim ***** válasza:
82%

#9 Itt inkább a hozzáállás a lényeg a srác felől. Nem tudom hány éves a srác, de ahogy körülírtad, gondolom fiatalabb, mint a lányod.


Dolgozni mindenki el tud menni, a kérdés az, hogy talál-e olyat, aki le is jachtol valamennyit, vagy költ-e rá.


"22 évesen felnőtt nő." Nálunk vannak 22 éves dolgozok is, szegény kislányok azt se tudják hova nyúljanak, annyira meg vannak szeppenve, annyira tapasztalatlanok a munka terén. A felnőttség 25+ felett van."


Én meg azt mondom, ülj le 4 szem közt a lányoddal és mondd el neki azt, amit most ide leírtál. Kicsit nekem is büdös a sztori, és ha komolyabba átmegy, rossz vége is lehet. A srác rafináltnak tűnik, a lányod pedig naivnak, de az biztos, hogy ha minden rendben lenne a sráccal, nem kéne egész nap ott zabálni meg innia, már csak a szégyenérzet miatt is.

2021. szept. 23. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!