Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit gondoltok a korai...

Ti mit gondoltok a korai hazassagoktol es gyerekvallalasrol?

Figyelt kérdés
Nem korai ez egy kicsit. Akiket latok, hogy husz eves koruk korul szultek, altalaban mar egyedul elnek a gyerekkel.. Nekem azért fura ez a kerdes, mert szuleim es a nagyszuleim id harmin folott voltak boven, amikor gyereket vállaltak.

2020. febr. 18. 10:17
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
81%
Regen is tizenévesen házasodtak és szültek. Akkoriban nem volt igazan szokás a válás, nem mintha nem lettek volna xar kapcsolatok. Később kitolódott kicsit az egész, most pedig vegyes, van aki tizenevesen ugrik bele, van aki később. Minél idősebb az ember, annál nagyobb eséllyel megalkuvó, tehát nem fog hirtelen kapcsolatból kapcsolatba ugrálni. Ezzel szemben a fiatal hamarabb fog lépni már kisebb probléma eseten is
2020. febr. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
79%

Mi számít korainak? Húsz éves kor körül lehet pl. 24 éves is, ami szerintem teljesen átlagos, nem is túl fiatal, nem is túl idős.

Válás szempontjából nem hiszem, hogy ez a döntő tényező. Sokan válnak minden korosztályban.

Huszonévesen nem rossz gyereket vállalni, ha normális élethelyzetben van valaki. Később már nem biztos, hogy sikerül. Persze 30 felett sem rossz. De ha pl. valami gond kiderül, akkor már igen csak számít az idő.

2020. febr. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
94%

Ennek több dolog is lehet a hátterében.


Lehet, hogy a fiatal otthonról menekül bele egy házasságba.


Az is lehet, hogy elhamarkodja a dolgokat, úgy gondolja, hogy elég érett egy házassághoz és családhoz.


Az is lehet, hogy becsúszik a gyerek, és akkor összeházasodnak.


De olyat is tudok, aki 18 évesen házasodott, és ma is boldog házasságban él.

2020. febr. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenkinek saját magának kell tudnia, hogy mikor jött el az idő, eljön-e egyáltalán.


Korai és késői időpontról is csak egyén szintjén beszélhetünk, mert generális szabály nincs erre. (Normális keretek között, nyilván.)

2020. febr. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Úgy gondolom, hogy szerintem relatív. Aki a huszas éveiben házasodik vagy gyereket vállal, sok olyan dologból kimaradhat, amiben a korosztályának része van. Persze más kérdés, hogy valaki úgy házasodik össze, hogy már sok éve együtt van a pár, mindkét félnek van végzettsége és saját keresete is. De szerintem ha ezek a feltételek nem adottak, mindenképpen korai házasságon meg gyerekvállaláson gondolkozni.


Unokatesómnak 17 éves korában lett gyereke, és konkrétan a nagyszülők neveelik javarészt. Nem egy jó példa.

2020. febr. 18. 10:32
 6/32 cseppszi ***** válasza:
42%

Konkrétan a törvények szerint 14 éves kortól lehet sexelni bárkivel. 18 éves korra el lehet végezni egy szakmát.

20 éves korra ha megfelelő felelősségtudata van valakinek akkor nyugodtan megházasodhat és vállalhat gyereket.

Miért jobb ha 14 éves kortól 30 éves korig felelőtlenül össze -vissza kefél valaki meg egyik buliból a másikba esik - az mivel lesz jobb ember attól aki 20 évesen családot alapít ?

bocsika...

2020. febr. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
43%

Csakis a gyerekre való tekintettel: messzemenően elítélem.


Azok a nők, akik ma 20 körül szülnek, aztán igen gyorsan - valami mondvacsibált okkal - elválnak, csakis azért szülnek, mert a gyerek van hivatva pótolni számukra azt a szülői szeretet, amit maguk nem kaptak meg, vagy nem megfelelően. Csak egy "babika" kell nekik, mindenáron. Hogy ezzel mit művelnek, mennyire teszik tönkre a gyereket, az nem érdekli őket.


Egyébként, ha a felek szeretik egymást, és korán összeházasodnak - ún. korai zárásnak hívja a lélektan -, de egymás mellett maradnak jó házasságban, és úgy nevelik a korán (itt: a szülők nagyon fiatal éveiben) jött gyerekeket, azzal semmi gond. Nem róluk beszélek.

2020. febr. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
85%

Én 16 éves korom óta vagyok a párommal. Sokan mondják ugyanezt, hogy kimaradok dolgokból, mert tízen és huszonévesen már elkoteleztem magam.

Szerintem nincs így, boldog vagyok. Ellenben sok szingli barátnőmnél látom, hogy mennyire vágynának egy normális kapcsolatra, gyerekre stb.

Egy jó kapcsolatban nem vagy elnyomva, gyakorlatilag bármit megtehetsz, ugyanúgy elhetsz, utazhatsz, szorakozhatsz.

A gyerek sem feltétlenül húz vissza, nem áll meg az élet utána sem.

Mindenki máshogy él, mindenkinek mást dobott az élet. Szerintem nem rosszabb vagy jobb huszonévesen családot alapítani vagy később.

A válás meg szerintem bármikor megtörténhet.

Én úgy látom, hogy akik fiatalon házasodnak, még mindig hosszabb ideje vannak együtt, mint akik később házasodnak. Rengeteg 30-35 közötti ismerősöm házasodott úgy, hogy pár hónapja voltak együtt.

Szerintem ez nagyobb hülyeség, mint mondjuk 23 évesen 7 év után házasodni. De hát mindenki azt csinál amit akar.

De én nem gondolom, hogy annyival biztosabb, ha fiatal, hogy úgyis elvalnak.

2020. febr. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
78%

"Miért jobb ha 14 éves kortól 30 éves korig felelőtlenül össze -vissza kefél valaki meg egyik buliból a másikba esik - az mivel lesz jobb ember attól aki 20 évesen családot alapít ?"

Áruljátok már el, hogy aki fiatalon vállal gyereket, az miért mindig azzal jön, hogy a másik véglet a fűvel-fával kefélés? Ti tényleg csak ezt a két életutat láttátok magatok közt? (Van olyan népcsoport, ahol tényleg úgy vélik, hogy egy nő vagy anyuka, vagy k**va, de azért magyaroknál nem ez az általános elképzelés.)

2020. febr. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem egyik sem jó se a 16 évesen gyereket szülni se a 40x évesen.Most lett divat a 40 pluszos kismama. 😀
2020. febr. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!