Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elvált szülők, hogyan zajlik...

Elvált szülők, hogyan zajlik a láthatás? Van külön program, ahová csak az apuka megy a gyerekekkel? Jogosan várhatja el az apuka partnere, hogy ő is menjen mindenhová velük?

Figyelt kérdés
2021. szept. 23. 19:38
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, látszik, hogy nincs saját gyereked.

Elárulok neked egy döbbenetes tényt!

Ha apuka és anyuka házasságban együtt élnek, akkor is vannak külön (csak egyik szülővel való) programok. Van olyan, hogy pl. az apa elviszi a gyereket (vagy mindegyik gyereket) egy programra a felesége nélkül. És persze fordítva is.

Miért?

a) Mert a házastárs nem ér rá, dolgozik, házimunkát végez vagy éppen holtfáradt és a legnagyobb segítség neki az, ha egyedül lehet otthon.

b) Mert olyan programról van szó, ami a házastársat nem érdekli.

c) Mert a két gyerek közül csak az egyiket lehet vinni az adott programra (mert a másik túl kicsi hozzá, nem érdekli stb.), és a másik gyerekkel a házastárs otthon marad vagy éppenséggel más programot csinálnak ők is kettesben.


Nota bene: még gyerek nélkül sem gondolom, hogy a házasságban, párkapcsolatban élők össze lennének nőve, és ne lehetne nekik időnként privát programjuk. Pl. a feleségnek egy barátnőjével, a férjnek a haverokkal való találkozás; vagy éppenséggel egy olyan hobbi, ami a másikat nem érdekli, nem akar rá időt szánni.

2021. szept. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
3 gyerek van. 6,10,12 éves. Hétvégét az apjuknál töltik, kivéve ha nem ér rá vagy ha valamelyik gyerek nem akar menni. Amikor még nem éltek együtt az élettársával akkor az esetek 90%ába egyedűl volt velük az apjuk. Miután össze költöztek és az élettársa rengeteget dolgozik, külföldön sokat van,így továbbra is van bőven csak apás hétvége és nyílván ha az élettársa otthon akkor együtt programoznak a gyerekekkel. Nekem is van élettársam és noha hétköznaponként azért vagyok kettesbe a gyerekekkel,de látom rajtuk amikor csak ő és csak velem szeretne lenni... így van hétvége amikor egyszem gyerek csak velem és szombaton programozunk kettesbe egy jót,addig párom feltalálja magát, mert vagy elmegy melózni,vagy a rokonságát látogatja,vagy a haverjaival van vagy pihen egész nap.Meg szokott lenni olyan nap is vagy hétvége amikor 1 gyerek van az apjával és akkor csak rá van figyelve,csak az ő kedvébe járva. Még akkor hozzáfűzném azt is,hogy ugyan én rokonságom 250km-re ,így többnyire ottalvós program keretében megyek vagy egyedűl vagy a gyerekekkel és nagyon elvétve párom is. Felnőtt vagyok,de én is szeretnék néha úgy beszélgetni stb a szüleimmel és azért ők is velem,hogy a párom nem áll ott. Pont úgy ahogy én párom családja ugyan egy köpésre ,így ő többet isi megy oda,de én csak elvétve megyek vele, gond nélkül feltalálom magam egyedűl is és néha azért kicsit jól is esik.
2021. szept. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is szerencsére megkedvelt engem a gyerek, mint az apja új párját, sok közös programunk van. Azonban én mindig úgy alakítom a dolgokat, hogy kettesben is tudjanak néha lenni, szerintem szüksége van arra is a gyereknek, hogy csak az apjával legyen kettesben, hogy tudjanak úgy beszélni, hogy én nem vagyok ott. Nem azért, mert titkolnának előttem valamit, de szerintem ez így természetes. A legtöbb programunk közösen van, amikor láthatás van, de ez a "felosztás" így mindenkinek jó, nem kell, hogy mindig ott legyek velük.
2021. szept. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

#11, hát te valamit nagyon félreértelmeztél, én nem ezt írtam.

A gyerek nem megtiltja, hogy az apja párja velük menjen, egyszerűen, nyersen fogalmazva, csak az apjára kíváncsi, téged pedig megtűr, viszont van, hogy már megtűrni se képes, ilyenkor akar csak az apjával lenni. Amúgy is, miért kellene neked folyamatosan velük lenned a programokon? Neked nincs életed vagy mi? Találj ki magadnak is egy külön programot, aztán nem leszel otthon hagyva egyedül. Miért kéne mindenkinek kedvelnie téged?

2021. szept. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
8%
Jajj már ahol meg apuka hétvége kivételével minden nap dolgozik és van esetleg 3-4, akár 5 gyerek majd mindegyikkel külön fog moziba menni, játszótérre,kirándulni vagy kinek amihez éppen kedve van nem? Ez akkora egy hülyeség. Nálunk van 2 közös gyerek, 4esben szoktuk tölteni a hétvégéket, van hogy elutazunk valamerre. A férjem előző kapcsolatából származó gyereke meg ha éppen láthatás van és van kedve akkor jön velünk,ha nincs akkor meg otthon marad. Ilyen egyszerű
2021. szept. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
86%

25: "A férjem előző kapcsolatából származó gyereke meg ha éppen láthatás van és van kedve akkor jön velünk,ha nincs akkor meg otthon marad."


Egymagában?

Mert úgy aztán sok értelme van a láthatásnak.

2021. szept. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
22%
Dehogy egymagában, jön velünk
2021. szept. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
2021. szept. 25. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!