Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért sértődött meg a férjem...

Miért sértődött meg a férjem lánya? Őt nem vittem magammal kirándulni.

Figyelt kérdés

Pár hónappal ezelött kijelentette hogy láthatáskor az apjával akar lenni csak. Elötte programoztunk négyesben is. Van egy 6 éves féltestvére.

Most hétvégén is láthatás volt. Én mivel jó idő volt elmentem a kicsivel kirándulni,jól éreztük magunkat. Lényeg a lényeg hogy a nagylány megsértödött mert ő nem jöhetett. Ő kérte hogy hadd lehessen csak az apjával,gondoltam hogy a kicsi ne lógjon rajtuk mi nem is leszünk itthon. Addig nem volt ezzel baja míg rossz idő volt és kb itthon ültünk a testvérével míg ő és az apja videójátékoztak vagy épp csavarogtak vhol pl férjem haverjainál ahol vannak vele egykorú gyerekek.

Most hogy mi is ki tudunk mozdulni nem tetszik neki vagy nem tudom.

Minenesetre a férjem kapott egy üzenetet a volt feleségétől hogy milyen dolog ez hogy a nagylányt kihagyjuk mindenből. A férjem velem kezdett vitázni hogy megkérdezhettem volna tőlük akarnak e velünk jönni. Mondtam neki mi a tervünk-van a közelünkbe egy tó és játszótér oda kirándultunk,vittem enni innivalót egész nap ott voltunk.

A nagylány 12 éves.

Hogy kezeljem ezt a helyzetet legközelebb? A nagylány még mindig csak az apjával szeretne lenni láthatáskor.


2021. máj. 5. 06:35
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
94%
Te vagy a viccből a farkas, ha van rajtad sapka az a baj, ha nincs, akkor meg az.
2021. máj. 5. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
96%
Ööö... szerintem te teljesen jól kezelted. Megkérdezhetnéd a férjedtől, hogy mégis hogyan kéne vinned magaddal a lányát, amikor az kifejezetten vele akar lenni kettesben. A kicsinek meg szüksége van friss levegőre, játékra, programokra, nehogy már otthon kelljen ülnötök addig bezárkózva egy szobába... annyit tehetsz, hogy következő alkalommal elmondod hova mentek és aki akar, csatlakozhat. De inkább a férjed kérdezze meg a lányt, hogy van-e kedve hozzá. Szerintem itt valami gyerekes féltékenykedésről lehetett szó, hogy a mostohalányod unatkozott a láthatáson és jobb programnak gondolta amit ti csináltatok. Szerintem te így is elég rugalmas vagy, a férjednek nem kéne csesztetnie.
2021. máj. 5. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
79%

Azért ebben a szituációban nem az a gáz, hogy egy 12 éves, szülei válásában sérült gyerek úgy érzi, hogy bármit is csinál ő kimarad valamiből, mert ebben valahol igaza van. A férjed viselkedése a gáz és az, hogy téged nem ez zavar.

Amúgy a konkrét szituációban a férjednek kellett volna megkérdeznie a lányát, hogy van-e kedve menni, vagy ha ezt nem tette meg, akkor felnőtt módra vállalni a felelősséget és nem rád mutogatni.

2021. máj. 5. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonymousreview60 ***** válasza:
89%

Nem vagy hibás. Semmi többet nem kellett volna tenned. Két okot tudok elképzelni:

1. A lány kezdett feloldódni az irányodban, és tetszett volna neki a program és gyerekes módon azt feltételezte, hogy a te dolgod őt akkor is bevonni próbálni, amikor amúgy ő nem akar.

2. Valami miatt hisztis p|csa fázisa van, és te nem szolgáltad ki, ami nem tetszik neki.

Mindkettő esetben a gyerek irreális elvárással van az irányodba, és nem fogta fel, hogy nem vagy gondolatolvasó, és ha a felnőtteknek mondanak valamit, hogy ne 2-3-szor, de főleg, ha 20-szor, akkor 21-edjére meg sem próbálják.

A férjednek nem volt jogalapja vitázni, azt csak a "jó apa akarok lenni, védem a lányomat" és a "védem magamat az exszel szemben" programok működése miatt tette.

2021. máj. 5. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
91%
Vidd ki legközelebb a játszótérre őt is. Többé nem akar majd veletek menni.
2021. máj. 5. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonymousreview60 ***** válasza:
47%
#3:+1
2021. máj. 5. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
26%

Nem tudom, de szerintem:

"Kimegyünk Józsikával a tó mellé a játszórre kirándulni, van kedvetek jönni?"

És ekkor a nagylány és a férjed megbeszélik, hogy mennek-e. És ennyi...

2021. máj. 5. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
85%

Úgy leordítottam volna a pasid fejét, hogy most is rezonálna.

Megmondanám ne hazudozzanak itt rólam, amikor a gyerek az apjával akart lenni ez meg is történt, és nem egy pincébe lezárva tengődött az idiótája...

Mi az, hogy az exe vagy lánya idióta hazugsága miatt téged kér számon?

Mert vagy a gyerek hazudta azt, hogy kihagyják "mindenből", vagy a féltékeny ex hazudta, hogy csinálja nektek a drámát és veszekedést szítson.

Én nem tűrném az ilyen aljas, hazug, provokatív vádaskodást az biztos.

2021. máj. 5. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
56%
Elvált szülők 12 éves gyerekéről beszélünk, aki ha az anyukájával van, hiányzik neki az apja, ha az apjánál van, hiányzik neki az anyja, ha látja, hogy az apjának új családja van, az is fájdalmas számára. Ilyen helyzetben lehet úgy programokat csinálni, hogy lehessen az apjával kettesben, de ettől még meg lehet próbálni bevonni a közös programokba is, hogy oldódjon a feszültség. Egy ilyen korú gyerek már akár ki is használhatja ezt a helyzetet, a szülők feladata mérlegelni, hogy lehet ezt jól kezelni, de nem könnyű, az biztos.
2021. máj. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
91%

Itt nem te vagy a hibás, ilyen helyzettel sok mindent nem lehet kezdeni igazából. Tudatni kellene a férjed volt feleségével is, hogy a lánya azt kérte, hogy az apjával lehessen, te pedig csak ezt próbáltad mg teljesíteni, hogy neki jó legyen. Honnan kellett volna neked tudnod, hogy ő is akarna veletek menni? Vagy csak azt sérelmezi, hogy nem kérdezted meg?

Meg mi az, hogy mindenből kihagyjátok? Könyörgöm, nem hozzád ment a gyerek, hanem az apjához. Ha az apja vele van abban az időben, akkor te azt csinálsz amit akarsz. Ne hogy már majd még a kis csaj mondja meg, hogy ti hova mehettek a gyerekeddel, legközelebb engedélyt kellesz kérni?

2021. máj. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!