Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Válás után a különélő szülő...

Válás után a különélő szülő szokott a gyerek iskolai tanulmányaival foglalkozni, pl kikérdezi a tananyagból, tanul vele, stb, vagy ez teljesen a másik szülőre hárul?

Figyelt kérdés
2021. szept. 26. 21:45
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ha igen, milyen gyakran történik ez meg? Csak kéthetente láthatáskor pl?
2021. szept. 26. 21:47
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
Ez mindig adott embertől függ, van aki úgymond tesz magasról a gyerekéről van aki meg mindenben próbál úgymond a lehetőségekhez mérten továbbra is szülő lenni.
2021. szept. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
2: azért tettem fel a kérdést, mert kíváncsi vagyok, hogy a többség, az átlag áthárítja ezt a feladatot az együtt élő szülőre, vagy azért jellemző az is, hogy a különélő szülő is kiveszi a részét...?
2021. szept. 26. 21:57
 4/14 A kérdező kommentje:
Szóval, hogy nagyon extrém elvárás ez a különélő szülő felé?
2021. szept. 26. 21:59
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Van éppen elég szülő-főleg apa-aki válás előtt vagy válás nélkül is a nőre nyom minden feladatot a gyerekkel kapcsolatban.
2021. szept. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha kéthetente van láthatás, akkor elég sz*vatás a gyerek fele a hétvégén is a leckével foglalkozni abban a kis együtt töltött idoben, ha nem feltétlenül szükséges. Az én apám próbálta, de hamar rájött, hogy ez nem fog menni. Más kérdés, hogy anyámnak sem kellett velem tanulnia soha.

Ha 1 hét itt 1 hét ott, és a gyerek igényli, akkor persze, elvárható.

2021. szept. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem kevés az a szülő aki együttèlve is tanul a gyerekkel, hát még válás után. Nekem anyukám sokat segített mindig. De az ismerőseim körében ez furcsa volt, mindig néztek hogy lehet az . Válás után a legtöbb apuka azon van, hogy minél kevesebb gyerektartást fizessen és magasról lexarja tanul e valaki a gyerekkel. Nagy tisztelet a kivételnek ha van ilyen.
2021. szept. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
15%
Miért tetted fel ezt a kérdést?
2021. szept. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
69%
Aki lelép, az ált. azért lép le, hogy új élete legyen. Onnantól csak nyűg a gyerek vagy eszköz a másik bosszantására. Nőt is ismerek, aki ilyen, nem kell itt egyből férfizni! Persze vannak kivételek is. Aki olyan korlátolt, hogy csak eszközt lát a gyerekben, azt nem érdekli mi van vele, boldogul-e. Aki normális, az felfogja, hogy a szülőknek van gondja egymással, de a gyerek attól még a sajátja. A gyerek szemszögét is vegyük elő: Én pl. soha nem igényeltem segítséget tanuláshoz, de jó volt tudni, hogy ha kell, akkor van kihez fordulni!
2021. szept. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
83%

9-es, ez hülyeség.

Aki lelép, annak elege van a párjából, ennyi.

Ettől teljesen független az, hogy a gyerekéhez hogyan viszonyul. Könnyen lehet, hogy pont a gyerekétől nehéz elválnia, és ha ő nem lett volna, már évekkel korábban elmenekült volna abból a házasságból.


Az egy másik kérdés, hogy aki heti egy napot (vagy kéthetente egy hétvégét) van a gyerekkel, attól max. annyi várható el, hogy a tanulnivaló arra eső részével foglalkozzon. Tehát ha pl. kéthetente egy hétvégét nála tölt a gyereke, akkor mire hazamegy, meg legyen tanulva hétfőre a leckéje. Ami két hét alatt egyetlen tanítási nap a 10-ből.

Ha nagyon normális mindkét szülő, és közel is laknak egymáshoz, akkor lehet olyan, hogy a gyerekkel együtt élő szülő szól a külön élőnek, hogy a gyereknek nagyon nem megy a fizika, el kéne magyarázni neki, és tudja, hogy a külön élő szülő ehhez jobban ért. És akkor délután átugrik a gyerek a másik szülőjéhez, ő meg elmagyarázza neki. De ez nagyon-nagyon ritka eset. Az egész általában már ott megbukik, hogy a két szülő nem tud együttműködni ilyen szinten.

2021. szept. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!