Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon megbántottam a lányomat...

Nagyon megbántottam a lányomat, hogy tehetném jóvá?

Figyelt kérdés

Az előzménye mindennek, hogy három hónappal ezelőtt több strokeot szenvedett el és azok mellé sok más komoly egészségügyi problémát. A strokeok miatt szinte teljesen vak, a hallása is károsodott, lassan mozog és lassan illetve tagoltan és dadogva beszél. Szinte mindenben segítségre és ellátásra szorul amit mivel én vagyok az anyja értelemszerűen én nyújtok.

Mivel alig lát, ha nem segítünk neki semmit nem tud megoldani szinte. Ma már vagy ötödjére mostam fel a konyhát mert kiöntött vagy levert valamit és mikor hatodjára is megtörtént egyszerűen kifakadtam, hogy mennyire belefáradtam ebbe és mennyire nem birom már ezt tovább csinálni, stb. Megterhelő az egész helyzet főleg lelkileg de fizikailag is és az elmúlt három hónapban felgyűlt összes frusztrációmat és fájdalmamt most rázúdítottam, és úgy érzem hogy nagyon megbántottam vele. Nem akartam ezt, és most szörnyen érzem magam amiért olyan csúnyán beszéltem vele. Nem érdemelte meg, nem tehet arról ami történt vele és szegény annyira próbálkozik. Nem tudom mit mondjak neki, elé állni sem merek úgy szégyellem magam. Szerintetek mit mondjak neki, hogy tegyem jóvá hogy így viselkedtem?


2021. szept. 28. 13:04
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
96%
Elmondod őszintén hogy nem ellene irányult, csak épp ott picit kijött belőled a stressz és a felgyülemlett feszültség.
2021. szept. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
59%

Mondjuk a konyhaba nem kene ennyire buzgolkodnia. Van eleg dolog szerintem amivel probalkozhatna es nem jar ekkora kosszal.

Oszinten, maskor ha zavar valami ne magadba orlodj mert ugy latszik hirtelen kirobban beloled es nyilvan nagyon szarul esik a masiknak. De pl a 2.kiontes utan elmondhattad volna hogy kislanyom pihenjel, vagy csinalj mast.

2021. szept. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
8%
kamu
2021. szept. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
93%
Apja nincs egyebkent? Nem csoda ha kikeszulsz ha minden a te gondod
2021. szept. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Igazából inni akart, csak nem látja amikor tölti és vagy mellé önti a fél üveg vizet, vagy túltölti a poharat. Százszor elmondtam, hogy kérjen meg engem vagy az apját vagy valamelyik testvérét hogy töltsünk neki, és meg is szokta, csak szerintem nem akar kiszolgáltatott lenni és a terhünkre sem akar lenni. Elhiszem hogy nehezére esik mindenben a segítségünket kérni, mert már felnőtt, 26 éves és amúgy sem volt soha ilyen segítségkérő típus, akkor sem ha kellett volna neki a segítség.
2021. szept. 28. 13:18
 6/34 anonim ***** válasza:
2%
ordas kamu, vagy iszonyatos kretén, bunkó szülő az ilyen, normális szülőben fel sem merül hogy ilyenért bántsa a gyerekét még akkor sem ha egészséges.
2021. szept. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
A férjem dolgozik általában, de amikor otthon van segít mindenben nekem is és neki is. Viszont a nagyrésze a dolgoknak rámhárul, mert fürödni, enni, felöltözni én segítek neki, mivel nyílván kellemesebb neki ha én csinálom ezeket a dolgokat, mintha az apja csinálná. A másik két gyerekem is sokat segít, de sokszor nincsenek itthon, mivel az egyik 32 a másik meg 17 éves és a saját életükkel is kell foglalkozniuk.
2021. szept. 28. 13:22
 8/34 anonim ***** válasza:
93%
Ertheto persze a kiakadasos is meg hogy nem akar teher lenni. Csak ezen akadtam fenn hogy leirtad mindenben te vagy a segitsegere. Mas is felmoshatja a konyhat pl. Na mindegy nem latok bele a mindennapokba, de gyanitom a furdesben stb te segitesz neki. A tobbit osszatok fel.
2021. szept. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
95%
Azt sem értem, hogy ha nem lát, akkor miért kell szegénynek pohárba töltenie a vizet? Miért nem adtok neki egy palackot, amiből ihat?
2021. szept. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Nem akartam bántani, eszemben sem volt szándékosan bántani. Rettenetesen stresszes az életünk, és nagyon nagyon nehéz ezt az egészet a helyén kezelni. Nem voltam még ilyen szituációban és fogalmam sincs mit kéne tegyek. A szívem megszakad érte és megteszek mindent amit csak lehet hogy egy kicsit könnyebbé tegyem az életét, vagy felvidítsam, de szörnyű dolgokon mentünk keresztül, és nem könnyű őket feldolgozni.
2021. szept. 28. 13:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!