Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyenlően osztanád el az...

Egyenlően osztanád el az örökségedet két gyermeked között akkor is, ha az egyik meleg/leszbikus lenne, és nem tervez gyereket?

Figyelt kérdés

2021. okt. 4. 19:25
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy hallottam már olyan sztorit, egy melegtől, hogy pont amiatt kényszerül együtt élni a szüleivel, mert az anyja megmondta,hogy neki úgy se lesz gyereke, akkor minek örökölne bármit is? Azt hiszem a nagyszülei házát szerette volna megkapni, amit a nővére kapott meg...
2021. okt. 5. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem a szexuális orientáció és a gyerekvállalás miatt különböztetném meg őket, az biztos, ha valami miatt arra kerülne a sor.
2021. okt. 5. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 Katona Dius ***** válasza:
100%
32-es azért ez durva. Amikor a saját szüleid is semmibe néznek, csak mert más az irányultság...
2021. okt. 5. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
83%

"Másiknál van pl 3 utód,akkor biztos,hogy azért adnék nekik többet,mert 3 gyereket felnevelni a mai világban rohadt nehéz."


Az miért nem opció, hogy csak annyit ellik amennyit tisztességesen fel tud nevelni? Bocs, de hányinger ez a hozzáállás.

Egyébként is ennyi erővel a gyerekeseknek millióféle állami kedvezmény és támogatás jár, egy gyerektelen meg semmi. Egy meleg párnak még a szaros 5ezer forintos első házasok kedvezménye sem jár, mert ugye a képzeletbeli szakállas bácsi szerint az rossz.

2021. okt. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó forintig egyenlően osztanam el.
2021. okt. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
74%
Milyen kérdés ez.... nahát :-(
2021. okt. 6. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
16%
A kérdezö szülei végrendelkeztek már ?
2021. okt. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim válasza:
100%
Persze
2021. okt. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam a válaszokat. Két gyerekem van, az egyiknek van szintén két gyereke, a másik (nem meleg), házas, de nem terveznek gyereket. Már végrendelkeztem, kb. fele-fele értékű lesz az örökség. Mivel több ingatlanról, és egyéb értékről beszélünk, még azt is figyelembe vettem, természetük alapján ki melyiknek örülne jobban. Igyekeztem úgy osztani, hogy lehetőleg minél kevesebb dolog kerüljön eladásra. Az unokák száma egyáltalán nem befolyásolt döntésemben, ők egy-egy személyre szóló örökséget (értékes tárgyi ajándék, nem ingatlan) kapnak majd.
2021. dec. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
Nem tennék különbséget, természetesen egyenlően.
2022. ápr. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!