Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meg lehet változtatnom a...

Meg lehet változtatnom a szüleim véleményét erről?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok és a szüleim gyermek/tinikorom óta tanárnak szánnak, miközben vehemensen tagadják ezt. Folyton mondogatják hogy nem akarok-e tanár lenni, és hogy olyan jó tanár lennék (nagy hülyeség, mivel lámpalázam van és nulla hivatástudatom). Ki is próbáltam a magántanítást, de nem váltam be, de ez sem elég nekik. Mit tudok tenni? Bocsánat, ha kicsit hosszú lett!

2018. nov. 29. 20:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%

Ők tanárok? Ha nem, valószínűleg egyikük / mind a ketten tanárok akartak lenni, csak nem sikerült így rajtad keresztül akarják megélni a saját álmaikat.


Nem valószínű, hogy meg tudod változtatni a véleményüket ennyi év után, hagyd rájuk.

2018. nov. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Nem, nem tanárok, így ez az egyik variáció szerintem is. Amúgy nagyon szép, fontos szakma, csak épp nem érdekel és nem lennék benne jó.
2018. nov. 29. 20:44
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem, max ha észreveszik, hogy sikeres és boldog vagy az általad választott szakmában (remélem, nem tanárnak tanulsz).
2018. nov. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de ha egyetemre jársz, akkor valamilyen szakot választottál - és ha jól értem, nem tanárit -, akkor mi a gond? Elvégzed, amit akarsz és utána azon a területen dolgozol, és teljesen léynegtelen, hogy a szüleid a tanáti pályát mennyire tartják szépnek vagy jónak.
2018. nov. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
17%
Ne idegesítsd magad, tanári diplomával is elmehetsz olyan helyre dolgozni, ahol nem tanítani kell. A lámpaláz meg túlzás, mert sz.ros kölykök között olyan nem lép fel, a hivatástudat meg blabla.
2018. nov. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
15%
Ehh.. a sokadik egyetemista akit irányítanak a szülők. Én ennyi idősen tettem rá, hogy merre terelgetnek, azt tettem amit akartam. Ti valahogy nem mertek kiállni magatokért. Pedig nekem nem volt gyakoris "segítségem" 15 éve, mégis boldogultam.
2018. nov. 30. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
89%
Ha nem 90 évesek, simán mehetnek egyetemre és taníthatnak kedvükre, te pedig állj a sarkadra.
2018. nov. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
52%

Ki a tököm szánja tanárnak a gyerekét? Elég megnézni a bértáblájukat, tényleg csak az megy annak, akiben van hivatástudat, egyébként meg éhenhalsz, ha nem adsz plusszba magánórákat, vagy nincs egy nálad jobban kereső párod. A legaljább szakmák egyikévé züllesztették, sz.r a tanmenet. Ha gyerekkora óta nem annak akarja ÖNMAGÁT a gyerek képezni, egy kínszenvedés lesz neki.

Beadod minden másra majd az önéletrazod, és egy tanárit se pályázol meg. Amúgy is a szülők nagyja őskövület, aki alig ért ezekhez. Utána beleadsz a családi kasszába, meg a ruhatáradról is te gondoskodsz, értelemszerűen a kocsidról is ha van, és ennél többet nem várhatnak el, amíg nem szedsz össze egy kis pénzt, hogy elmehess.

Én nem hadakoznék velük, amíg el nem végzed az egyetemet, utána úgyse ők fogják benyújtani az önéletrajzod.

2018. nov. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyébként angol szakos vagyok de nem azért választottam hogy nyelvtanár lehessek.
2018. nov. 30. 08:54
 10/20 A kérdező kommentje:
Amúgy azt is ismételgetik a szüleim hogy bezzeg gyermekkoromban tanárosdit játszottam a plüsseimmel. Ezért legyek tanár???!!!
2018. nov. 30. 09:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!