Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Árt vagy használ a gendersemle...

Árt vagy használ a gendersemleges nevelés?

Figyelt kérdés
2021. okt. 13. 21:02
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
63%
Árt.
2021. okt. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
36%
Használ.
2021. okt. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem ezt így konkrétan nem lehet meghatározni. Sok mindentől függ.

Ha pl. egy kislány kocsival akar játszani akkor ne tépjük ki a kezéből és nyomjuk bele a babát.

De ne is várjuk el egy kisfiútól, hogy férfias legyen. Engedni kell sírni, engedni kell hogy érezzen és ezt ki merje fejezni.

2021. okt. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 A kérdező kommentje:
Most nézem online a life tv oldalon a Bréking beszélgetős műsort ahol ez volt a téma amiről eddig még nem hallottam és gondoltam meg kérdezem hogy mit gondoltok erről.
2021. okt. 13. 21:14
 5/62 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem sokkal fontosabb az elfogadásra nevelés, mintsem a gendersemleges. Nem kell beleszólni mivel játszik a gyerek, de attól még, hogy kocsival játszik a kislány még nem kell fiúnak nevelni. Én is sokat játszottam gyerek koromban fiús játékokat, de örülök hogy nő maradhattam. Szerintem kezdik már kicsit túltolni ezt. Tényleg az elfogadásra kellene inkább fektetni a hangsúlyt szerintem.
2021. okt. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
62%

Hogy lehetne a két nem esetében egyformán kezelni ezt, amikor a kettős mérce erősebb, mint valaha?

Csak próbálj meg egy suliban vagy munkahelyen férfiként nőies dolgokat csinálni. Fordítva mi van? Te leszel a szuper csaj, aki pasis dolgokat csinál. Egy a srácok közül! Fordított esetben meg csak egy köcs.ög.

2021. okt. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
97%

6-os:

És senki nem is mondta, hogy ez egy jó hozzáállás.

2021. okt. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
35%
De a lényeg ugyanaz: árt. A gendersemleges nevelésmód pont ezt ignorálja, mert csak az ideológiát nézi és nem a tényeket.
2021. okt. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 A kérdező kommentje:
Lehet meg kell találni az arany közép utat ahogy szokás mmondani nem?
2021. okt. 13. 21:25
 10/62 anonim ***** válasza:
89%

Bevallom nem igazán értem mit jelent a hendersemleges nevelés.

Ha az, hogy ne öltöztessük a kislányokat rózsaszínbe, vagy nem legyen gond, hogy a kisfiú is babázik, nos ez már 50 évvel ezelőtt sem volt gond. Én 70-es évek elején születtem. Szüleim, és az akkori társadalom soha nem halotta azt a szót, hogy "gendersemlegesség". Mégis én lányként kocsikat, játékpisztolyt kaptam. Csúzlit is csinált apám amikor kértem tőle. Nadrágot hordtam mindig. Nővéremmel állandóan gombfociztunk. Életem első élő focimeccsét 12 évesen éltem át. Öcsém babát akart mindig, anyum a leghosszabb hajú babákat vette neki. Egyikünk sem tudta, hogy ez gendernevelés. Ahogy a szomszédban lakó barátnőm sem, hiszen ő focizott, és mindig tök fiúsra vágatta a haját. Mindegy hogy fiúsan vagy lányosan öltözködtünk, egy valamit mindannyian tudtunk. Amit az öcsém mondott mindig kicsinek. "A fiúknak kukijuk van a lányoknak puncijuk". Ennyi.

Ha a mai gender nevelés ugyanerről szól, hogy mindegy mivel játszik a gyerek vagy mindegy milyen ruhát visel akkor ez nem káros. De az, hogy 15 évesen farokkal rendelkező szoknyában flangáló illető azt mondja, hogy "jaj, én semleges vagyok, mert nem tudom eldönteni, hogy nő vagy férfi vagyok" nos ezzel nagyon sokat ártanak. Ez nem egyenlő azzal aki meleg. Mert ő tudja magáról, hogy meleg (ezzel nincs is baj) AHogy az sem jó ha punc*val rendelkező illető azt mondja, "én a férfi budiba megyek , mert semleges vagyok" Ez nagy baj..

De hát amióta a törvény kimondta, hogy férfiaknak s joguk van szülni, én már csak pislogok. Nem szólok, hogy kifordult a világ, mert még az én fejemet harapják le. Egy valamiben 100%-ban biztos vagyok (tapasztalom napi szinten) Az emberek jelentős része nem támogatja ezt a gender hisztériát, de bológat mert nem akar a célkereszt lenni a fanatikusoknak.

2021. okt. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!