Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kisgyerekes családok! Mennyire...

Kisgyerekes családok! Mennyire éltek hangosan?

Figyelt kérdés
A mi környékünk elég csendes, mi vagyunk egyedül kisgyerekesek a környező családok kozul, és én sokszor azt érzem, hogy mi vagyunk a leghangosabbak. Ez nekem olyan frusztráló. Kisgyerekkel gyakran elfogy a türelem, kedvesen ugyan, de már tettek megjegyzést, hogy hallják. Ti foglalkoztok ezzel?
2021. okt. 14. 13:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem ezzel szinte mindenki megértő.

Panelban lakom, és amikor a szomszéd lépcsőházban született kisbaba, a szobája és az én szobám fala volt közös. Mindig hallottam, ahogy sírdogál, ordít, most a 7 éves hangoskodását hallgatom, hol hisztit, hol örömöt. Mindig mosolyogtam rajta. Ha éjszaka hallottam, inkább sok kitartást kívántam magamban a szülőknek az álmatlan éjszakákhoz.

Van egy rézfúvós hangszeren játszó kisfiú is alattunk, és bár az elején fogtam a fejem, amikor elkezdte, már inkább mosolygok rajta amikor hallgatom.

Egyszer meg is kérdeztem őket, min játszik, szoktuk hallani. Az anyukája elkezdett magyarázkodni, de megnyugtattam, hogy nincs vele gond és napról napra ügyesebb. Néha már nézzük az órát, ha nem kezd el játszani fél4-kor.


Amikor tesómnál volt am sokat, a felső szomszédoknál ordított egy gyerek órákon át folyamatosan. Ott is inkább azon gondolkoztam, hogy mi lehet a baj, és együttérzéssek tekintettem rájuk, mintsem idegesen.

Vannak akik ki vannak akadva rá, de az a ritkább. Szerintem ne aggódj ezen, természetes a hangzavar ahol gyerekek vannak.

2021. okt. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
28%
Azért sokan nem nézik ezt el, pedig semmi értelme méltatlankodni rajta... bezzeg 1x volt nálunk házibuli, azzal fenyegetőztek hogy ránk hívják a rendőrséget. Mondtam neki hogy magánam 1. Nem volt gyerekszobája 2. Értelmesen is meg lehet ezt beszélni. Mégis hol ünnepelje meg a csóró egyetemista a legjobb barátja 20. Születésnapját? 1x ki lehet bírni.
2021. okt. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
72%
Egy szomszéd csaj máshol viszont rendszeresen bulit tartott minden csütörtök este nekem meg péntek reggelente 8-kor volt órám. 1 hónap után mentem fel szólni, hogy sajnálom, de nekem aludnom kellene... legalább 3-ig üvöltöztek mindig, mert nekik nem volt pénteken órájuk. :P de jó egyeseknek.
2021. okt. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
87%
Ilyen szomszédunk volt. Csodálatos élmény volt reggeltől estig őket hallgatni. Ha füvet akartunk nyírni, akkod neki álltak pampogni hogy alszik a tetű gyerekük és ne zajongjunk. Persze az teljesen normális, hogy tőlük zeng az utca 0-24. A másik szomszédom egy cigány asszony, ő rájuk hívta párszor a rendőröket is, meg le állt utcázni párszor. Szerencsére nem tudták fizetni az albit és kibaxxták őket.
2021. okt. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
89%

Ha a gyerek hangoskodik, raszolok, hogy vegye hallkabbra. Kétéves múlt, szóval ő még nem tudja megítélni, mit lehet, mit nem, erre van ott a szülő. Én sose kiabalok vele, és a férjemmel sem szoktunk orditozni se vele, se egymással. Vannak esetek, mikor persze zeng a ház, például elesett és megütötte magát. Életvitelszerűen nem vagyunk hangosak csak azért, mert kisgyerek van a családban.


Tenni kell érte, hogy ne ti legyetek a leghangosabbak a környéken.

2021. okt. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
97%
Én panelban töltöttem a szüleimmel a gyerekkorom nagy részét, ha szóltak hogy zavaró vagyok (mert pl. ugráltam a lakásban és az alattunk lakót zavarta) a szüleim elmondták, kérték, hogy ne tegyem és nem tettem. Kizárólag nevelés kérdése az egész. Ha visszahallod, szóltak már és te is úgy ítéled meg hogy jogos, akkor el kell mondani a gyerekednek, akár többször is, hogy legyen halkabban.
2021. okt. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
93%

Ja és most már kertes házban lakunk, több(!) házzal odébb tőlünk van egy csomó gyerek, na azok olyan hangosan ordítanak meg visítanak főleg nyáron minden egyes nap, mintha a közvetlen szomszédunkban lennének.

Na, az ilyen kib#szott idegesítő. De gondolom ti nem ilyenek vagytok.

2021. okt. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
97%

Nekünk alattunk laknak, téglalakás és mégis minden dübögés, szaladgálás, széknyikorgatás, üvöltés, bőgés, plusz a szülők káromkodása, veszekedése - szóval tényleg minden felhallatszik. Nem gyakran találkozni velük, bemutatkozni itt nem szokás, de tudom mindnek a nevét, persze a kutyának is. Vasárnap reggel 6-tól már megy a móka náluk, nem érdekli őket, hogy más aludni még olyankor. Meghát persze kell a 3 gyerek mellé egy kutya is karácsonyra, hisz nem elég a zaj: legyen ugatás is, nem érdekli őket, hogy ha elmennek, akkor órákig ugat utánuk a dög... Borzalmasan szörnyű, le se tudom írni mik mennek itt sokszor. Azért mikor én mentem gyerekként máshoz, aki lakásban lakott, ott tilos volt ugrálni, szaladgálni, kiabálni, mert a szülők megnevelték a gyerekeket. Sajnos ma már ez nem szokás úgy tűnik.

És ez megy márnégy éve... Ez az egész élmény csak még jobban elveszi a kedvemet a gyerekvállalástól.

2021. okt. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
85%

Én nem is költözök olyan hel yre ahol gyerek van a szomszédba.

5 évig éltem egy albiban ahol volt gyerek (szobát bérelt mindenki, külföld)

Soha többet

2021. okt. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a közvetlen szomszédban lakik egy család két nagyobbal(7, 10 éves) és egy masfél évessel. Soha nem volt uvoltozes, hiszti. A kislanynak a szulinapjara trambulin volt, egy csomo meghivott kisgyerek de ahogy elkezdtek az uvoktuzest a szulinapos anyuka rajuk szolt hogy picit csendesebben. Tenyleg neveles kerdese az egesz.
2021. okt. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!