Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért gáz ha 22 éves koromig...

Miért gáz ha 22 éves koromig a szüleim tartanak el?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom, hogy 18 éves kortól küldik dolgozni a fiatalokat stb. Akit eltartanak az gáz.


Én nagyon keveset dolgoztam 22 éves koromig, ami volt is az valami rettenetes ótvar diák munka volt.


De mindig adtak szüleim zsebpénzt nagyobb összegben és így tudtam mindig koncentrálni a tanulásra, pihenésre. Emiatt elvégeztem az egyetemet könnyedén és most lett egy jó kis munkám ami nagyon kényelmes.


Egyébként nem gazdag családból származok. Enyémnél gazdagabb családok nem adnak semmi pénzt a gyereküknek és borzasztóan sokat güriznek alacsony fizetésű diákmelókban. Sajnálom őket és azt, hogy a szüleik az ilyen ótvar munkákat tartják helyesnek a gyereküknek. Engem pedig olyannak tartanak aki élősködik a szülein. Nem értem.


Aki ilyet csinál a gyerekével szerinte ez miért jó? Iskolák után dolgozhatná amit akar, jól érezné magát, boldogabb lenne és ótvar munka mentesen élné a fiatal korát. Még sem támogatják, mert, hogy úgy lesz belőle ember. Sosem értettem.


Természetesen akik anyagi gondokkal küzdenek kivételek ez alól.


A válaszokat előre is köszönöm.



2021. okt. 26. 21:48
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
98%

Nincs ebben semmi gaz. Nekem rossz csaladi hatterem volt, vihettem volna tobbre. Sokaig hajlamos voltam az onsajnalatra, de mar kezdek leszokni rola. Most 28 vagyok es mostanra sikerult valamennyire rendbe hoznom az eletemet.

16 evesen koltoztem el otthonrol. Az en gyerekem tolem akar 30 eves koraig is tanulhat. Amig nem el vissza a helyzettel, tisztaban van a fontos ertekekkel es nem flancol az en kessemen addig addig az alap dolgokat biztositom majd neki.

2021. okt. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
94%

Ez nem tartozik senkire.

Sosem értettem,hogy a kapitalizmus világában miért érdekel bárkit is,hogy ki meddig miből él,kinek a bőrén.


Engem az sem érdekel,ha valakit a párja tart el,vagy ha valaki direkt azért van kapcsolatban valakivel,hogy félre tudjon tenni,vagy direkt tehetős partnert keres,mert kényelmes életet akar.


Mi közünk ehhez?Semmi.Mindenki úgy él,ahogy tud,akar.

2021. okt. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
94%

"olyannak tartanak aki élősködik a szülein"

Kik?

2021. okt. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
97%

Mondjuk ha nem minden második szavad az ótvar lenne az összes diákmunkára úgy egyetemesen, lehet, nem néznének le téged sem. Mert te is lenézed ezekkel a jelzőkkel a dolgozó diákokat és a szüleiket is.

Mellesleg diákmunka mellett is el van tartva a gyerek, mert azokból nem lehet megélni, csak spórolni.

2021. okt. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
65%
Ki nem szarja le mások véleményét, főleg egy fórumon
2021. okt. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
96%
Nem gáz,sajnos nem mindenki teheti meg.
2021. okt. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
85%

Az egyik, amit nem értek, hogy miért olyan közösségekbe jársz, ahol ez számít. Én tovább voltam "eltartott", mégsem kaptam meg ezt a kritikát (max 1-2x).


Másik, hogy én már csak nevetek azon, aki azzal henceg, hogy mennyit dolgozik, meg a "kemény munkában hisz".

1 életed van, aki megteheti hogy ne dolgozzon, az miért menne dolgozni? Akár amíg egyetemista, akár utána. Ha valaki elér egy passzív jövedelmet, örököl egy nagyobb vagyont és a befektetéséből él, azt sokan lenézik, pedig ez az ember a legnagyobb király, feltéve hogy nem henceg vele... mindenkinek az kéne hogy legyen a célja, hogy minél kevesebb erőfeszítéssel éljen. Ha valakiről kiderül hogy tőzsdei kereskedésből él, netán sportfogadásból, egyből beszólnak, annyira szánalmas...

2021. okt. 27. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
80%

nyugi, itt gyakorin mindenki 12 eves kora ota kapalt meg gyárban volt, sot azóta sajat magat tartja el stb. en egyszer felmertem tenni egy kérdést h megerne e egyetem alatt bp-re koltozni, nem is említettem h kinek a pénzéből, de rogton el lettem hordva minden elkenyesztetett hulye gyereknek xD sztem itt csak sok embernek nem

volt lehetősége erre, pedig akarta volna, es most irigységből masokat szid es nez le emiatt. ha lesz gyerekem es olyan anyagú helyzetbe leszek akkor ez lesz a minimum h támogatom amig egyetemre jar stb. nem h meg elkeregessem tole a rezsit meg ilyen baromságok

2021. okt. 27. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
84%
Nem gáz. Inkább az a gáz , ahogy a mai ingyenélő fiatalok viselkednek. Pl: 20-22 éves. Állandóan fáradt. Amíg a szülők dolgoznak addig ő "döglik". Egy mosást sem hajlandó elvégezni. Azon felül elvárja, félévente az új telefont. Elvárja , hogy a család köré épüljön stb..
2021. okt. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
56%
Dehogy gáz!
2021. okt. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!