Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért gáz ha 22 éves koromig...

Miért gáz ha 22 éves koromig a szüleim tartanak el?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom, hogy 18 éves kortól küldik dolgozni a fiatalokat stb. Akit eltartanak az gáz.


Én nagyon keveset dolgoztam 22 éves koromig, ami volt is az valami rettenetes ótvar diák munka volt.


De mindig adtak szüleim zsebpénzt nagyobb összegben és így tudtam mindig koncentrálni a tanulásra, pihenésre. Emiatt elvégeztem az egyetemet könnyedén és most lett egy jó kis munkám ami nagyon kényelmes.


Egyébként nem gazdag családból származok. Enyémnél gazdagabb családok nem adnak semmi pénzt a gyereküknek és borzasztóan sokat güriznek alacsony fizetésű diákmelókban. Sajnálom őket és azt, hogy a szüleik az ilyen ótvar munkákat tartják helyesnek a gyereküknek. Engem pedig olyannak tartanak aki élősködik a szülein. Nem értem.


Aki ilyet csinál a gyerekével szerinte ez miért jó? Iskolák után dolgozhatná amit akar, jól érezné magát, boldogabb lenne és ótvar munka mentesen élné a fiatal korát. Még sem támogatják, mert, hogy úgy lesz belőle ember. Sosem értettem.


Természetesen akik anyagi gondokkal küzdenek kivételek ez alól.


A válaszokat előre is köszönöm.



2021. okt. 26. 21:48
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
4%
Én nem emeltem ki semmilyen munkát, alapvetoen bármilyen munka erre tanít meg, de úgy tűnik nem sikerült ezt megértened. Élvezni az életet munka mellett is lehet, de hagyjuk is olyan undorító stílusod van hogy latszik hol rontották el a szüleid
2021. okt. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
16%
Jajj. nem kell ahhoz mar 16 evesen 600 forintert robotolni h legyen benned tisztelet meg becsületesség. Gondolom teged elkuldtek dolgozni kiskorodba, nem tetszett, aztan most osztod az eszt mindenkinek. Te meg itt lettél elrontva
2021. okt. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
78%

Mert beléd aztán qrva sok tisztelet szorult, kérdező, miközben minden második szavad az ótvar az összes diákmunkára úgy egyetemesen és nem mellesleg okádod magadból a szennyet, a lenézést azok felé, akik dolgoztak diákként meg a szüleik felé, miközben semmit nem tudsz a háttérről (simán lehet, hogy a gyerek maga akart pénzt keresni, hogy ne aputól kelljen kérni minden buli, mozi előtt). Holott elvileg pont veled viselkednek így és ez téged zavar. Akkor most mi van? 🤔

Mindenesetre te itt ne papolj semmilyen alázatról ilyen mocskos (a te stílusoddal élve ótvar) szájjal.

2021. okt. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 A kérdező kommentje:
Egyszer írtam az ótvar szót a kérdésben de okés. Ótvar munka alatt azt értem ami fizikailag nehéz, koszos és nem is fizetnek érte semmi pénzt.
2021. okt. 28. 09:54
 35/43 A kérdező kommentje:

33#


Az, hogy leírtam, hogy minden munka tiszteletre tanít, nem pedig csak az amit 16 évesen csinál valaki. Azzal nem tudom miért váltam mocskos szájúvá de okés, akkor legyek az.


"Semmit nem tudsz a háttérről"


Továbbá leírtam, hogy van kivétel és nyíltan azokról a fiatalokról beszéltem akik rengeteget dolgoznak. Nem azokról akik csak mozijegyre ugranak el dolgozni. Hanem akik kollégiumot és hasonlót is maguknak fizetik, mert a szüleik nyíltan nem akarják őket támogatni.


Akinek az önállósodás egyéni döntés, az nyilván az ő dolga. Őt nem, nem támogatják a szülei, hanem saját döntésből tartja el magát. Ilyesmit szóba sem hoztam. A szülőkről beszélek akik nem akarják támogatni a gyerekeiket.



Jöhetsz nekem tisztelettel. De neked pedig szöveget kellene megtanulni értelmezni első sorban. Ha meg szerinted az én beszéd stílusom mocskos szájú akkor tölts el egy kis időt pár Facebook poszt hozzá szólásai alatt.:)

2021. okt. 28. 10:07
 36/43 anonim ***** válasza:
100%
Az én szüleim milliomosok, de amikor egyetemre jártam még a kollégiumot sem fizették ki nekem, csak volt egy tudat, hogy ha valami komoly baj van persze ott az anyagi biztonság. Ezért én mérnöki szak mellett gyakornokoskodtam és sokkal több tapasztalattal kerestem,és kaptam jobb munkát mint a szaktársaim akik bulikáztak keményen amíg én bent tanultam. Ja a nagyrészük nem is végzett. Én utólag úgy gondolom, ezért nem ad mindenki indokolatlanul pénzt a felnőtt kis gyermekének
2021. nov. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
81%
#36 hogy lehettél kolis ha a szüleid milliomosok? Engem is próbáltak benyomni de mivel sokat kerestek nem lehetett.
2021. nov. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
60%

Ja,mert a koli a legjobb hely,ahonnan el lehet végezni egy nehéz szakot,meg még mellette dolgozni is.


Szerintem nagyobb eséllyel azok buknak ki,nem végzik el az egyetemet,akiknek nehezebb sors jutott.


Fel nem fogom ésszel,hogy miért lenne az baj,ha fizetik a gyereknek a nyugodt körülményeket,ha megtehetik.

Ahol nem zajong senki,lehet aludni normális és tanulni.

2021. nov. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
67%

Bemutatom a gyakorit


18 eves elmúltál es meg otthon laksz? nem tettek ki rogton anyadek? esetleg meg tamogatnak is a tanulmanyaidban, nem varjak el hogy dolgozz, mikozbe pl egy nehez egyetemet vegzel el?


Gáz vagy, elkenyesztetett vagy, rósz vagy!!!!!! Itt igy mukodik, sztem ne tegyel fel semmi ilyesmi kérdést, itt mindig osszegyulik minden szentfazek.

2021. nov. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
81%

#39


Ha dolgozik a gyerek egyetem alatt,akkor érhető,ha ezzel megakarja alapozni a karrierét diploma után.


Ha én tehetős lennék,mint szülő,pont,hogy vennék a gyerekemnek már az egyetem alatt egy lakást,amiben lakhat,és akkor íratnám a nevére,ha elvégzi az egyetemet.

Ez lenne a feltétel.

Ezzel motiválod a gyereket,nem azzal,hogy koliban lakjon.

Vicces is,hogy a bulizástól féltik a gyereket,amikor a kolisok buliznak a legtöbbet.

2021. nov. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!