Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért gáz ha 22 éves koromig...

Miért gáz ha 22 éves koromig a szüleim tartanak el?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom, hogy 18 éves kortól küldik dolgozni a fiatalokat stb. Akit eltartanak az gáz.


Én nagyon keveset dolgoztam 22 éves koromig, ami volt is az valami rettenetes ótvar diák munka volt.


De mindig adtak szüleim zsebpénzt nagyobb összegben és így tudtam mindig koncentrálni a tanulásra, pihenésre. Emiatt elvégeztem az egyetemet könnyedén és most lett egy jó kis munkám ami nagyon kényelmes.


Egyébként nem gazdag családból származok. Enyémnél gazdagabb családok nem adnak semmi pénzt a gyereküknek és borzasztóan sokat güriznek alacsony fizetésű diákmelókban. Sajnálom őket és azt, hogy a szüleik az ilyen ótvar munkákat tartják helyesnek a gyereküknek. Engem pedig olyannak tartanak aki élősködik a szülein. Nem értem.


Aki ilyet csinál a gyerekével szerinte ez miért jó? Iskolák után dolgozhatná amit akar, jól érezné magát, boldogabb lenne és ótvar munka mentesen élné a fiatal korát. Még sem támogatják, mert, hogy úgy lesz belőle ember. Sosem értettem.


Természetesen akik anyagi gondokkal küzdenek kivételek ez alól.


A válaszokat előre is köszönöm.



2021. okt. 26. 21:48
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
52%
Itt nem az volt a lényeg hogy mit fizet, ki… hanem az hogy a kérdező egy alpári, lenéző gyökér
2021. nov. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
100%
#37 nem Budapesten tanultam, így egy kis pontom volt a távolságra, de első évben magas felvételi pontszám alapján, utána pedig jó átlaggal bent lehetett maradni koliban :) Úgy volt először, hogy első fél vagy egy év után megyek albérletbe, de teljesen normális emberekkel voltam együtt, nekem nem volt bajom az emberekkel. Ha üvöltöztek azt kint tették bulihelyen, szóval engem aztán nem zavart senki
2021. nov. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
35%

33 éves koromig otthon laktam munka és suli miatt.


Aztán elmentem külföldre, hogy anyagilag és szakmailag boldoguljak, de az érzelmi zsarolást nem bírtam, így hazajöttem.

Konkrétan olyanokat vágtak a fejemhez, hogy nem is szeretem a szülőket meg hogy menekülök, meg szenvedtetem magam kint bezzeg otthon azonnal elhelyezkedek jó pénzért....

Másfél eve munkanélküli vagyok ket diplomával es három szakmával.

De legalább már csönd van.


Én meg ugy vagyok vele, hogy akkor tartsanak el örökké...

2021. nov. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!