Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért gáz ha 22 éves koromig...

Miért gáz ha 22 éves koromig a szüleim tartanak el?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom, hogy 18 éves kortól küldik dolgozni a fiatalokat stb. Akit eltartanak az gáz.


Én nagyon keveset dolgoztam 22 éves koromig, ami volt is az valami rettenetes ótvar diák munka volt.


De mindig adtak szüleim zsebpénzt nagyobb összegben és így tudtam mindig koncentrálni a tanulásra, pihenésre. Emiatt elvégeztem az egyetemet könnyedén és most lett egy jó kis munkám ami nagyon kényelmes.


Egyébként nem gazdag családból származok. Enyémnél gazdagabb családok nem adnak semmi pénzt a gyereküknek és borzasztóan sokat güriznek alacsony fizetésű diákmelókban. Sajnálom őket és azt, hogy a szüleik az ilyen ótvar munkákat tartják helyesnek a gyereküknek. Engem pedig olyannak tartanak aki élősködik a szülein. Nem értem.


Aki ilyet csinál a gyerekével szerinte ez miért jó? Iskolák után dolgozhatná amit akar, jól érezné magát, boldogabb lenne és ótvar munka mentesen élné a fiatal korát. Még sem támogatják, mert, hogy úgy lesz belőle ember. Sosem értettem.


Természetesen akik anyagi gondokkal küzdenek kivételek ez alól.


A válaszokat előre is köszönöm.



2021. okt. 26. 21:48
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem nem gáz. Amíg tanultam engem is eltartottak, majd amikor elkezdtem dolgozni sem vágtak ki mint macskát szarni az akkor 125ezres fizetésemmel, hogy akkor most már menjek amerre látok. Valamennyit bekértek a rezsibe, de úgy voltak vele ők is, hogy nem terrorkodnak, az első munkám első gyümölcseit hagy élvezzem ki egy kicsit, lesz még bőven súly ami majd nyomhatja a vállam. Aztán képbe jött örökség, saját vállalkozás, felépült egy normál anyagi stabilitás és 24 évesen költöztem el otthonról albérletbe.
2021. okt. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
10%
Mert rohadtul lusta vagy.
2021. okt. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
81%

Míg tanulsz normálisnak mondható hogy eltartanak a szüleid. Attól a perctől kezdve már nem normális ha tanulmányaidat elvégezted"Otvar munka"Ne nézd le a nem íróasztalos munkát.Egyébként sem probléma ha rájösz bizony van hogy küzdeni kel valamiért.

Szép dolog a szülő részéről az ajándék törödés.Mint fiatal felnött bennem megvolt az -büszke voltam ha magam teremtettem meg valamít és nem a szüleim adták.Örülök hogy kényelmesen élsz

Tanulással viszont te küzdöttél ezért. Ne felejtsd el kinek köszönheted hogy mindent megtettek a szüleid ezért.

2021. okt. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
89%
Azért nem adnak a gazdag gyerek családja mert munkára akarja nevelni a gyereket.Azt szeretné hogy tanulja megbecsülni a pénzt a javakat.Következetesen nevel.Tudja az ő ereje sem végtelen nem örök életű.Ha.nem tanítja ezt meg neki: meghal az örökséget mínusz másodperc alatt eltapsolja.Mivel azt sem tudja miből áll az élet koldus botra jut.
2021. okt. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
82%
22 évesen nem gáz, de azért lassan gondolkoj hogy hova mész.
2021. okt. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
36%

Tudod mi az amit az egyetemen nem tanítanak, viszont az “ótvar” munkában igen?

Tisztelet, ALÁZAT, munkamorál stb

Sajnos hiába van akár 3 diplomád ha ezekkel az alapvető tulajdonságok nincsenek meg benned mert soha nem fogsz előrébb jutni.

Nem kell hogy a gyerek kidolgozza magát vagy meggebedjen, de azért felnőtt emberként igen is néha menjen el dolgozni főleg amikor nincs iskola…!

A pénzt máshogy soha nem fogod megbecsülni csak akkor fogsz padlót fogni amikor nagy nehezen sikerül leválnod és eltartanod magadat ( HA sikerül ).

Én szégyelném ha a gyerekem ilyen lekezelően beszélne bármilyen munkáról és ennyire életképtelen kis csitri lenne.

Ezt a kérdést úgy ahogy van mutasd meg a szüleidnek és kérdezd meg őket is hogy szerintük mi a válasz.

2021. okt. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
53%
26, szerintem az otvar munka alatt nem maga a munka fajtajara gondolt, hanem h mennyire van megfizetve. Van aki olyan helyen lakik h nincs sok lehetőség diakmunkazni, max a boltok, en is dolgoztam Tescoban 600 forintos órabérért, mert nem volt mas. De mostmar ilyet biztos h el nem vallalnek, mert az arufeltoltes kemény fárasztó fizikai munka, nem fogok 600ft ert robotolni. Szuleim is egyetertenenek velem ebben. Szerencsere mostmar tobb lehetőségem van, es 1500-2000es órabérért dolgozok (amennyit mindenki megérdemelne), ehhez van is kedvem, szeretem is, megéri! Ha 16 evesen elkezdesz loszar pénzért dolgozni, nem fogod becsülni a penzt, max eléred h kurvxra megutalsz dolgozni. Nem szabad ilyen munkákat elvállalni, es akkor latni fogjak h ilyen kevés otvar bérért nem fog dolgozni senki es akkor felemelik annyira amennyi arányos az ilyen munkáért!
2021. okt. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
22%
Rendkívül sok a fogyatékos, főleg azok közt, akik nagy pofával osztják a nagy tudásukat neked. Nem kell velük foglalkozni. Adhatnak sok információt, valid szemszög az övék is, de azt a hibát ne kövesd el, hogy teljesen bevonódsz érzelmileg!
2021. okt. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
46%

Nem gáz én inkább nem írom le hány évesen kezdtem el dolgozni mert tanultam. Ebben a szüleim támogattak és most jol keresek nem kell senkinek eltartania.


Mások igen irigyek de ezt ne vedd személyes sértésnek ez nem a te személyednek szol inkább a lehetőségeidnek..csak igazságtalannak érzik, hogy nekik ez nem adatott meg neked igen. Pedig egyébként az is hasznos lehet ha valaki korán bekerül a munka világába szerintem talpraesettebb vagy életre valóbb lesz, mint akinek három PhD-je van.

2021. okt. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor többen hasonlóan gondolkodnak mint én. Jó ezt olvasni.


26-os. Alázatra és tiszteletre minden munkaterületen szükség van. Abban is amiben én dolgozok. Ha azt hiszed erre csak fizikai meg más szalag melletti robotmunka mellett van szükség akkor elég vissza maradott elmével rendelkezel.


Egy fiatal aki dolgozni akar ugyanúgy tisztelet tudó lesz egy irodában is vagy akárhol 22 évesen is akkor is ha nem kellett fiatalon diák melóznia, hanem élvezi az életet ameddig lehet. Utána úgy is 70 éves koráig dolgoznia kell. Szóval a tisztelet adás nem kortól függ, hanem hozáállástól, nem attól lesz valaki jó munkamorálú meg hasonló mert 16 évesen már nyári munkázik.

2021. okt. 28. 08:53
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!